43-50' do 3000zł kupować czy czekać EX700E, UJ701V, XE7005

Waldorff

Member
Kiedyś widziałem w sklepie TCL. Szkoda, że nie zapytałem jaki to był model, ale z tego co się orientuje to chyba seria P60. Z tą podstawą na nogach z zapałek, która jak dla mnie odpada czy to w TCL, czy to w Samsungu, czy gdziekolwiek indziej. I ten wspomniany TCL stał akurat obok jakiegoś Samsunga. Każdy oglądający stwierdził, że w tym akurat wypadku lepiej prezentował się TCL, (nie wiadomo jakie były ustawienia, ale tak na pierwszy strzał) chociaż standardowo Samsung miał trochę ostrzejszy obraz. Myślę, że TCL mógłby w krótkim czasie zakasować konkurencję gdyby: skoro już idzie z trendem i wstawia prawie wszędzie 60Hz panele - wrzucił do każdego modelu, nawet najtańszego, upłynniacz.
Android Androidem, ale dopracować w końcu soft, na tyle, aby był bezproblemowy jak tylko się da.
A największą przewagę dałoby moim zdaniem to, gdyby wyłamał się z tego dziwnego trendu i wstawiał 120Hz panele i oczywiście upłynniacze do swoich telewizorów. Jako trzeci producent na świecie chyba mógłby sobie na to pozwolić. Nawet podnosząc trochę cenę. Recepta na sukces wydaje się być prosta :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej sprawdzić na własne oczy.
Masz swoja niepowtarzalną wrażliwość.
Pytanie ile masz max kasy ?
 

Shire

New member
Po długim czasie udało mi się podjąć decyzję.
Po organoleptycznych porównaniach moje subiektywne odczucie padło na Panasonica 50ex780E.
Długo jeszcze myślałem o zaproponowanym przez Kikiego Philipsie, ale obraz Panasonica bardziej mi się podobał.
Poza tym na ten rok modelowy Panasonic dał trochę ciała, ponieważ chyba wszystkie modele 2018 są na IPS'ie, zresztą jak większość konkurencji, za wyjątkiem SONY z najwyższej półki, więc tym bardziej zależało mi na upolowaniu tego dinozaura 3D i do tego na VA i z 120Hz ;)

Długo polowałem na wersję 50", bo momentalnie znikał, ale udało mi się go dopaść po kolejnej dostawie w MM niestety, "niestety" ponieważ wolę kupować w polskich sklepach, ale nikt go nie miał.


Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i cenne sugestie.


A poniżej moje subiektywne wrażenia, które może komuś się przydadzą, bo jeszcze kilka egzemplarzy o większych matrycach jest dostępnych.


Jakość obrazu naprawdę świetna, czerń, równomierność podświetlenia, nasycenie kolorów i kontrast naprawdę robią doskonałe wrażenie, może nie takie jak w OLED'dzie, ale niewiele ustępuje za cenę dużo niższą, a przy tym mają inną charakterystykę, są jakby trochę bardziej kinowe, przytłumione. Warunkiem jest dostarczenie dobrej jakości sygnału, ponieważ dopiero przy Blue Ray obraz robi się przyjemny dla oka, OLED LG dużo lepiej skaluje obraz niskiej jakości.
O dziwo spodziewałem się dużego spadku jakości po oglądaniu pod kątem, ale tu wypada to naprawdę bardzo dobrze jak na porównywane przeze mnie VA.



Nie testowałem jeszcze Playstation, ponieważ to dopiero w fazie planów zakupowych, więc nie odniosę się w tym elemencie.


Wykonanie jest świetne, ramka idealnie spasowana i wygląda bardzo ładnie, dużo lepsze spasowanie, niż np. w sungach.


3D działa całkiem fajnie, niestety był kłopot z dostępnością okularów i... ich chorą ceną...
Kolejny mankament to podłączenie okularów wymagało trochę cierpliwości, bo telewizor interfejs ma czasami jak za króla ćwieczka i nie komunikował o wykryciu sprzętu. Natomiast sam wybór rodzaju 3D banalnie prosty.


Dźwięk mogę porównać tylko do C7A, bo w sklepie nie było warunków i jest moim zdaniem lepszy od LG. Oczywiście nie jest to kino domowe, ale spisuje się lepiej, niż zakładałem.


Odnośnie pilota mogę napisać jedno... prawie że "szmelc". Naprawdę nie wiem co Panasonic sobie myślał dając pilota jak do TV sprzed kilkunastu lat, powiem więcej... moje 2 Soniacze z lat 2001 i z 2011 miały piloty o klasę lepsze w wykonaniu.
Jedynym plusem są miękkie przyciski i ich rozmieszczenie.



