42SL9500, dvb-c, ręczne sortowanie listy kanałów

oisac

New member
Witam,
w celu korzystania w 42SL9500 oraz w 26LG3100 z wbudowanego tunera dvb-c zmieniłem kraj na Finlandię, wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę ręcznie sortować listy kanałów. Czy idzie jakoś odblokować taką funkcję? Może należałoby zaktualizować firmware? Szukałem w google jakiś nieoficjalnych firmware, ale nic nie znalazłem. Może mieliście podobny problem? Czy po użyciu takiego firmware tracę gwarancję?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
 

potek82

New member
W przypadku TV 32LE5500 można zgrać listę programów na pen-a, a później już wy edytowaną i posortowaną przenieś do TV.
W przypadku 32LE5500 należy:

1. ściągnąć na kompa program TLL edit,
2. podłączyć pen-a,
3. nacisnąć przycisk MENU przez około 5 sek (do momentu zniknięcia MENU na ekranie),
4. wbić kombinację 1105 i wcisnąć OK, powinniśmy wejść do menu hotelowego,
5. teraz wchodzimy TV link-loader,
6. wybieramy send to usb wybieramy nazwę listy programów naciskamy OK,
7. czekamy chwilę i naciskamy EXIT,
8. wyjmujemy pen-a,
9. otwieramy plik listy wcześniej ściągniętym programem,
10. edytujemy listę w tabeli po lewej stronie (po prawej lista analogowa),
11. zapisujemy na penie,
12. powtarzamy punkty 2-5,
13. wybieramy Recive from usb, a następnie nazwę listy i wciskamy OK,
14. czekamy aż lista się załaduje TV automatycznie się wyłączy.

Po włączeniu mamy już nową listę programów
 

oisac

New member
Bardzo dziękuje. Zadziałało w przypadku obu modeli. Jedyna różnica, to że lista kanałów cyfrowych była po prawej stronie, a nie po lewej.
 

potek82

New member
Faktycznie lista jest po lewej stronie sorry za pomyłkę.
Mam małe pytanko noszę się z zamiarem kupna modułu Conax. Chciałem się zapytać z jakich modułów pan korzysta i czy są z nimi jakieś problemy?
 

gacek585

New member
W moim LG mam moduł conax Technisat Technicrypt CX i działa z TNK bez problemu tylko trzeba sobie recznie kanały poszukać i poukładać. Szkoda ze ten trik z TTL edit nie działa z kanałami z tunera DVB-S.
TV to 42lv570s
 

ProTon1

New member
Witam
Skąd mogę ściągnąć na kompa program TLL edit, może ktoś da jakis link. Za żadne skarby nie moge tego programu sciągnać. A jak juz mam to nie da sie otworzyć tej listy z telewizora
 

michal_1986

New member
W przypadku TV 32LE5500 można zgrać listę programów na pen-a, a później już wy edytowaną i posortowaną przenieś do TV.
W przypadku 32LE5500 należy:

1. ściągnąć na kompa program TLL edit,
2. podłączyć pen-a,
3. nacisnąć przycisk MENU przez około 5 sek (do momentu zniknięcia MENU na ekranie),
4. wbić kombinację 1105 i wcisnąć OK, powinniśmy wejść do menu hotelowego,
5. teraz wchodzimy TV link-loader,
6. wybieramy send to usb wybieramy nazwę listy programów naciskamy OK,
7. czekamy chwilę i naciskamy EXIT,
8. wyjmujemy pen-a,
9. otwieramy plik listy wcześniej ściągniętym programem,
10. edytujemy listę w tabeli po lewej stronie (po prawej lista analogowa),
11. zapisujemy na penie,
12. powtarzamy punkty 2-5,
13. wybieramy Recive from usb, a następnie nazwę listy i wciskamy OK,
14. czekamy aż lista się załaduje TV automatycznie się wyłączy.

Po włączeniu mamy już nową listę programów

Mam model 42LS3450 - czy w nim też można takie coś zrobić?Powyższa instrukcja nie działa - nie pokazuje się menu hotelowe po przytrzymaniu wymienionych przycisków ....

dodatkowo mam pytanie:
Na stronie LG dostępna jest wersja 3.41.10 a ja mam 3.41.05 - jakie są zmiany po aktualizacji?Boję się robić update bo dopiero co kupiłem TV ....
 

oisac

New member
Dzięki opisanej tu metodzie aktualizuje listy kanałów regularnie. Mam jednak problem z kanałami TVP Info, TVP Regionalna, TVP ABC które pomimo ustawienia w odpowiedniej kolejności nie pojawiają się (wcześniej były po wyszukaniu i sortowaniu automatycznym). W przypadku TVP Info jest pusty kanał (brak obrazu) a w przypadku dwóch pozostałych są po prostu pominięte na liście - jakby nie były w ogóle ustawione. Czy plik edytowany w TTL Edit jest uszkodzony? Czy można go jakoś naprawić?
 
Do góry