42PV7- strzelająca obudowa lub coś innego?

pado

New member
na wstępie napisze, że czytałem watek: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/47066-wilgoc-w-pokoju-strzelanie-panasa.html

ale autor miał podobny problem podczas "stand by", a u mnie jest inaczej:

otóż od pewnego czasu po włączeniu tego juz starego modelu 42PV7, po pewnym czasie- kiedy się nagrzeje- tv wydaje okresowo dziwne dźwięki przypominające trzaskanie/strzelanie. podejrzewam obudowę, ponieważ mam wrazenie, ze owe dźwieki dobiegają z kilku róznych miejsc (w sensie, że nie z jednego, co wskazywałoby na jakąś część elektroniczną). próbowałem już dokręcić wszystkie śrubki w obudowie- nie pomogło, próbowałem poluzować wszystkie śrubki w obudowie - nie pomogło, choć myślałem, ze to pomoże, gdyby były jakieś naprężenia...

czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, co można zrobić, sprawdzić? tv nie ma już gwarancji...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odkręć całkowicie obudowę i zdejm - będziesz miał pewność że nie jest to przyczyna.
 

pado

New member
odkręć całkowicie obudowę i zdejm - będziesz miał pewność że nie jest to przyczyna.


zdjąłem obudowę i wygląda na to, że nastała cisza z trzaskami...(słychać trochę głośniej jakby prace samego tv, bo obudowa jednak chyba wygłuszała)

troche to dziwne, bo wszystkie śruby luzowałem od obudowy i powinno to dac taki sam efekt jak zdjęcie obudowy? co teraz zrobić z tą obudową?
 

Attachments

  • Obraz 008.jpg
    Obraz 008.jpg
    34,5 KB · Wyś: 348
  • Obraz 009.jpg
    Obraz 009.jpg
    194,7 KB · Wyś: 343

pado

New member
założyłem obudowę na nowo, ale przykręciłem ją tylko 4 śrubami, tam gdzie jednocześnie przykręca się stojak pod tv...na razie cisza od trzasków...
 
Do góry