42pfl6007 + pc

slonik666

New member
Witam

Czy moze ktos ma podlaczonego PFL6007 do PCeta przez kabel HDMI i ma spowolnienia + lekkie przyciecia obrazu na filmach HD i full HD na rozdzielczosci 1920x1080 60 Hz/ 59 Hz , chodzi mi glownie o to czy to wina Tvika czy cos moze z moim PCetem bo jak przestawie na 1920x1080 24 Hz wszystko chodzi plynnie idealnie. MIalem poprzednio Samsunga UE40D5000 i nie mialem problemow z ogladaniem filmow full HD przez PC z tego co pamietam Samsung natywnie ustawial 1920x1080 59 Hz.

Kozystam z markowego kabla HDMI 1.4

Moj PC :

Quad Core 2 3,2 Ghz
RAM 6 GB
GRAFIKA GTX 560 TI
 

siamer

New member
najprosciej jak bys postawil serwer DLNA i wtedy sprawdzil film... mi przez dlna idzie wszystko ladnie (archlinux + miniDLNA). jezeli przez dlna bedzie szlo ok to wtedy wina karty graficznej w kompie (czytaj oporogramowanie). jak ogladasz przez kabel to karta graficzna bierze w tym udzial wiec moze masz stare sterowniki ? a moze za nowe hehe... ? sprobuj sciagnac ze strony producenta karty i tez ze strony nvidii (nie raz sa troszke inne...)...
pozdrawiam...
 

slonik666

New member
Do DLNA uzywam PowerDVD 12 i wszystko chodzi pieknie problem w tym ze Tv nie obsluguje formatu audio DTS co mnie ogranicza w tym wypadku. Tak samo z pendriva czy tez dysku zewnetrznego wszystko ladniutko smiga tylko przez PC jest kaszana jak nie dam na 24 Hz. Rzeczywiscie ostatnio wgrywalem nowe sterowniki nvidi, moze znajde jakies starsze i tez sprawdze jeszcze.

Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly propozycje to zamieniam sie w sluch : )
 

Tika

New member
Bez reklam
u mnie karta graficzna podaje 50Hz jak mam podłączone HDMI do TV
może spróbuj ustawić 50Hz jak masz taką możliwość
filmy i gierki chodzą płynnie
 

siamer

New member
witam.
a tak tylko z czystej ciekawosci czy filmy full hd 1080 dzialaja Wam przez dlna ? mi tylko te 720 dzialaja ale juz full hd zacinaja sie (router tp-linka 300mb/s -b/g/n mix)... ? wydaje mi sie to raczej normalne ale wole zapytac bo 14gb film przeslac przez wifi to troszke trwa do tv... jak jest z tym u Was ?
pozdrawiam...
 

maniek530

Banned
witam.
a tak tylko z czystej ciekawosci czy filmy full hd 1080 dzialaja Wam przez dlna ? mi tylko te 720 dzialaja ale juz full hd zacinaja sie (router tp-linka 300mb/s -b/g/n mix)... ? wydaje mi sie to raczej normalne ale wole zapytac bo 14gb film przeslac przez wifi to troszke trwa do tv... jak jest z tym u Was ?
pozdrawiam...

Dokładnie tak jak mówisz - cieżko z odtworzeniem 1080 przez dlna - u mnie tez tnie sie niemiłosiernie.Najlepiej z pena zapodac ;)
 

siamer

New member
slonik666 na prawde ? a jaki masz router (jak mozesz to podaj chipset i technologie z jakiej korzysta) ? masz jakas specialna konfiguracje moze ? jakiego serwera uzywasz i na jakim systemie operacyjnym ? no i jeszcze jaka karte wifi masz w laptopie (nazwa chipsetu bym poprosil)...

zaraz sprawdze jakis inny serwer dlna aby porownac bo widac ze mozna ustawic...

dzieki i pozdrawiam...
 

