42pw450

skipl

New member
Witam,

Czy są wśród nas użytkownicy lub osoby które widziały i testowały rzeczony telewizor ?

Jaka jest skuteczność tego filtru TruBlack i w ogóle ogólne wrażenia ? Wychodzę z założenia że jest to następca pk350 i coś wyższego niż pt353, więc z SD i jakością obrazu powinno być naprawdę dobrze ?
 

micmus

Member
Bez reklam
Witam wszystkich - jako że to mój pierwszy post

Osobiście porównywałem ten model w jednym z dużych marketów. Bezpośrednio obok tego modelu LG stały również plazmy Panasonic c3, Samsung D490 oraz Lg pt353. Na wszystkich telewizorach ten sam sygnał. LG Pw450 wypadł bardzo dobrze- zdecywanie lepiej od Panasonica trochę lepiej od Samsunga. NA wszystkich telewizorach ustawiłem obraz na normal aby było sprawiedliwie. Największą zaletą PW450 był fakt że przy dużym świetle marketu najmniej tracił na jakości czerni- panasonic robił się całkowicie zielono-szary, Samsung również jednak mniej a LG pod tym względem wypadł najlepiej. Dodatkowo był całkowicie najcichszy a praktrycznie bezszelesny przy wyświetlaniu jasnego tła, Panasonic również cichutko a Samsung no niestety buczał. Dodatkowo design PW450 oraz Pw451 (też był ten model- srebrna ramka) jest piękny- wygląda zdecydowanie drożej niż wskazuje na to cena. Ogólnie dziwi mnie tak małe zainteresowanie tym modelem gdyż nie widze w tej cenie konkurecji jeśli chodzi o obraz, multimedialność oraz design.
Co do filtru Trublack który niby ten model posiada to niestety chyba tylko marketing. 2 telewizory dalej stał model pt353 bez filtra i różnicy w refleksach nie zauważyłem jak również w samym obrazie. Co ciekawe pt353 pod wzdględem czerni w jasnych pomieszczeniach na tle Panasonica i Samsunga również wypadł bardzo dobrze.
Osobiście sam będe brał ten model wersje 42 cale lub Panasonica G30 (wyższa zdecydowanie liga) jednak decyzji nadal nie podjąłem gdyż nie mam przekonania czy chce wydać aż tyle na telewizor- prawie 1000 zł więcej względem pw450. Najbardziej szczerze mówiąc kusi mnie niesamowity design tego modelu- cieniutka ramka, perfekcyjny minimalizm i szlachetna stal szczotkowana, matowa względem wszechobecnego tandetnego błyszczącego plastiku- jako że zajmuje się projektowaniem wnętrz sam wygląd TV jest dla mnie ważny we wnętrzu.
 
Ostatnia edycja:

skipl

New member
Rewelacja że wspomniałeś też o d490 samsunga, bo to obecnie jedyny konkurent pw450 w moim osobistym rankingu :) Pana odrzuciłem już chyba definitywnie ze względu na cenę i problem z 50Hz (a wszsytko co będę oglądał to właśnie taki sygnał... ).
Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy w której sieci znalazłeś te wszytkie tv w jednym miejscu ? Bo właśnie planuje wizytę w jakimś telewizyjnym raju ale nigdzie nie mogę doszukać się tych wszsytkich modeli ...
 

micmus

Member
Bez reklam
Wszystkie wspomniane telewizory są w sklepie nie dla idiotów :) w Poznaniu na Szwajcarskiej. Nie wiem czy widziałeś Samsunga na żywo ale jest najbrzydszy z tej trójki- wygląda tanio, tandetnie, z czerwonym nalotem na ramce. Jeśli chodzi o wyświetlanie to Samsung świecił najbardziej dynamicznie przy tych jasnych warunkach trochę jak LCD jednak mimo zapewnień buczał.
 

bigxlx

New member
A jak wedlug Was wypada 3D, poniewaj jesli juz ma to warto ocenic.

PW450 ponoc rysuje wyjatkowo ostro, co przy przegladaniu zdjec i ogladaniu 3D daje "duzego kopa".
 

skipl

New member
O 3d niestety nie mam zielonego pojęcia, dla mnie liczyło się że jest jakikolwiek filtr (a ostatnimi czasy ten istotny dodatek producenci lubią zostawiać dla droższych modeli z 3d ...).

Czy dobrze kombinuję iż pw450 to jakby wyższy/lepszy(?) model niż pt353 ?
 

malony

New member
Tak PW450 to "lepszy" model niz PT353 szkoda jedynie ze zastosowano tam system 3D aktywny migawkowy,bo przez chwile myslalem ze wszedzie juz LG zastosowal system pasywny z okularami polaryzacyjnymi
pozdr
malony
 

suhar80

New member
Tak, pocieszajcie się, że jest lepszy od Sama d490.

