43-50' do 3000zł kupować czy czekać EX700E, UJ701V, XE7005

Shire

New member
Panas jest za 3100zł, naprawdę mi się podoba, martwi mnie jedynie niska jasność w sklepie, nie wiem czy to kwestia ustawienia lub odtwarzanego materiału czy tak jest (był w trybie dynamicznym).

Philips fajnie wykonany, dużo lepszy dźwięk, ale w sklepie nie byłem w stanie dostrzec jak z tą równomiernością podświetlenia, bo wyjdzie dopiero wieczorem w domu ;)

Sony znowu ma matrycę IPS i jaskrawy obraz, więc pewnie jest na 3 miejscu, chociaż znowu opinia jednego Sprzedawcy sugerowała, że jest najlepszy, inny twierdził, że najlepszy Philips, a u obu Panas na drugim miejscu ;)

Oled super i brałbym (tylko nie krzywus, chociaż ma zaletę w postaci 3D, które nie wiedzieć czemu uśmiercili, a zawsze marzyłem o TV z fajnym 3D), ale 55 nie wejdzie za chiny ;)

Póki co już wiem, że moim marzeniem byłby 50EX780, ale nie ma go już nigdzie lub na drugim miejscu Sony 49 z serii 9005, ale cena 4500zł to za dużo dla mnie.

Zostaje mi zatem jeszcze jedna wizyta w sklepie z własnym materiałem na USB i porównanie tych 3 TX-50EX700E, 49PUS7502 i KD-49XE8005 albo poczekanie do marca na nowości obłożone podatkiem nowości, czego się boję ;)
 

Waldorff

Member
Z tą jasnością w tym modelu Panasa możesz mieć rację. Zresztą naczelny piewca Panasonica, który już i tutaj zdążył się pojawić :D sam gdzieś wspomniał, że musi podkręcać na 100 różne ustawienia, aby właśnie ten model świecił mu tak jak chce. Więc to może nie być tylko kwestia ustawień w sklepie. Lepiej jednak gdybyś przed zakupem sam sprawdził w sklepie i czy przypadkiem nie jest to kres jego możliwości. Może lepiej dorzuć 100zł i jak już chcesz Panasa to wybierz nowszą wersję 50EX703E. Jeszcze sprawa szczegółowości obrazu, którą z tego co przeczytałem też zauważyłeś. To fakt, ale chyba taka jest polityka Panasonica. Obraz bardziej wygładzony to obraz bez większych zniekształceń, jednak również bez większej ilości szczegółów, którą to sytuację można było zauważyć na jednym z linków, które kiedyś wrzuciłem. Poleciłbym Samsunga 50MU6102, chociaż obejrzeć w sklepie i porównać, ale czytałem, że z góry odpada :). Akurat Ja ze swojego Samsunga byłem bardzo zadowolony, tyle, że to był starszy model. Też nie jestem wielkim fanem tego co czasem ta firma odwala w różnych sferach, ale w segmencie 60Hz tv na pewno 50MU6102 wziąłbym pod uwagę. Jak już ma być Panas to ten nowszy model.
 

Shire

New member
Bardzo dziękuję za sugestię Waldorff, od razu się rzuciłem do wyszukiwania, ale ten EX703E widzę, że różni się tylko tunerem satelitarnym, więc matryca, jasność etc. to samo czy też się mylę?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/3c151bd45

Obraz w Panasie faktycznie jest taki gładki, przyjemy dla oka, naprawdę mi się podoba, multimedia jeśli nie wygaszą to jak dla mnie wystarczające, bo android w Philipsie czy w sony 9005 nie jest tak płynny jak WebOs czy prosty soft Panasa, chyba, że to kwestia starej wersji androida w sklepie, tylko faktycznie boję się trochę o tą jasność Panasa i skalowanie do 4K, bo dopiero EX780 ma nowy procesor, no i zapomniałem dodać pilot taki trochę niedzisiejszy.

Samsung wiem, że ma dobry PR ;) i zapewne jakieś przyzwoite modele, ale ma bardzo jaskrawe, jak dla mnie sztucznie jaskrawe, kolory i raczej nie najwyższy poziom precyzji spasowania, widziałem to już na wielu modelach i różnych segmentach, ale z ciekawości rzucę okiem na żywo jak będzie ;)

Chyba faktycznie w poniedziałek wycieczka z pendrivem i test organoleptyczny ;)

Może też będą już nowinki na 2018 ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled G910 za 3999 zł
Oled 55B7 za 6639 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis

LCD Philips 49PUS 7502 za 3199 zł
Kalibracja gratis
 

Waldorff

Member
Odnośnie displayspecifications to czasem ich dane różnią się od rzeczywistych, także do końca na nich polegać nie można. Parametry wyglądają identycznie, jednak jeśli wierzyć takim wpisom, matryce w jednym modelu Samsunga też powinny być takie same, a jednak są tam czasem aż od 3 różnych producentów, czego taki opis już nie obejmuje. Były takie przypadki. Najlepiej więc przekonać się samemu, co i jak.