slonik666

New member
router mam najtanszego D-linka pod internet z vectry . Na telewizorze tam w prawym gornym rogu ekranu pokazuje sile chyba sygnalu Wi Fi chyba sie nie myle ? to tam ma caly czas 80-90. Jeszcze raz sprawdzilem film Avengers 1080 15.6 GB leci bezproblemu. Konfiguracji nie mam zadnej specjalnej na routerze. Podlaczone mam to tak modem vectry --- router --- PC stacjonarka ( to wszystko na kablu ) ----- TV Philips u mnie w pokoju Samsung 40ES6100 w pokoju obok ( Wi Fi ) na kazdym z nich dziala bezproblemu. Serwera DLNA uzywam z powerdvd 12 ultra

I na koniec chialem powiedziec ze moj problem sie rozwiazal a mianowicie otwarzacz taki jak Splash Pro Ex ktory wykorzystuje do przetwarzania procesory graficzne CUDA ogarnol to i wszsytko wszystko ladnie plyniutko chodzi juz z PC
 

siamer

New member
pobawilem sie troszke dlna i juz mi tez dziala full hd przez dlna :) maly blad byl chyba w konfiguracji...
czyli faktycznie dziala full hd przez dlna, super!

pozdrawiam...
 

Tika

New member
Bez reklam
router mam najtanszego D-linka pod internet z vectry . Na telewizorze tam w prawym gornym rogu ekranu pokazuje sile chyba sygnalu Wi Fi chyba sie nie myle ? to tam ma caly czas 80-90. Jeszcze raz sprawdzilem film Avengers 1080 15.6 GB leci bezproblemu. Konfiguracji nie mam zadnej specjalnej na routerze. Podlaczone mam to tak modem vectry --- router --- PC stacjonarka ( to wszystko na kablu ) ----- TV Philips u mnie w pokoju Samsung 40ES6100 w pokoju obok ( Wi Fi ) na kazdym z nich dziala bezproblemu. Serwera DLNA uzywam z powerdvd 12 ultra

I na koniec chialem powiedziec ze moj problem sie rozwiazal a mianowicie otwarzacz taki jak Splash Pro Ex ktory wykorzystuje do przetwarzania procesory graficzne CUDA ogarnol to i wszsytko wszystko ladnie plyniutko chodzi juz z PC

TV nie pokazuje siły wi-fi, tylko jakość nagrania
Kmplayer ma wszystko co potrzeba łącznie z obsługą 3D i jest za free
 

kasperek

Klub HDTV.com.pl
VIP
pobawilem sie troszke dlna i juz mi tez dziala full hd przez dlna :) maly blad byl chyba w konfiguracji...
czyli faktycznie dziala full hd przez dlna, super!

pozdrawiam...

1. Siamer możesz napisać jak skonfigurowałeś? Mam router TP Link WDR4300 standard soft.

2. Czy jest taka możliwość aby z komputera poprzez wifi wejść (skopiować pliki) np na pendrive wpięty do usb tego tv?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Przez wifi czy dlna nie chodzą napisy do filmu więc odpada .
Najlepiej zaopatrzyć się w dysk np 1Tb. Fimy w dts potraktować programem MKV2AC3 program napiprojekt ustawić aby pobierał pliki tekstowe w formacie SRT i chula aż miło .Po co utrudniać sobie życie.A jak miałem problem z przerobieniem dzwięku to odpaliłem z laptopa przez hdmi .U mnie te całe Tvonki ciągłe problemy z połączeniem jak się połączyłem to hulało jakiś czas ale po wyłączeniu znowu nie umiałem się połączyć.Lepiej śmigał program ALL SHARE od samsunga przynajmniej w ojczystym języku.
 

siamer

New member
kasperek
1) mam router tp-link w standardzien ze standardowym oprogramowniem
2) dlna mam skonfigurowane na linuksie:
archlinux + minidlna - jak chcesz moge Ci przeslac pliki kofiguracyjne
3) chyba nie skopiujesz przez dlna na usb podpiety pod tv...

co do napisow to naprawde nie wiem bo jeszcze nic z napisami nie ogladam...

pozdrawiam...
 
Do góry