Tak na serio kibicuję wszystkim producentom plazm, a w technologi pasywnej 3d widzę przyszłość odbioru 3d. Tu wielgachny plus dla LG. Szkoda, że ta plazma ma 3 d na okularach migawkowych. Natomiast to wszystko są telewizory budżetowe więc należy być zadowolonym, że za małą kasę ma się fajny tv - lepszy od większości LCD odbiór obrazu, bez konieczności przekonywania się, który odbiera lepiej.
 
Ostatnia edycja:

skipl

New member
Kolega posiadacz Samsunga? Czy tak tylko troluje ?

Nikt się nie pociesza, obecnie żadna osoba z tych co się wypowiedziały nie ma tv - czytanie ze zrozumieniem to bardzo pożyteczna umiejętność - więc z największą ochotą usłyszymy Twoją historię z argumentami przeciw LG, a za Samsungiem.
 

micmus

Member
Bez reklam
A jak wedlug Was wypada 3D, poniewaj jesli juz ma to warto ocenic.

PW450 ponoc rysuje wyjatkowo ostro, co przy przegladaniu zdjec i ogladaniu 3D daje "duzego kopa".

Osobiście nie sprawdzałem jakości 3D w żadnym z wymienionych i szczerze traktuje to jako gadżet, który może wypróbuje z 2 razy w życiu z ciekawości bo nie wyobrażam sobie męczyć sie z okularami korekcyjnymi które nosze i migawkowymi na jednym nosie. Ja rozważam z tanich telewizorów tą plazme lub Panasonica Ux30 (Samsunga odrzuciłem bo mi się nie podoba wizualnie oraz 2 modele z którymi miałem przyjemność zarówno D450 i D490 buczały) jednak tak jak wspomniałem w tańszych seriach Panasonica denerwuje mnie bardzo widoczny nalot szaro zielankowy w dzień gdy jest słonecznie w LG pw450 ten problem był najmniejszy. Nie chodzi tu raczej o filtr trublack gdyż pt353 również nie robi się aż tak bardzo szary, a już napewno nie zielonkawy. Myśle że sama matryca zachowuje się troche inaczej w Panasonicu i LG. Przy wyłączonym TV Panasonici zawsze są szaro zielone a LG zdecydowanie ciemniejsze bardziej czarne. Oczywiście mówie o budżetowych plazmach gdyż jak oglądałem G30 oraz V20 z filtrami Black to jest zdecydowanie na plus. Zastanawiające jest również czy w LG trueblack cokolwiek zmienia względem pt353 ?? niestety mi nie udało się dojrzeć różnic ale może to wpływ mało atrakcyjnego otoczenia marketu.
Sam zastanawiam się czy brać tanią plazme czy wyłożyć na coś zdecydowanie droższego tylko z jednego powodu- i tak będe na pewno chciał TV wyminiać najdalej za 3,4 lata (a pewnie i wcześniej) mam nadzieje, że będą już wówczas dostępne masowo TV 3d bez okularów gdyż moim zdanie w tym jest przyszłość nic z okularami się nie przyjmie czy to pasywne czy aktywne nie widzę w tym przyszłości.
 

skipl

New member
micmus a porównywałeś tego pw450 do np. 50pv350 ? Pod względem kolorów i czerni i światła ?
Bo przez ten zbędny 3D pw450 kosztuje 400zl więcej i cenowo ląduje bardzo blisko tego pv ...
jak na hdready 42calowe 2200zl to jednak jest znacząca kwota.
 

micmus

Member
Bez reklam
micmus a porównywałeś tego pw450 do np. 50pv350 ? Pod względem kolorów i czerni i światła ?
Bo przez ten zbędny 3D pw450 kosztuje 400zl więcej i cenowo ląduje bardzo blisko tego pv ...
jak na hdready 42calowe 2200zl to jednak jest znacząca kwota.

50pv350 stał 2 alejki dalej także bezpośrednio porównania nie miałem ale prawda jest taka że jest to po prostu model pt353 w wersji full HD. Przy 50 calach zdecydowania brałbym full HD.

Dzisiaj byłem również na testach z pedrivem w ręku i jeśli chodzi o plazmy HD ready to LG pw450 w 2D nie ma konkurencji. Zwracam również honor co do trueblack filtra mało bo mało jednak jest mała różnica na plus względem pt353- testowałem na tym samym materiale przy tych samych ustawieniach. Co prawda ilość refleksów jest marginalnie mniejsza na matrycy ale czerń przy oświetleniu jest trochę lepsza- nie dużo ale jednak. Dodatkowa zaleda że LG jako jedyny przeczytał totalnie wszystko żadne rozrzeżenie mu niegroźne.
Podsumowując jeśli ktoś szuka taniej plazmy HD ready mając na względzie jako konkurencje Panasonica C3, Samsunga D450/490 to LG będzie najlepszym wyborem- wygląd/obsługa mediów/obraz/ refleksy/ jakość czerni przy jasnym otoczeniu.