Co do smarta w Panasie, aż tak bym nie ubolewał nad jego "kiepskością" jak to czasem można przeczytać. Ma większość aplikacji, które są potrzebne i w większości przypadków powinno być ok. Przynajmniej odpadają atrakcje jakie oferuje Android, który ciągle jeszcze trudno uznać za dopracowany system, a w wersji na TV to już w ogóle.

Co do wygładzania i gładkości w Panasie to jest to akurat rzecz, która mi nie odpowiada. Ja lubię obraz wyrazisty i szczegółowy, albo przynajmniej jak producent zostawia taką opcję do wyboru dla nabywcy. W przypadku Panasa regulacja ostrości praktycznie nic nie wnosi i jak dla mnie jest to spory minus. Widocznie taka jest ich polityka w przypadku obróbki sygnał.

Przykład:

https://youtu.be/NXwEbAn1gHk?t=12m58s
 

Shire

New member
Dzięki Kiki za ofertę, ale tak jak pisałem 55 nie wejdzie, nie ma szans, 50" jest już na styk ;)
Gdyby weszło brałbym Oled, ale G9A7V, bo krzywy ekran nie dla mnie ;)
W pokoju mam 55C7V, więc znam zalety Oleda, niestety musiałem brać raty 0%, więc nie mogłem skorzystać z Twojego sklepu i kalibracji i używam na trybie standardowym ;)

Szkoda, że nie masz też w ofercie któregoś z tych Panasów lub Sony, ale niewykluczone, że się przekonam w sklepie do tego Philipsa to się zgłoszę, bo to dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności będzie bez rat ;)
I w związku z tym pytanie czy po aktualizacji softu chodzi ten android płynniej, niż fabryczny w sklepie?

Dzięki Waldorff za sugestię, może uda m się namierzyć gdzieś tą EX703 do obejrzenia na żywo i okaże się czy jest jaśniejszy.
Natomiast właśnie pisałem, że mi fajerwerki multi fulti nie są potrzebne i soft Panasa w zupełności wystarczy, bo ja ewentualnie korzystam z YT, Iplii, VOD TVP, no i odtwarzania z pendrive'a, może spróbuję też nagrywania, bo dysk dekodera już zapchałem :p Do tego jest bardziej czytelny, niż android, chociaż najbardziej mi się podoba WebOs. A Androida testowałem na wysokich modelach i nie chodził płynnie, nie wiem tylko czy po aktualizacji jest bardziej płynny.

Super filmik z tym wygładzaniem. Zgadzam się też, że powinna być możliwość wyboru w ustawieniach, ale to pewnie ciężkie do zrobienia, żeby dać 2 tak różne obrazy w 1 urządzeniu ;) Natomiast mi się ta gładkość podoba w filmach, bo nie jesteś chyba w stanie, aż takich drobiazgów z ok.2 m wychwycić, a bardziej patrzysz na obraz jako całość.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Super filmik z tym wygładzaniem. Zgadzam się też, że powinna być możliwość wyboru w ustawieniach, ale to pewnie ciężkie do zrobienia, żeby dać 2 tak różne obrazy w 1 urządzeniu ;) Natomiast mi się ta gładkość podoba w filmach, bo nie jesteś chyba w stanie, aż takich drobiazgów z ok.2 m wychwycić, a bardziej patrzysz na obraz jako całość.

Wielkim problemem to na pewno nie jest. Chodzi tu bardziej o ich podejście do obróbki sygnału, reszta to już software. A odnośnie wychwycenia detali z 2 metrów można je dostrzec bez problemu, z większej zresztą też, jak ma się dobry wzrok :D. No nic, pozostaje życzyć dobrego wyboru.
 

mac_latawiec

New member
Z tą jasnością w tym modelu Panasa możesz mieć rację. Zresztą naczelny piewca Panasonica, który już i tutaj zdążył się pojawić :D sam gdzieś wspomniał, że musi podkręcać na 100 różne ustawienia, aby właśnie ten model świecił mu tak jak chce.

