42vt20 a dysk zewnętrzny

horm22

New member
witam
dzisiaj rozczarowałem sie okropnie ... posiadam tv panasonica 42vt20e i chciałem ogladać sobie filmy a w szczególnosci 3d, kupiłem sobie do tego dysk samsunga m2 750gb portable. Zgrałem sobie na niego filmy z kompa 3d i nie tylko, podłączam dysk do tv i rozczarowanie pisze ze wykryto urządzenie usb ale nie może odczytać dysku - z pendriva chodziło wszysko jak trzeba. Pozniej zarejestrowałem dysk w tv myslame ze to mi cos pomoże a tu okazuje sie że to nic nie dało (nawet nie da sie nagrywać programów na ten dysk) a tu pozniej go włączam do kompa i teraz po zarejestrowaniu komp go nie czyta. Masakra ale z tym sobie chyba poradze po przeczytałem na forach ze trzeba usunąć w nim partycje i pozniej formatować dysk własnie to w tej chwili robie gdzie po 5 godzinach ma sformatowane 10 %. Teraz mam pytanie czy jest możliwość w jakiś sposób odczytanie tego dysku na tv. Dodam tylko ze dzwoniłem do panasonica i powiedzili mi ze zadnych dysków zewnetrznych ten tv nie czyta nie dotyczy pendrivów. Proszę o doradztwo.

P.S. JAki najlepiej uzywać server do połączenia dlna, chce ogądać filmy.
 

behemot

New member
Jest już na tym forum kilka wskazówek co do dysków i telewizorów. No ale niech ci będzie :V .
1. Jaka partycja ( jeśli czyta pena to spróbuj z fat32 tylko, że te partycje są ograniczone ) jeśli ci się nie uda to spróbuj z mniejszą partycją
2. To,że tv "czuje" że coś jest w porcie usb wcale nie oznacza,że to coś działa ( mianowicie chodzi o zasilanie, być może jest nie wystarczające )
 

jbravo

New member
mój 42VT20 nie czyta dysków ani FAT ani NTFS. Kupiłem więc bluraya LG i przez niego oglądam filmy 3D... tyle że to kolejny wydatek...
 

horm22

New member
jestes pewny ze ten format z exFAT pomoze, testowałes go na własnym dysku. Mi kolo z panasonica powiedział ze zaden dysk zewnetrzyny nie pojdzie na tym tv oczywiscie za wyjątkiem pendrivów?

Ten system exfat to ma może ograniczenia jednego pliku do 4gb ? podobno są z tym problemy. Moze mi ktos napisać jak go ma sformatować w tym systemie. Prosze o taką chłopską dorade czy warto sie pchać w ten exfat.

jbravo jakiego kupiłes tego blureya czy warto zainwestować
 
Ostatnia edycja:

subaru_wrc

New member
Kochanieńki Horm22 podpinasz dysk zewnętrzny do kompa.Jak Ci już go wykryje i pokaże się ikonka dysku klikasz prawym klawiszkiem myszki i znajdujesz formatuj i wtedy szybciutko lewym przyciskiem myszki klikasz nań.Pokaże Ci się drugie okno (nie panikuj) naprowadzasz strzałeczkę na system plików i tam wybierasz NTFS,FAT i exFAT i klikasz na niego.Hej:mrgreen:
 
Do góry