42pj350

digitalus

Banned
witam
do 42pj350 mozna oczywiscie podlaczyc komputer do wejcia d-sub i ogladac np filmy na ekranie telewizora.
jesli natmomiast podlaczysz np pendrive do usb to bedziesz mogl odtwarzac pliki JPEG, MP3.
odblokwanie odczytu plikow mkv zalezy od wersji oprogramowania w telewizorze . kazdy przeprowadza to na wlasne ryzyko
odczyt plikow divx hd, mkv i innych z usb w modelu 42pj550
42pj350 i 42pj550 posiada tuner dvb-t mpeg4
 
Ostatnia edycja:

kelo1

New member
super dzięki za info, oczywiście w moim przypadku nie wchodzi w grę grzebanie w menu serwisowym w celu odblokowania dvix i utraty tymsamym gwarancji.
dzięki za zwrócenie uwagi na model pj550, w sklepie MM gośc mnie przekonywał że miedzy 350 i 550 róznica jest tylko w wifi ( co wg specyfikacji na stronie LG - jest totalną bzdurą)

mam jeszcze jedno pytanie (może nie do końca w temacie - ale wybaczcie) czy jeżeli do modelu pj550 podepnę przez usb pendrive lub twardy dysk z plikiem .mkv to czy jeżeli w tym pliku bedzie zapisany dzwięk w DTS to jest szansa przez audio out z TV (optyczne) puscic ten dzwięk na amlituner??

pytam dlatego że podobno LG nie jest jakimś numerem 1 jezeli chodzi o dzwięk - co mi wcale nie przeszkadza z racji dobrego amlitunera JVC.
 

Gray73

New member
mam jeszcze jedno pytanie (może nie do końca w temacie - ale wybaczcie) czy jeżeli do modelu pj550 podepnę przez usb pendrive lub twardy dysk z plikiem .mkv to czy jeżeli w tym pliku bedzie zapisany dzwięk w DTS to jest szansa przez audio out z TV (optyczne) puscic ten dzwięk na amlituner??

Mam LG42PJ550 i dzwięk DTS nie przechodzi do amplitunera. Wyświetla się info "nieobsługiwany format audio" i jest cisza . Szukałem w ustawieniach ale nie wiem jak temu zaradzić.
 
Ostatnia edycja:

kelo1

New member
hmmmmmm
To może faktycznie lepiej kupić PJ350 a za reszte kasiory jakieś BlueRay żeby czytało pliki .mkv z dysku.....

Troche mnie martwi ta rozdzielczość 1024*768, podobno przy sygnale SD nie ma za bardzo różnicy, a jak bedzie BR lub pewnie za zakis czas kanały HD z satelity....??

Co sadzicie na ten temat?
 

digitalus

Banned
kanaly sd na pewno beda wygladac lepiej to pewne
Telewizyjny dylemat - NEXT 2/2009 - Artykuły - NEXT
Plazma - dlaczego nisza rozdzielczo jest lepsza ???
jesli chodzi o satelitarne kanaly hd to roznica bedzie bardzo mala lub nie bedzie jej wcale bo niektore kanaly to nie hd ale pseudo hd,prawie jak hd:) trzeba postawic obok siebie dwa telewizory i dlugo sie wpatrywac. kanaly "prawie jak hd" wygladaja tez lepiej w telewizorze hdready.
Prawie jak HD - Bankier.pl
jesli chodzi o BR to z tego zrodla uzyszkasz full-hd
zamiast wydawac kase na BR kupilbym hdplayer ktory czyta wszystkie pliki , np divx hd ,mkv, rmvb ,avi i inne,. koszt okolo 300 -400 zl.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/44150-ariva-hdplayer-110-a-93.html
kliknij tez na ten post
http://www.hdtv.com.pl/forum/508235-post13.html
co daje hd ready? jesli postawisz obok siebie dwa telewizory plazme hd ready i lcd full-hd z gornej polki to gdy podlaczysz identyczne zrodlo sygnalu do telewizorow czyli sd.zdecydowanie wygra plazma hdready.
dlatego ja tez wybieram kompromis czyli zdecydowanie lepsza jakosc sd
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
42" to stosunkowo niewielka przekatna tak wiec 1024x768 nie stanowi problemu i w odniesieniu do 42" FHD oczywiscie gdy masz zrodlo jedynie SD lub HD roznicy sie nie doszukasz.

