43-50' do 3000zł kupować czy czekać EX700E, UJ701V, XE7005

Shire

New member
40-50' do 3000zł kupować czy czekać EX700E, UJ701V, XE7005, PUS6561

Dobry wieczór :)

od długiego czasu czytam forum i podziwiam wiedzę wielu z Was. Szukając odpowiedzi i nie chcąc go zaśmiecać moimi dylematami udało mi się już raz wybrać tv dzięki forum, niestety teraz już sam nie wiem i będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Po pierwsze widzę, że stan magazynowy sklepów jest nadwyrężony i wielu modeli już nie ma i nie wiem czy jest sens kupować teraz tv czy lepiej czekać na modele 2018?

Szukam TV 43' (preferowany) - do max 50' (większy nie wejdzie) do kwoty max. 3.100,00 zł.

Waham się pomiędzy tymi modelami:

1. Panasonic TX-50EX700E - wiem, że ma VA, 60Hz matrycę i EDGE LED i multimedia, które mi wystarczą, korzystam okazjonalnie z YT i Ipli lub VOD TVP i jak pisał Kiki różnie może być z tą marką w dobie ofensywy innych producentów ;)
obecnie ok. 3.100 zł

2. LG LED 43UJ701V lub 49UJ701V - w zasadzie nigdzie nie znalazłem obszerniejszych informacji na temat tego TV, wiem, że IPS, 60Hz i Direct Led i fajny WebOs,
obecnie ok. 2.400-2.700zł

3. SONY KD-43XE7005 - podobnie jak w przypadku LG z tym, że Edge Led i brak androida, tylko jakiś smart Sonowski,
obecnie ok. 2.450zł

4. SONY KD-43XE7077,
obecnie ok. 2.450zł

5. SONY LED KD-49XE7096,
obecnie ok. 2.900zł

6. PHILIPS LED 49PUS6561 (IPS, 120Hz i Direct Led i Android),
obecnie ok. 3.000zł.

Tyle z danych, które mam i modeli, które udało mi się znaleźć dostępnych ;)
TV będzie oglądany w sypialni z odległości 1-2 m, pod lekkim kątem zarówno w dzień, jak i wieczorem w pomieszczeniu 11m2.
Znam zalety i wady rodzaju matryc (IPS i VA), ale to teoria, a z tego co czytam różnie to wypada w konkretnym przypadku.
Z tego co czytałem Panasonic pomimo 60Hz spisuje się bardzo dobrze, a ja fanatykiem sportu też nie jestem ;)
Na konsolę jeśli kiedyś odłożę to mam zamiar kupić, póki co PC ;)

Będę bardzo wdzięczny za sugestie czy może lepiej poczekać jeszcze 2-3 miesiące czy nie ma sensu.

Za propozycje Samsungów z góry dziękuję, nie cierpię tej jak dla mnie przereklamowanej marki, TCL szanuję za miejsce produkcji i rozwój, ale dla mnie jeszcze za wcześnie, żebym się na nią zdecydował, a Sharp chyba dopiero stara się wrócić do formy z czasów Aquosów. Na temat Philips'a mam bardzo mieszane uczucia, część osób chwali część krytykuje. Miałem Philpsa z pierwszym ambilightem i do dzisiaj działa u Babci już ;) ale następny model kupiony 2 lata temu w rodzinie to jakiś dramat, do tego wiele osób pisze o wielu wadliwych modelach. Dlatego mam mieszane uczucia i straciłem zaufanie do marki.

Bardzo lubię Panasa i kieruję się trochę w jego stronę, ale jest najdroższy i obawiam się czy nie wyjdą z Polski, bo gdzieś Kiki pisał że już mają tylko Oddział.

Sony też bardzo lubię, miałem NX-720 i do dzisiaj śmiga niezawodnie, ale nie wiem czy w tej klasie cenowej Sony jest konkurencyjne.

Do LG przełamałem się dopiero w tym roku (również dzięki testom i opiniom części z forumowiczów ;)) przy zakupie TV do pokoju i jestem póki co bardzo zadowolony, ale nie mam jeszcze wyrobionej opinii.

Istotne dla mnie, żeby ograniczyć ryzyko cloudingu.

Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą i sugestie :D

Pozdrawiam serdecznie !
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
na co tu czekać no chyba że na 8K...bierz bo za 3-5lat to już będą telewizory 8K a nawet już w przyszłym roku wejdą na rynek ale cena jeszcze nie ta...nawet firma BOE , jeden z najtańszych producentów matryc zapowiada produkcję 8K.Bierz Panasa
 

Shire

New member
Bardzo dziękuję za sugestie, czytałem Wasze wcześniejsze posty i wiem, że w innym wątku również go polecaliście, co również spowodowało, że jest na pierwszym miejscu na liście ;)

Żałuję trochę tylko, że nie ma już 40", bo rozmiarowo bardziej by pasował i byłby tańszy ;)
A Waszym zdaniem cena 3.100 zł za niego jest w porządku?