Ja osobiście problem z wyborem mam również zakończony. Biorę na pewno plazme Panasonica 42G30 porównywałem bezpośrednio z LG pw450 i wiedziałem, że różnica w wyświetlanym obrazie być musi ale nie spodziewałem się, że aż tak duża/ G30 to przynajmnije 2 klasy wyżej (nie umniejszając LG który w swojej klasie cenowej jest bezkonkurencyjny w moim odczuciu) także jednak dołoże i kupię droższy. Co ciekawe po za różnicą w jakości obrazu, czerni, refleksów na ekranie najbardziej mnie denerwowała różnica HD a full HD. Jest osobny temat o tym gdzie wszyscy się rozwodzą co jest lepsze i dla mnie bez dwóch zdań nawet przy jakości 720P obraz był leepszy na plazmach full HD - przynajmniej dla mnie. Jako, że telewizor będe czesem ogłądał nawet z 1,8 metra różnica będzie dla mnie zauważalna. Bardzo drażnił mnie fakt że na plazmach HD przykładowo logo okrągłe TVN było rysowane jak dla mnie ze zbyt dużych kwadratów prze co krawędzie były poszczępione także jeśli jest wybór full HD a HD biorę full HD. Mało mnie interesuje że mało co jest do oglądania dla mnie na full HD wszystkie detale są dopracowane, a krawędzie jak po renderingu wygładzania lini na programach graficznych. Wole iść do przodu i nie denerwować się przechodząc obok TV że z bliska wszystko wygląda jak na starym CRT - czyli widoczna siatka matrycy skłądająca się z grubych lini poziomych i pionowych.
To teraz namieszałem z wyborem heh :) Ja mam to z głowy: zawiśnie Panasonic G30.
 

skipl

New member
No właśnie ...widziałem wczoraj tego 42g30 i odbicia i obraz itd są baardzo fajne, ale jak patrze ze moja ankieta dla posiadaczy panasow odnośnie 50Hz ciagle ksztaltuje sie na poziomie 60/40 dla tych co nie widzą problemu to jest to zdecydowanie za dużo cierpiących - a ja chce oglądać głównie tylko SD, dvd i komputer ... to spowodowało że właśnie odpuściłem wszelkie plazmy fullhd za 3-4k ...
 

AdrianWNS

New member
Witam.
Czy ktoś z was porównywał obraz 3D na PW450 i D490? Zastanawiam się nad kupnem i męczy mnie wybór między tymi dwoma modelami. Niestety nie mogę porównać ich na żywo.
 

ssobie

New member
Wole iść do przodu i nie denerwować się przechodząc obok TV że z bliska wszystko wygląda jak na starym CRT - czyli widoczna siatka matrycy skłądająca się z grubych lini poziomych i pionowych.
To teraz namieszałem z wyborem heh :) Ja mam to z głowy: zawiśnie Panasonic G30.

Jakby obraz przy większej rozdzielczości wyglądał jak na starych CRT to byłoby po prostu bosko... Niestety nowa technologia poza wielkością i rozdzielczością nie ma żadnej przewagi nad CRT.


Pozdrawiam
 

kolor70

New member
Zakupiłem ostatnio ten telewizor po promocji z okularami za 1999, ale jestem bardzo niezadowolony z tego zakupu :-(. W sklepie wszystko wydawało mi się ok. jednak po przyjeździe do domu okazało się, że w ekranie wszystko się odbija !!!. Próbowałem różne ustawienia i nic. W nocy przy zgaszonym świetle wszystko jest w porządku, a w dzień masakra, widzę się jak w lustrze zwłaszcza przy ciemnych scenach, przy jasnych jeszcze ujdzie. W LCD tego nie miałem. Czy wszystkie plazmy tak mają ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tylko te bez filtra. Do jasnych pomieszczeń kupowanie taniej plazmy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Musiałbyś kupić coś typu Panas G30 lub LG od PZ750 w górę.
 

bigxlx

New member
Rada poprzednika zacna, ale i roznica w cena jeszcze zacniejsza.

Tak na marginesie to musisz miec ciezkie warunki oswietleniowe w pokoju lub skupiasz sie na odbiciach, a nie na tresci obrazu.
 

kolor70

New member
Czy ja wiem czy warunki oświetleniowe mam aż tak złe ? . Jak już wspomniałem przy LCD wszystko było w porządku. Czy jest jakaś szansa na poprawę tego efektu przy lepszym sygnale ( obecnie korzystam z sieci kablowej ) czy poprawi się tylko ostrość ?
Może i faktycznie trochę skupiam się na tych odbiciach, jednak jak na razie żałuję wydanych pieniędzy :-( . Myślałem że plazmy mają bardziej czarną czerń tymczasem postacie czarne wyglądają jak duchy, są takie jakieś "przeźroczyste"
 

don111

Banned
czerń się ocenia w zaciemnieniu, w dzień nie widać różnic między szarym a czarnym, chyba że ekran nie jest matowy i świeci na niego światło
jak masz kiepskie warunki do oglądania wróć do LCD
 
Do góry