42PY85 czy 42PV80

PITT11

New member
Potrzębuję pomocy, tzn. krótkich odpowiedzi (opinii), co w moim przypadku będzie lepszym wyborem. Czytałem posty na forum i tylko zgłupiałem od ilości informacji. Tak więc pokój jest spory, ale wiadomo - wife i większy format nie przejdzie, raczej nasłoneczniony (żaluzje na oknach), nie mam zamiaru grać na TV, tylko filmy DVD i DIVx z kina domowego (prawdopodobnie DENON), na razie TV z kabla, ale równocześnie z podjęciem decyzji o telewizorze skuszę się na CYFRĘ+ lub POLSAT CYFROWY. To byłoby na tyle. Czekam na jakieś konstruktywne sugestie, za które bedę szczerze wdzięczny. Przy okazji może jakieś opinie na temat DENON AVR-1508 + DVD-1740 + WHARFEDALE CRYSTAL CR 30 WH2 + WH-208 - jakimś super audiofilem nie jestem;)
 

Foxxx24

New member
PITT11

Przy Twoich wymaganiach jeśli nie zależy Ci na Blue Ray to myślę,że spokojnie wystarczyłby Ci PV80,a zaoszczędzoną kasę przeznaczysz na resztę kina:)

Z drugiej strony zależy na ile chcesz kupic tv.Bo jeżeli na dłużej to PY85 jest warty dopłacenia tych ok 1400zł:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mario.d

New member
Od niedawna jestem posiadaczem 42PY85 i sobie chwalę ten sprzęt (co prawda początkowo chciałem kupić trochę starszy model PY80). Mam Cyfrowy Polsat i jakość obrazu jest niezła, niestety oferta programów w full HD na razie mizerna. DVD super. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość Divix’ów, wyglądają znacznie lepiej niż na moim monitorze do komputera – LCD Samsung 22 cale. Porównać do PV80 jest mi trudno, bo go nie widziałem. Osobiście kupiłem full HD ponieważ nie zamierzam wymieniać TV w okresie następnych kilku lat i nie chciałbym mieć niebawem dysonansu spowodowanego dołączaniem przez platformy cyfrowe kolejnych programów w full HD, z których nie mógłbym skorzystać.
 

borkomar

New member
mario.d napisał:
TV w okresie następnych kilku lat i nie chciałbym mieć niebawem dysonansu spowodowanego dołączaniem przez platformy cyfrowe kolejnych programów w full HD, z których nie mógłbym skorzystać.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy jeśli TV jest HDready i podłączymy do niego sygnał FullHD to nie będzie możliwości jego oglądania czy poprostu będzie on wtedy w HDReady?
 

magik1973

New member
Programy są nie są nadawane w Full HD i prędko nie będą, a nawet jeśli, to i tak będziesz mógł je oglądać na tv HDRedy.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zamieszanie terminologiczne powoduje, że trudno jednoznacznie odnieść się do pytania dotyczącego sensu kupowania telewizora Full HD. Problem polega na tym, że oficjalnie Full HD oznacza sygnał 1080p, czy innymi słowy sygnał 1080i jest już HD Ready. Moim zdaniem wprowadza to tylko niepotrzebne zamieszanie.

Sygnał 1080 (i opraz p) będzie dobrze wyglądał na telewizorze HD Ready. Jeśli będziesz oglądał 42" obraz z odległości co najmniej 2,5 metra, nie zauważysz różnicy w szczegółowości obrazu pomiędzy obowa typami telewizora.

ArtS :)
 

krojcfeld

New member
Tempo rozwoju naszej rodzimej sieci i ilości kanałów HD trudno przewidzieć za kilka lat. To może być czas potrzebny na to by większość kanałów była już nadawana w HD. Zawsze może pojawić się też nowy format :) To już przypomina wymianę części w kompie. Łudzimy się że na kilka lat wystarczy albo że wymieni się to i owo a za rok okazuje się że wszystko jest do wymiany :( Póki co ja też stawiałbym na Panasa. To sprawdzony model - pozytywnych opinii na forum nie brakuje.
Pozdrawiam.
 

magik1973

New member
Arts007 napisał:
Sygnał 1080 (i opraz p) będzie dobrze wyglądał na telewizorze HD Ready. Jeśli będziesz oglądał 42" obraz z odległości co najmniej 2,5 metra, nie zauważysz różnicy w szczegółowości obrazu pomiędzy oboma typami telewizora.
Ta wypowiedź powinna być cytowana za każdym razem, gdy zaczyna się dyskusja:
TV HD Ready lub Full HD.
Prawda jest banalna: w pewnej odległości od telewizora nie ZOBACZYMY różnicy pomiędzy Ready
a Full HD i moim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy, jeżeli nie będzie się z czasem miało odtwarzacza BR lub PS3. Przecież nikt nie ogląda TV 42 calowego z odległości 2m, chyba, że oczy wygrał na loterii i ma jeszcze zapas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja już kiedyś producenci będą produkować wyłącznie modele Full HD, to rzecz będzie bezdyskusyjna. Jednak na razie mamy wybór. Wybierając HD Ready zaoszczędzimy troszkę przy zakupie i z pewnością na rachunkach za prąd. :)

ArtS :)
 

PITT11

New member
Dzięki za uzyskana pomoc. PV80 już w drodze. Chciałbym przy okazji dodać małą uwagę na temat internetowego sklepu maximedia. Zamówiłem u nich telewizor z zaznaczeniem, że dostawa powinna być, po godzinie 15 - ponieważ jak więksazość ludzi, wcześniej ciężko pracuję. Po pewnym czasie zadzwonił do mnie kurier i stwierdził, że może dostarczyc TV pomiędzy 12, a 14. Na moje sugestie, że może przyjechałby do mnie na końcu, stwierdził, że nie może, bo muszą samochód gdzieś tam zostawić i stwierdził, że mi tego telewizora nie przywiezie. Dodam tylko, że mieszkam w Wawie, około 7 km od filii tego sklepu!!! Niestety odbiór osobisty nie wchodził w rachubę, ponieważ można odbierać sprzęt tylko do 17, a ja niestety za żadne skarby nie byłbym tam w stanie się dostać. Zapomniałem dodać, że dowóz towaru miał mnie kosztować 70 PLN. Oczywiście pogratulowałem im "fachowego" podejścia do klienta.
 
Ostatnia edycja:
Do góry