42PV80 a 42PV8 - roznice/wybor

Badpenny

New member
Witam,

Swoj wybor telewizora ograniczylem do dwoch modeli PV80 i PV8. Staralem sie przeczytac wszystkie watki na ten temat, jednakze jest ich sporo i sa baaaaardzo dlugie.
Za PV8 przemawia to, iz wiekszosc osob nie widzi roznicy w obrazie i ma matowa obudowe - dla mnie to plus :grin:
Za PV80 przemawia wiekszy kontrast, gradacja kolorow, oraz nowsza technologia przetwarzania obrazu (V-real 3 zamiast V-real 2). Niestety ma obudowe blyszczaca, za czym nie przepadam.

Moje pytanie jest nastepujace - czy przy takich wartosciach kontrastu i odcieni kolorow, czlowiek widzi jakas roznice? (przy normalnym uzytkowaniu, nie mowie o blue-rayu)
Czym sie rozni V-real 3 o d V-real 2 - za co odpowiada i czy jest to "kosmiczna" roznica technologi?

Z gory dzieki za podpowiedzi - do soboty musze sie zdecydowac na model ;)

Pozdr,
BP
 
Ostatnia edycja:

witalis60

New member
Badpenny napisał:
Witam,

Za PV8 przemawia to, iz wiekszosc osob nie widzi roznicy w obrazie i ma matowa obudowe - dla mnie to plus :grin:
Za PV80 przemawia wiekszy kontrast, gradacja kolorow, oraz nowsza technologia przetwarzania obrazu (V-real 3 zamiast V-real 2). Niestety ma obudowe blyszczaca, za czym nie przepadam...

Pozdr,
BP

...jako jedna z tej "większosci osób"...
Kupowałem niedawno takiego Panasonica serii PX8 dla kobiety, dla której też ważna obudowa, dodatkowo musiała być srebrna! (toteż PX a nie PV- a matryce, parametry te same) - odbiera doskonale z osiedlowej kablówki, mimo marnych i starych kabli /zakładane 15 lat temu/. Ewentualne różnice techniczne nie są widoczne przy zwykłym oglądaniu Tv, mogą mieć znaczenie np. przy innych "podłączeniach" sprzętu - np. więcej wejść przy PV80 może się przydać /wszystkie róznice w wątku PV80 a PV8 - też to "przestudiowaliśmy"/. Ostatecznie nie zadecydowało "wnętrze", a właśnie obudowa :) ! no i cena - różnica 300zł. U Ciebie przy chęci szybkiego zakupu może być ważne to, że PV8 jest "bardziej dostępny" - duże markety chyba już wyprzedają serię poniżej 2000zł /ktoś z forum podawał wczoraj "cynk", że w MM Legnica PV8 ma być od 18.12 za 1400!!:eek: / a "80" ok. 2400-2500/ my kupowaliśmy "8" w sklepie ZADOWOLENIE, niecałe 1900zł, płatność gotówką - odbiór osobisty po 3 dniach w punkcie odbioru - mają taką opcję w ok. 25 miastach PL/ . Powodzenia przy zakupach!
 
Ostatnia edycja:

falken

New member
Ano był w Legnicy ale o 9:00 sprzedali ostatnią :-D więc pewnie ze 3 sztuki rzucili. Ale jakby ktoś mial blisko to jeszcze chyba w Głogowie daja po 1949 PLN. Z drugiej strony dziwne ze ten sam sklep (60 km je dzieli) a cena różni się o ponad 500 PLN :hmm:
 

Foxxx24

New member
U mnie w Krakowie 42PV8 można kupic za 1866zł jakby był ktoś zainteresowany,a 42PV80 za ok 2200zł:eek:k:



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Badpenny

New member
Dzieki za odpowiedz - zdecydowalem sie w koncu na PV8, udalo mi sie znalezc za 1990 w Saturnie w Zlotych Tarasach .... dobrze, iz zwiedzilem kilka, bo w innych bylo po 2 200 :-D
Jutro zawoze do rodzicow i zobacze jak to cudo chodzi ... na 100% bedzie lepsze od poprzedniego ... tez Panasonic ... tylko ze kineskopowy 14 cali :p

Pozdr,
Bp
 

Foxxx24

New member
No to będzie lepszy bez wątpienia hehe.
Ja też właśnie się przesiadam z 14 cali tyle,że Samsunga:D

Stawiałbym jednak na PV80tke,ale Twój wybór;)

Pozdrawiam
 

witalis60

New member
Badpenny napisał:
...Jutro zawoze do rodzicow i zobacze jak to cudo chodzi ... na 100% bedzie lepsze od poprzedniego ... tez Panasonic ... tylko ze kineskopowy 14 cali :p

Pozdr,
Bp

No to biedna twoja mama będzie przed świętami.... , bo jak tata:krol: przed nowym 3x większym "kinem" zasiądzie - najpierw szok przeżyje, a potem do Wigilii pilota z ręki nie wypuści :) !!! ... i oczywiście z porządków nici, a za zdezorganizowanie życia rodzinnego też komuś się dostanie.....
 

Badpenny

New member
Po dwoch tygodniach uzywania musze stwierdzic, iz PV8 to byl dobry wybor. Nawet przy zmniejszonych parametrach kontrastu itp. na poczatku uzywania nie moge sie przyczepic do jakosci obrazu... przynajmniej przy filmach z DVD - programy z anteny troche gorzej ale winny jest slaby sygnal.
Pozdr,
BP
 

cezzar

New member
integratoll napisał:
Mam ten sam dylemat. Po przeczytaniu waszych dywagacji chyba kupię PV8

Heh, też mam taki dylemat ale dla siebie wybiorę raczej pv80. Dziś w mediaexpert rzucili pv8 za 1688. Rozeszły się jak ciepłe bułki i nie starczyło dla mnie. Chciałem kupić dla szwagierki. Ale zrobilem przedpłatę i może będzie w następnej dostawie. Jak za komuny normalnie:) .
 
Do góry