Odnośnie czekania miałem na myśli nie 8K, bo mi 4K starcza aż nadto, tylko myślałem, że może wypuszczą w 2018 następców tych modeli z lepszymi parametrami w podobnych cenach i warto poczekać te 2-3 miesiące na 40"-43". Nie wiem tylko kiedy wejdą i jak będzie to wyglądało cenowo.
Dlatego zastanawiam się na upchnięciem większego rozmiaru 49-50" ;)
 

Shire

New member
Wielkie dzięki, wierzę, że może i ma stosunek niska cena / średnia jakość, ale nie trawię ***************unga, nic na to nie poradzę, mam bardzo złą opinię o tej marce na wielu polach ;)

Najlepszą opcją byłoby 40"-43" za ok.2.500 zł, stąd pytanie czy lepiej czekać, bo nic ciekawego w tym przedziale nie znalazłem dostępnego.
A jeśli nie warto czekać to nie wiem czy są inne opcję poza tym Panasem, Sonym lub Philipsem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz więcej :
- TCL 50 S7906 za 1999 zł
- TCL 49P60 za 2199 zł
- Philips 49 PUS6561 za 2699
- TCL 49C70 za 2799 zł

Te spełnią Twoje potrzeby co do jakości i wyposażenia.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV, masz jeszcze Kalibrację gratis i pakiety do TCLa oraz Thomsona.
 

Shire

New member
Dziękuję za propozycje :)

A coś ktokolwiek wie na temat tego LG UJ701V?
Bo nigdzie poza displayspecifications żadnych informacji.

Póki co najbliżej mi zatem do Panasonica TX-50EX700E lub proponowanego przez Kikiego Philips'a.
Tylko o Philipsie wiele złego słyszałem w ostatnim czasie od czasu, gdy został sprzedany i nie wiem na ile to ryzyko.

Jeszcze zauważyłem takie 2 opcje:
Sony KD-43XE8005 (lub wersja 49")
Philips 49PUS7502 (pytanie na ile istotna również różnica do PUS6561 i wymienionych).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest ogromna na korzyść Philipsa i obrazem, możliwościami i wyposażeniem.
Jak będziesz zalogowany w Klubie HDTV , masz specjalną ofertę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z modeli 100Hz jeszcze - Philipsa 49PUS7101.
A na VA masz z extra model 49C70 za 2799 zł z pełnym pakietem.
 

Shire

New member
Trochę mnie niepokoją opinie na ceneo odnośnie Philipsa o nierównomiernie podświetlonej matrycy, bo to dla mnie istotne, o ile jedną czy dwie opinie można zignorować o tyle jest ich kilka.
Czy to faktycznie tak duża loteria przy tym modelu?

Ponadto dzisiaj udało mi się obejrzeć na żywo Panasa TX-50EX700E, Philipsa 49PUS7502 i Sony KD-43XE8005 i nie wiem czy to kwestia ustawień obrazu w sklepie, ale Philips był taki trochę przymglony i mdły. Niestety miałem dosłownie 10 minut, więc nie było nawet opcji prosić o zmianę ustawień.
Panas w tym rzucie oka spodobał mi się chyba najbardziej, chociaż też jakby był zbyt mało wyraźny dla mnie, a znowu Sony był bardzo jaskrawy i nie wiem czy to VA czy IPS.
Muszę skoczyć na spokojnie i zobaczyć czy w sklepie po zmianie ustawień coś się zmieni z pierwszego odczucia ;) Może w poniedziałek, bo sobota Święto, a w niedzielę staram się szanować prawo do odpoczynku ;)

Póki co pozostaję przy dylemacie tych 3 ;)
Dzięki za zaangażowanie i podpowiedzi!
 

strazakp

Banned
Tutaj naprawdę Panasonic jest najlepszym wyborem. Sam widzisz ile kiepskich opinii ma Philips. Też rok temu myślałem o philipsie ale jak poczytałem mnustwa negatywów to dałem siebie spokój.
Jeżeli bierzesz pod uwagę matryce VA vs IPS to ta pierwsza wygrywa zdecydowanie. VA w Panasonicu ma na naprawdę całkiem dobre kąty widzenia o ile to ma znaczenie dla ciebie.
Ja bym się wcale nie zastanawiał i jak możesz kupić tego ex700 w jakiejś dobrej cenie to tylko BRAC!
 

switek1987

New member
miałem 6561 w wersji 49 cali dobry rok. Podświetlenie matrycy rzeczywiscie nierownomierne. Włączenie ambilight maskowało skutecznie ta przypadłość wieczorami. Niby matryca 100hz ale efektu smurzenia ogladajac piłke nożna nie udało mi się całkowicie wyeliminować. Najważniejsze to pojawienie się kurzu na matrycy po pół roku i miesiąc bez tv. Mimo wszystko i tak byłem zadowolony :D Teraz jestem miesiąc bez tv i sam czegoś szukam i nie mogę się zdecydować. EX700 oglądałem w sklepie w wersji 58' i chyba jest mi do niego najbliżej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz takie rozterki , to kup Oleda 55" i masz kłopot cały z głowy.
Wystarczy Ci LG 55G910 za 3999 zł
 
Do góry