42PY80 zamówione i co dalej...

GreGu123

New member
Zamówiłem dziś Panasa 42PY80. Jutro lub pojutrze będzie u mnie w domu. Ponieważ jest to mój pierwszy taki poważny zakup przez internet na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze od kuriera? Trochę poczytałem o trybie serwisowym i w związku z tym mam pytanie: czy kombinację F>VOL>3x0 (jak to włączyć? trzymać F i VOL następnie wcisnąć 3x0?) stosuję się również do tego modelu oraz jaka ilość godzin pracy i ilość włączeń świadczy o nowym modelu? Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to 0 więc jaka jest optymalna liczba? Martwe piksele - jak to najlepiej sprawdzić?
 

Ralph_S

New member
Gdybyś użył funkcji "SZUKAJ" to na kazde z tych pytan znalazl bys odpowiedz.
Ale OK, niech będzie:
Przy odbiorze sprawdź stan pudla, czy nie jest pogięte porozrywane, czy wszystkie elementy kompletu masz w środku tzn. pilot, baterie do niego, płyta z instrukcjami itd.
Jeśli masz taka możliwość rozpakuj tv przy kurierze i sprawdź czy nic nie jest uszkodzone (mam na myśli obudowę, panel itd.)
Do menu serwisowego wchodzisz wciskając na panelu tv "F" a potem trzymając V- trzy razy naciskasz 0.
Nie ma czegoś takiego jak optymalna ilość włączeń, o tym ze tv jest nowy świadczyć może tak jak w moim przypadku: 0 godzin i trzy włączenia.
Jeśli będziesz miał np. 150 godzin i 30 włączeń to wiadomo, powystawowy.
Co do hot pixeli, nagraj sobie na kartę pamięci trzy plansze niebieska, czerwona i zielona w rozdzielczości 1920x1080 wrzuć kartę do czytnika i przyjrzyj się każdej na full screen-ie, powinieneś mieć czysty obraz bez żadnych świecących kropek.
A na przyszłość korzystaj z "SZUKAJ"
 

PaweleS

New member
Jeśli dobrze pamiętam to wiele razy zdarzało się ,że licznik włączeń wskazywał większą liczbę niz 3.Tak było np. u mnie.Co do ilości czasu pracy u mnie było 0.
Z drugiejs trony nie wiem czy uda Ci się włączyć tv przy kurierze.Najważniejsze wg. mnie to dokładne obejrzenie pudła i co ważniejsze jeszcze bardziej dokładne obejrzenie tv po wyjęciu.
No i miłego oglądania!:)
 

stapoz

New member
Jesli go wlaczysz przy kurierze to prawdopodobnie bedzie ostatnie wlaczenie :)
Sprzet przy tych temperaturach musi polezec ok. 2godz w pokoju zanim go wlaczysz. Kilka lat temu tak uszkodzilem wzmacniacz...
 

degray

Member
Witam wszystkich.
czytając codziennie rady na tym forum,zauważyłem że wielu z nas bardzo często potrzebuje porad typu:tryb serwisowy,jak ustawić........itp,a czasami zdarza się ze wyszukiwarka nie działa do końca tak jak byśmy chcieli,albo nie wiemy dokładnie jak sprecyzować pytanie.W związku z tym chciałbym zaproponować pewne rozwiązanie,można by stworzyć nowy dział lub wątek i nazwać go np.Tutorial,Porady......Wierze ze przy pomocy moderatora i osób szczególnie uzdolnionych w rozpracowywaniu tajemnic sprzętu,byłby to bardzo często odwiedzany dział.Wyrazy szacunku dla wszystkich kolegów
 
Do góry