42PFL8404H ustwawienia fabryczne brak DVB-c jak przywrócić ??

bossu23

New member
Witam chcę zainstalować program cyfrowy ale niestety nie mam opcji DVB-C nie wiem jak to zmienić. Czy wie ktoś jak przywrócić ustawienia fabryczne bo te w menu tego nie robią żeby można było od początku wybrać inny kraj gdzie działa DVB-C??
 

accu

New member
Bez reklam
Witam chcę zainstalować program cyfrowy ale niestety nie mam opcji DVB-C nie wiem jak to zmienić. Czy wie ktoś jak przywrócić ustawienia fabryczne bo te w menu tego nie robią żeby można było od początku wybrać inny kraj gdzie działa DVB-C??

Witam. Aby odblokować działanie opcji DVB-C trzeba niestety wejść do menu serwisowego i uaktywnić działanie DVB-C . Czy telewizor masz na gwarancji , jeżeli tak to zgłoś do serwisu , to powinni tą usługę wykonać. Jeżeli po gwarancji to napisz.:)

Pozdrawiam ,:)
 

bossu23

New member
mam na gwarancji ale co znasz metodę do zmiany tego czy jest szansa że utracę gwarancję. Ale co nie mogę normalnym sposobem włączyć DVB-C w menu instalacja kanałów-Tryb cyfrowy:jest napisane odbiór testowy. Co to ma być??
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
mam na gwarancji ale co znasz metodę do zmiany tego czy jest szansa że utracę gwarancję. Ale co nie mogę normalnym sposobem włączyć DVB-C w menu instalacja kanałów-Tryb cyfrowy:jest napisane odbiór testowy. Co to ma być??

Witam. Nie bardzo rozumiem. Jeżeli masz aktywną opcję wyboru kanałów DVB-C i DVB-T to wybierz kraj np.Niemcy (oczywiście musisz mieć podłączony do telewizora odbiornik cyfrowy kablem Scart) lub (odbiornik cyfrowy HD połączony z telewizorem kablem HDMI)Antena/kabel DVB , wybierz :kabel DVB a telewizor wtedy ściągnie wszystkie dostępne stacje telewizyjne nadawane w DVB-C.Jeżeli masz moduł dostępu warunkowego CAM od operatora telewizji kablowej to go włóż do złącza (gniazda CI+) do tego przystosowanego w telewizorze , wybierz odpowiednią pozycję w instrukcji telewizora i zastosuj praktycznie.

Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

bossu23

New member
Niestety właśnie nie mam aktywnego DVB-C jest tylko taka opcja Instalacja Programów-Tryb Cyfrowy:Odbiór Testowy-Szukaj. Jak się wybierze szukaj to pokazuje się okno gdzie należy wpisać wartość w MHz np 150,20 MHz i tyle oczywiście nic się nie dziej po wpisaniu czegokolwiek.
Wyczytałem że jest to spowodowane wyborem kraju Polska ja tak zrobiłem na samym początku i teraz mam to zablokowane dlatego chcę zmienić kraj i nie ma takiej opcji
 

accu

New member
Bez reklam
Niestety właśnie nie mam aktywnego DVB-C jest tylko taka opcja Instalacja Programów-Tryb Cyfrowy:Odbiór Testowy-Szukaj. Jak się wybierze szukaj to pokazuje się okno gdzie należy wpisać wartość w MHz np 150,20 MHz i tyle oczywiście nic się nie dziej po wpisaniu czegokolwiek.
Wyczytałem że jest to spowodowane wyborem kraju Polska ja tak zrobiłem na samym początku i teraz mam to zablokowane dlatego chcę zmienić kraj i nie ma takiej opcji

Witam. Jak choć trochę jesteś zorientowany komputerowo , to trzeba wejść do menu serwisowego.
Następnie zjechać na opcję: options i kliknąć. Pojawi się : DVB ->off
on (powinno być podświetlone)
DVB-T installation ->off
country dependent (tłum. w zależności od kraju ) (powinno być podświetlone)


DVB-T light -> off
on (powinno być podświetlone)
DVB-C -> off
on (powinno być podświetlone)
DVB-C installation - >off
country dependent (powinno być podświetlone )
on

DVB-C light -> on (niepodświetlone)

DVB-S -> off (powinno być podświetlone ) DVB-S : może Twój telewizor tej pozycji nie mieć.
on

Over the air download -> off
on
country dependent (powinno być podświetlone)
8 days EPG -> off
on (powinno być podświetlone)

Jak tak będziesz miał ustawione to z powrotem wracasz do : options i wychodzisz z menu serwisowego. :kom:
Tak jest w moim telewizorze , u Ciebie powinno być podobnie i to metoda pewna.
Jest jeszcze opcja wgrania bieżącego softu, ale nie jestem pewny czy odblokuje dostęp do DVB-C.Spróbować możesz , niczym nie ryzykujesz.

Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.W poprzednim poście nie podałem , że jest opcja on w DVB-T installation

w DVB-T installation -> off
country dependent ( ma być podświetlone )
on
Życzę powodzenia o ile nie będziesz się bał wejść do menu serwisowego , przy okazji możesz sprawdzić ile godzin telewizor już pracował klikając w podświetloną funkcję: Operation hours.

Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Aby zmienić kraj trzeba wybrać ponowną instalację kanałów.
Tak twierdzi konsultant na czacie phillips-a.

Witam. To sobie próbuj. A co twierdził o dostępie do DVB-C . Jak piszesz to nie wybiórczo.:kom:
Powodzenia!!!!!!
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

bossu23

New member
Witam sorry że nie dawałem znać ale mało czasu człowiek ma. Nie wiem jak się wchodzi do menu serwisowego to po pierwsze ale spróbuje tak jak kolega wojmol napisał ponowna instalacja kanałów
 

accu

New member
Bez reklam
Jestem pewien tego co piszę, sprawdziłem to na swoim philips-ie 42pfl8404.

Witam. Aha, jeszcze jedno , przeczytaj uważnie mój post #4 , w którym piszę wyraźnie o zaprogramowaniu DVB-C oraz w odpowiedzi post #5 bossu 23 , w którym stwierdza ,że DVB-C ma nie aktywny. No, a jak tuner DVB-C jest zablokowany to aby go odblokować trzeba ingerencji serwisu , zapytaj o to serwis Philipsa.(tyle na marginesie tego tematu )
Pozdrawiam ,:)
 

accu

New member
Bez reklam
Właśnie, że działa - zmiana kraju instalacji, dostęp do dvb-c z anteny jak i z kabla.
Najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj.

Witam. Tak nawiasem mówiąc , nie ma dostępu do DVB-C z anteny , więc zastanów się najpierw , a potem napisz coś mądrego.

Pozdrawiam , :)
 

wojmol

New member
"Tak nawiasem mówiąc , nie ma dostępu do DVB-C z anteny , więc zastanów się najpierw , a potem napisz coś mądrego."

Podczas instalacji kanałów masz wybór źródła sygnału kabel albo antena, najpierw instalujesz kanały cyfrowei analogowe z anteny, a potem ponowna instalacja z kabla, jeżeli oczywiście masz dostęp do telewizji kablowej.
Jeszcze jakieś wątpliwości?
 

accu

New member
Bez reklam
"Tak nawiasem mówiąc , nie ma dostępu do DVB-C z anteny , więc zastanów się najpierw , a potem napisz coś mądrego."

Podczas instalacji kanałów masz wybór źródła sygnału kabel albo antena, najpierw instalujesz kanały cyfrowei analogowe z anteny, a potem ponowna instalacja z kabla, jeżeli oczywiście masz dostęp do telewizji kablowej.
Jeszcze jakieś wątpliwości?

Witam. Teraz brzmi to poprawnie.
Pozdrawiam , :)
Muszę jeszcze dopisać do zachowania się w menu serwisowym post#6 i #7.Po sprawdzeniu ustawień DVB-T , DVB-C i 8 days EPG w :Options , musimy odwiedzić jeszcze : Options numbers , gdzie mamy:
Group 1 xxxxx.xxxxx.xxxxx.xxxxx (20 cyfr )

Group 2 xxxxx.xxxxx.xxxxx.xxxxx (20 cyfr )

Store -> klikamy i pokazuje się Done (Zrobione )
Wracamy na :Options numbers i wychodzimy z menu serwisowego.
Postępujemy tak jeżeli rzeczywiście mamy zablokowany dostęp do DVB-T lub DVB-C. Oczywiście lepiej jest ten zabieg zlecić serwisowi Philipsa , ale przy pewnej dozie uwagi i gdy telewizor jest już po okresie gwarancyjnym można z powodzeniem tę operację wykonać samemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry