42XV635DG - Wrażenia, porady, opinie itp.

baggio19

New member
A ja mam pytanko czy komuś włącza się automatycznie telegazeta?Często zdarza się (najczęściej na kanałach TVP1 i TVP2), że kiedy zmieniam kanał, np. z TVN na TVP1, to po kilku sekundach automatycznie włącza się telegazeta (całkowicie), lub włączają się napisy telegazety - na niektórych kanałach są to teksty próbne lub testowe, kiedy napisy nie są emitowane (coś w rodzaju TEXT1TEXT2TEXT3... itd.)..Tv podłączony jest do dekodera Polsatu przez kabel euro
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Niestety trzeba się pobawić w menu z tą telegazetą(w instruykcji opisane). Trzeba ustawić opcję Teletekst na automatyczny bodajże i przestanie się automatycznie pojawiać.
 

lap-topy

New member
Mam 46XV625D i odsyłam go spowrotem do sprzedawcy , Telewizor kupiony w Pixmania , zapłaciłem za telewizor 46XV625DG i zamienie na samsunga LE 46C650 - dużo lepiej wypasiony w tej samej cenie
 

destructor

New member
Bez reklam
A na samsungu to myślisz, że tego nie będzie? Poza tym matryca lustrzana. A bajery możesz mieć w zewnętrznym odtwarzaczu dvd/bluray.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Oj, myślę, że się przejedziesz na jakościobrazu, a szczególnie upscallingu, ostrości i kolorach. W tym Samsungu występuje także clouding. Lepiej wziąć chyba serię B.
 

pulsdriver

New member
mam dość duży problem w mojej tosce 42xv635. Podczas oglądanie kanałów HD na ciemnym tle wyświetlanego programu pojawiają się białe kropki (jakby śnieżyło...) Jak jest jasne tło obraz jest żyleta.
Używam dekodera Fergusana Ariva 100E.

Jakieś sugestie ? :D
 

piotrflo

New member
mam dość duży problem w mojej tosce 42xv635. Podczas oglądanie kanałów HD na ciemnym tle wyświetlanego programu pojawiają się białe kropki (jakby śnieżyło...) Jak jest jasne tło obraz jest żyleta.
Używam dekodera Fergusana Ariva 100E.

Jakieś sugestie ? :D

Sprawdz sygnal HD z innego zrodla. Znajdziesz winnego wtedy.
 

piotrflo

New member
To nie sugestia, to droga do okreslenia przyczyny sniezenia. Jak nie bedziesz mial tego przy odtwarzaniu z odtwarzacza np BD lub z laptopa z jakims materialem HD oczywiscie podlaczonym przez HDMI to znaczy, ze TV jest OK. A na dekoderach to sie nie znam. Ale z tego co slyszalem czym drozszy tym lepszy. ;-) Od pewnych rzeczy nie mozna wymagac cudow.
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Jak ściągasz filmy o wielkości 8GB jest tak na każdym TV. Telewizja zawsze śnieży i nie ma co sie spodziewać, że sygnał z kanałów HD prześle choćby
8GB danych. Jakośc z tych kanałów nigdy nie będzie tak dobra, jak z płyt bluray.
Żeby obraz był idealny musiałby przesłać nadawca około 32Gb danych na obraz FULL HD, a na to trzeba będzie poczekać od 2-5lat.
 

guzu

New member
Witam wszystkich,

Bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem tego telewizora. Na redcoon model 42 XV 635 D jest znowu dostępny za 2599+przesyłka.

Trzy pytania:
czy jest to sklep godny polecenia?
czy jest jakaś różnica w modelach o oznaczeniu na końcu D i DG?
czy nadal występują problemy z serwisem Toshiby i buczeniem telewizora?

Ewentualnie, jeszcze dla pewności czy ten tv spisze się najlepiej w opisanych poniżej warunkach czy może lepiej wziąć tańszy model innej firmy.

odległość od ekranu ? 2 - 3 metrów
jak słońce świeci w pokoju ? nieistotne
Jak duży jest pokój ? 3 x 5
jaki masz obecnie telewizor? CRT 17' Philips ;-)
jakie programy najczęściej oglądasz? Sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczór
preferowana wielkość telewizora? 42
preferowana marka ? Toshiba, Samsung, Sony, LG
czego nie lubisz w telewizorach? nieistotne
jakie urządzenia będą podłączone ? Xbox360 , DVD, TV siatkowa
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 10% TV , 60% Xbox360 , 30% DVD
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? również kąty boczne
telewizor ma mieć wifi ? nie musi
ma czytać przez USB filmy ? nie musi
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? HDMI (xbox) , Euro (tv z dvd)
jaki masz sygnał ? SD z siatkowej anteny
ile programów HD ? zero
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? do 3.000

Z góry dzięki za odpowiedź :smile:
 

piotrflo

New member
Trzy pytania:
czy jest to sklep godny polecenia?
sa rozne opinie

czy jest jakaś różnica w modelach o oznaczeniu na końcu D i DG?
nie ma

czy nadal występują problemy z serwisem Toshiby i buczeniem telewizora?
Ja nie mialem problemu z serwisem i z buczeniem

Moja opinia: brac :)
 
Do góry