Mam 58ex700 i u mnie Brightness (jasność ) ustawiona jest na 0 ( zero ) :)
Podświetlenie zaś na 30 i jakoś nie pojmuję jak można mieć na full 100 ?
Może tv służy mu także jako oświetlenie mieszkania ? ( dopóki nie spłonie od tej jasności )
 

strazakp

Banned
Mam 58ex700 i u mnie Brightness (jasność ) ustawiona jest na 0 ( zero ) :)
Podświetlenie zaś na 30 i jakoś nie pojmuję jak można mieć na full 100 ?
Może tv służy mu także jako oświetlenie mieszkania ? ( dopóki nie spłonie od tej jasności )
Ja mam na 100 i jakoś tak mi najbardziej pasuje :) choć te 90 też by udało ale już poniżej to jakoś słabo ;-) co zrobić tak lubię
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Panasoniki poza trikiem polegającym na zacimnieniu obrazu w trybie upłynniania co może wpływać na mniejsze postrzeganie braku płynności, nie ma żadnych innych zalet i jest najmniej atrakcyjna oferta na rynku. To tylko moje zdanie, ale światowa sprzedaż, a w zasadzie jej brak jakby to potwierdza. Pozostają sentymentalni miłośnicy marki z konkurencyjnego forum.
 

janusz

New member
Bez reklam
Każdy tj. Kolejno Samsung, lg, tcl, philips, sony. TCL to przede wszystkim jakość w niższym segmencie cenowy, wśród droższych na razie nie ma szans z koreanczykami.
 

Shire

New member
No to Janusz moim zdaniem pojechałeś.... Po pierwsze nie można wrzucać wszystkich modeli do jednego wora, ponieważ w każdej marce znajdzie się fatalny model i całkiem dobry, vide również AGD, samochody etc.

Nie jestem może ekspertem, ale interesuję się elektroniką od wielu lat i miałem i Philipsy, i Sharpy i Sony, doświadczenia z Samsungami czy Panasonicami i nie zgodzę się z Tobą ;)

Moje subiektywne! odczucia są takie, że Sony czy Pansonic cechuje jednak w większości przypadków jakość wykonania, której np. 90% Samsungów nie można przyznać.
To nie jest wszystko 0-1, bo też każdy zwraca również uwagę na coś innego uwagę.
Na mnie Panasy robią pozytywne wrażenie i teraz do sypialni z pewnością brałbym 50EX-780, gdyby tylko był na rynku.

Przeczą Twojej opinii również profesjonalne testy, w których jednak Panasonic'i wypadają bardzo dobrze i nie można temu przeczyć. Mają swoje wady, jak większość marek, są peany nad Oled C7V, którego mam w pokoju i owszem super, ale też coś bym poprawił, za rok, dwa będzie coś lepszego, ale nigdy nie wrzucę wszystkiego do jednego wora ;)

Moim zdaniem każda marka ma coś fajnego Philips swoje, Sony, swoje, Panasy swoje, LG swoje, a nawet Samsung swoje.

Ale nie odbiegając od tematu cieszę się, że jako posiadacze EX700E mówicie, że z tą jasnością nie jest najgorzej.

Póki co nadal mam dylemat:
1. TX-50EX700E vs TX-50EX703E,
2. 49PUS7502,
3. KD-49XE8005,
4. czekać na nowe serie ;)
 

strazakp

Banned
Z tych opcji które wymieniłeś na końcu ja bym brał opcje nr 1 :)

A nawiązując do twojej wypowiedzi to faktycznie każdy coś tam ma ale w świecie sprzętu elektronicznego to akurat te marki okazuje się że wcale wszędzie nie dominują a tak naprawdę skierowane są do zwykłych i przeciętnych klientów. Przykładem jest np sprzęt audio gdzie te znaczące marki większość nawet nie zna a takie jak Philips, Sony, Samsung to tak naprawde syf.
Skupiając się jednak na telewizorach to uważam że Panasonic nie ma się czego wstydzić ani bać na tle pozostałych. To że słabo u nas działa jego !arketing to wcale nie oznacza że te tv są kiepskie.Zauwazcie ile modeli na dany rok wstawia Panasonic a ile LG czy Samsung. Panasonic ma 3-4modele (np ex600/700/800/900) po jednym w danej drugie cenowej a np Samsung i LG maja ich pewnie z kilkanaście.

Jak to będzie za kilka czy kilkanaście lat tego nie wie nikt ale może się okazać że np taki TCL zyska zaufanie klientów np w Polsce i faktycznie zacznie robić dobre i niedrogie sprzęty które ludzie zaczną kupować i które będą naprawdę konkurencja dla tych znanych już od lat. Tak się właśnie dzieje np z telefonami komórkowymi gdzie duża sprzedaż zaliczają tacy jak Huawei czy Xiaomi, nie tak dawno nieznani.
 