Inny temat to 50" HD ktore ma natywna rozdzialke 1366x768 i tu przy skalowaniu filmow bedziesz mial mniejsze pasy nieaktywnego obrazu tak wiec +
 

manius55555

New member
Mialem 42pj 350 i powiem ze obraz super bardzo mnie sie podobal. Ale wymienilem na wiekszy 50 tez pj350. I wydawal mi sie ze na 42 byl lepszy moze dlatego ze ogladam z 3.5m i moze za blisko jest. Jedyny minus to to ze obraz klatkuje.Czyli brak odswierzania 100Hz pisza ze ma 600Hz ale to jest jakis filtr czy cos. Ale ogolnie polecam za 1600 czy 1700 42cale jest jak najbardziej ok
 

kelo1

New member
dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Bardzo mi się spodobał temat tv + HD player.
Tylko teraz znowu jest temat, kolega manius55555 pisze : " Jedyny minus to to ze obraz klatkuje.Czyli brak odswierzania 100Hz pisza ze ma 600Hz ale to jest jakis filtr czy cos"

Może dlatego klatkowało ze był słaby sygnał, bo przecież jak juz nie magiczne 600 HZ to przynajmniej 100 HZ ten telewizor powinien mieć. W sklepie MM nie zauważyłem żeby coś klatkowało, ale przyznaje się nie zwróciłem uwagi jaki sygnał był podpięty.
 

bigxlx

New member
Na jakim sygnale widzisz klatkowanie? Moze to kwestia twojej percepcji, jest na swiecie procent ludzi ktorym migaja nawet swiatla (LED) na skrzyzowaniach - to nie sciema tylko efekt uboczny multipleksacji.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Sprawdzić "klatkowanie" na innym TV.
W 90% okazuje się ze "klatkuje źrodło" (źle zrobiony materiał, który jest nadawany), a w mniejszych TV to po prostu mniej widoczne.

Ja widzę często "klatkowanie" i "migotanie" na 25'.....CRT.
(szczególnie na kiepsko zrobionych reklamach)

Ps - PDP bardziej podatne na uwypuklanie efektu "judder".
 

manius55555

New member
Klatkowanie widze gdy obraz jest w ruchu np. przesuniecie reki przez caly ekran, albo napisy przesowaja sie od gory na dol. Nie jest to moj wymysl bo moja zona tez to widz, a nie zauwazala tego do puki jej nie pokazalem i nie zaczela zwracac uwagi. Jest to na sygnale z tuneru cyfrowego(polsat) jak i z DVD. Wiec jest to tv 50-60Hz a nie 600hz jakpodaje producent. Ale ogolnie jak by nie ten maly minus tv bardzo fajny ja polecam szczerze:grin:
 

hojlo1

New member
Bez reklam
manius55555 - mylisz pojęcia. ;)

Jak widzisz "klatkowanie" na każdym materiale to zwróć TV.

To że masz na wejściu 50/60Hz jest prawidłowe, bo tak otrzymujesz na wejściu TV.
Jednak wejście TV to nie to samo co "wyjście" na ekran (600Hz). ;)
 

manius55555

New member
hojlo1
Moze sie myle ale wczesniej mialem 42 tez pj350 i bylo to samo, a wymienilem go na 50 bo chcialem miec wiekszy i tu jest to samo. Wiec nie sadze ze to wina telewizora, tylko ten typ tak ma i tyle. A w opcjach nie ma mozliwosci wlaczenia lub wylaczenia 600Hz jak to maja prawdopodonie panasonici. Jezeli sie myle to mnie poprawcie.
Dla mnie jakas wielka wada to nie jest bo juz sie przyzwyczailem do tego i obraz ogolnie mi sie podoba.
 

slawko1077

New member
Czy ktoś z użytkowników PJ 350 znalazł "złoty środek" na ustawienia obrazu w trybie Expert? , jeśli tak to może się podzielicie spostrzeżeniami
 

bigxlx

New member
Contrast 59, Brightness 58, Sharpness 68, Color 62, Tint 0, Color temp. C5

Contrast 64, Brightness 54, Color 50, Color Temp W8 Sharpness 53 Tint G1

Contrast G2, Brightness 50, Horizontal & Vertical Sharpness 50, Color G3, Tint G2
 

slawko1077

New member
Contrast 59, Brightness 58, Sharpness 68, Color 62, Tint 0, Color temp. C5

Contrast 64, Brightness 54, Color 50, Color Temp W8 Sharpness 53 Tint G1

Contrast G2, Brightness 50, Horizontal & Vertical Sharpness 50, Color G3, Tint G2


Podałeś trzy ustawienia, czy są to ustawienia do konkretnego materiału np. sport, filmy czy po prostu na takich wychodzi ci najlepiej?
 
Do góry