No i właśnie dochodzimy do Smart TV, czyli oprogramowania, które ma plusy i minusy.
Paranoją jest brak chociażby TVP VOD, chyba wszystkie inne marki już mają, a tutaj aplikacji tyle co kot napłakał, chociaż ja i tak z aplikacji raczej nie korzystam, o tyle IPLA i TVP VOD lubię.
Kolejny mankament to problemy z odtwarzaniem niektórych formatów dźwiękowych. Naprawdę nie mogę tego pojąć, wszyscy mogą, a Panas nie... Pozostaje liczyć na aktualizacje i dodanie kodeków albo zewnętrzny odtwarzacz.
Poza tym kilka plusów oprogramowania, ponieważ działa bardzo stabilnie, dość szybko i jest bardzo klarowne.


Podstawka TV naprawdę starannie wykonana, solidna i ciężka, z możliwością regulacji w pionie i poziomie, co z tego co się dowiedziałem wobec nowych przepisów UE będzie już niedozwolone w TV'kach (paranoja z tą UE).


Zobaczymy jak się będzie spisywał, ale póki co stosunek cena / jakość wypada moim zdaniem bardzo dobrze.


Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam serdecznie ! :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

siakalaka

New member
witam!

Obecnie stoję przed takim samym wyborem i mam mętlik w głowie Byłem dzisiaj w euro i mm i porównując panasia ex703 do Sony 49XE7096 (IPS), to sony świeci jaśniej i ma jakby żywsze kolory, co nawet stwierdziła moja żona. A ex703 jakby obraz za mgłą, oczywiście ustawień nie sprawdzałem, ale na pierwszy rzut oka byłem zdziwiony bo panasonic w necie jest polecany i chwalony jako najtańszy sensowny tv. Sprzedawca w saturnie twierdził, że nie ma pojęcia skąd ten panasonic ma takie dobre opinie w necie skoro jest przeciętny. W obu sklepach obsługa włączyła ten sam materiał 4k z usb na obu tv i na panasonicu obraz gorszy. Kwestia ustawień czy oświetlenia ? Już miałem brać ex703, a w dwóch sklepach nawet mi go odradzali... Ktoś coś podpowie? Czy po prostu w domu w ciemniejszych warunkach panaś pokaże pazury?

Tv ogladam na wprost, smart mnie nie interesuje od tego są boxy)

pozdrawiam
 

Shire

New member
Witam,


powiem w ten sposób. Z moich poszukiwań, porównań i obserwacji dla mnie faktycznie Sony ma żywsze kolory i faktycznie jest trochę jaśniejszy, co prawda w Panasie jest opcja żywsze kolory, ale i tak to nie to nasycenie i trzeba na maksa podkręcić, żeby był jasny. Dlatego ostatecznie wybrałem Panasa, ale EX780, bo jest jaśniejszy i ma 120HX, chociaż 700E ma bardzo dobry upłynniacz.


Panas ma inną charakterystykę. Jest bardziej kinowy, ja chciałem TV do sypialni, więc zależało mi na lepszej czerni, a tą z pewnością ma Panas na VA i jest bardzo równomiernie podświetlony, patrzyłem na Sony i Philipsy to z tym było u nich gorzej, może wina konkretnych egzemplarzy, ale w nocy by mnie irytowało nierównomierne podświetlenie matrycy.
Dlatego wybrałem Panasa i odpukać z wyjątkiem drobnych mankamentów jestem bardzo zadowolony.
Odnośnie przymglenia to faktycznie obraz wydaje się mniej soczysty, niż w Sony, ale dużo zależy od sygnału i konkretnego materiału, natomiast kontrast teoretycznie ma lepszy Panas. Do salonu pewnie miałbym jeszcze większy dylemat, bo jeśli jest mocno naświetlony to pewnie brałbym Sony natomiast do sypialni, gdzie częściej oglądam w ciemności zdecydowanie Panasa, porównaj sobie jeszcze Philipsa, którego proponował Kiki, dla mnie ten android trochę w nim mulił i nie był tak dobrze podświetlony, ale miał też ciekawą kolorystykę i kontrast.

Co do Panów w sklepie powiem tyle... najlepiej wcisnąć i sprzedać Szaj ungi wykonane z pietyzmem trolla, ale wystarczy wziąć suche dane następnie organoleptyczie porównać (lub na odwrót ;) ) i zdać się na własne odczucia.


PS. A faktycznie Panas najlepiej się spisuje i pokazuje pazury w ciemnym oświetleniu przy filmie w dobrej jakości, wówczas jest naprawdę super ;)


Mam nadzieję, że nie utrudniłem jeszcze bardziej wyboru ;)

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:
Do góry