Shire

New member
Dzięki Strazakp :)

I oczywiście, że tak jest. Wiele jest takich segmentów rynku, tak jak mówisz Audio Hi-fi jest wybitnym przykładem, nawet rynek komórek czy jubilerski.
Do tego w wielu sklepach dominują systemy nagradzania, szkolenia pracowników i przebitek cen, stąd rodzi się pewien trend.
Panas ma gorszy marketing i jest droższy od konkurencyjnych koreańców, ale ma wyższą jakość wykonania i nie można mówić tak jak Janusz, że jest kiepski, bo jest tak naprawdę niewiele jest TV na rynku w danej klasie, które są konkurencyjne, pytanie kto do czego potrzebuje i czego oczekuje ;)
Ponadto wyłączając subiektywne odczucia, bo ktoś lubi kolory jaskrawe, ktoś przytłumione, a niektórzy w ogóle nie dostrzegą różnicy :p tylko zwrócą uwagę na wygląd obudowy albo multimedia, można przyjąć argumenty 0-1 z wielu testów rodzimych i zagranicznych wskazujących wiele walorów Panasów i ich minusów, tak samo w przypadku Philipsów czy Sony.

Samsung pomimo swej generalnie kiepskawej jakości, tudzież delikatnie mówiąc niewyróżniającej się ;) jest mistrzem PR, wśród znajomych oczywiście dominuje Samsung i to masakryczne modele, ale oni kompletnie nie zwracają uwagi na parametry etc. jadą kupić po prostu Samsunga, bo kojarzą markę a Sony jest droższy ;)
Polityka prosta, zrobić dobrą reklamę, PR sprzedażowy, niższą cenę w średniej jakości i trafi do szerszego grona odbiorców.

Oczywiście jeśli coś się fajnie rozwija tak jak np. Huawei to tylko trzymam kciuki, zobaczymy jak ten TCL, bo jeśli jeszcze jest produkowany w Polsce to tym bardziej chciałbym wspierać kierując się patriotyzmem zakupowym ;)

Sam jestem maniakiem Sony w telefonach, znając ich mankamenty i zalety, które dla mnie są ważniejsze i decydują, dla dziewczyny kupiliśmy w zeszłym roku P10, bo byłem w szoku jak poszli z jakością, a taki np. iPhone lub S7 to dla mnie śmiech na sali relacji cena/jakość, ale szanuję wybór innych ludzi, bo mogą mieć sentyment do danej marki.

Zobaczymy, ja się pokieruję w tym momencie subiektywnym odczuciem przy odtwarzaniu tego samego materiału z pendrive w sklepie ;)

PS. A nie orientujecie się czy Android po aktualizacji w tym Philipsie nadal tak delikatnie haczy przy nawigacji menu?
 

ebola1972

Member
Co do patriotyzmu zakupowego kiedyś z ciekawości czytałem wypowiedzi pracowników o zatrudnieniu w TCL i tak optymistycznie już nie było.
 

Shire

New member
Co do patriotyzmu zakupowego kiedyś z ciekawości czytałem wypowiedzi pracowników o zatrudnieniu w TCL i tak optymistycznie już nie było.

Przykro to słyszeć. Niestety wszystko zależy od pracodawcy, tak samo słyszałem np. o grupie Vistula / Wólczanka, ale mimo wszystko koszule kupuję tylko u nich mając nadzieję, że jak firma się rozwinie to poprawi warunki zatrudnienia, a do tego ma bardzo fajną jakość, więc wolę nawet w takiej sytuacji dać im zarobić, niż Francuzom, Niemcom czy Chińczykom. Dlatego trzymam kciuki za TLC i Philipsa.

Natomiast musi być jakiś stosunek jakości do ceny w kontekście patriotyzmu, bo bez przesady ;)
 

ebola1972

Member
W kazdych opowiesciach jest ziarno prawdy. Pomijam wypowiedzi osob typowo niezadowolonych bo sa tacy komu nikt nie dogodzi. Mi raczej chodzi o zwolnienia pracownikow, rotacje i zatrudnianie z agencji tymczasowych. Te komentarze nie napawaly optymizmem. Byly tez i dobre, zeby nie bylo ze jakas tragedia tam sie dzieje. W kazdym razie praca na tasmie produkcyjnej z cala pewnoscia fo lekkich nie nalezy
 
Do góry