42PFL 8404H/12 - problemy

Tomazino8

New member
Witam
W sobotę (po wcześniejszym czytaniu forum) nabyłem TV Philips 42PFL 8404H/12. Z TV jestem zadowolony ale od soboty nie mogę poradzić sobie z kilkoma problemami.
posiadam oprogramowanie Q5481-0.26.58.5 - generation date 20/09/2009
Problem 1) - wejsćie USB
Chciałem zaktualizować oprogramowanie do wersji 000.026.070.000 (najnowsze ze strony philipsa). Próba I - Nagrałem więc nowe oprogramowanie na MP4 - track i po kablu USB do TV - niestety nie zadziałało - komunikat "USB pusty" - a były tam nagrane mp3, filmy itd.
Próba II - nagrałem na kartę pamięci wpiętą do nawigacji (tam też był jakiś film mp3 itd) - też nie zadziałało - ten sam komunikat
Próba III - nagrałem na Pendriva Kingston 2 GB - pojaiwił się komunikat - odczyt nośnika a potem - coś tam poczytał i na ekranie pojawił się komunikat "plik bez wsparcia, nie da siewykonać". Dodam że ten pendrive jak wkładam do kompa to muszę wklepać hasło - może to go blokuje w TV?
Problem II - DVB-T
Chciałem sprawdzić jak wyglądają kanały cyfrowe na tym TV - wyszukiwanie kanałów analogowych - szybko i sprawnie znalazł kanały analogowe a cyfrowych 0 - dodam że mam wpięty kabel antenowy z anteny zbiorczej na bloku 10 piętrowym w Krakowie (z tego co wiem to z Chorągwicy lub Skrzyczne-Wisła - jest test telewizji cyfrowej i powinienem odebra czy się mylę? Dodam że zmieniałem ustawienia na NOR,CZE (oczywiście lokalizację nie język menu jak wielu na forum).
Problem III - Net TV
Jeszcze nie testowałem ale jestem laikiem z sieci i mam pytanie czy to fajny gadżet, jak się spisuje i teraz najważniejsze czy moge za pomocą 2 routerów zrobić tak:
Kabel sieciowy do Router nr 1 i do kompa w jednym pokoju a w drugim pokoju router nr 2 (który bezprzewodowo będzie pobierał sygnał z routera nr 1) a z niego krótki kabelek do TV. Po prosu nie chcę ciągnąć kabla po całym mieszkaniu. Czy jest to technicznie wykonalne. Coś na zasadzie WIFI midzy routerami

Dzięki za wszelkie wskazówki.
 

Mariusz_i_Goska

New member
Przed aktualizacją wsadź pendrive do USB, włącz aktualizację wpisze ci się status twojego tv, podłącz do kompa, uruchomi ci strona, skopiuj plik, wsadź do tv, zaktualizuj. To ta dłuższa droga.
DVB-T spróbuj Holandię, mi ładnie znalazło, chyba, że masz kablówkę, wtedy po kablu.
 

Tomazino8

New member
Przed aktualizacją wsadź pendrive do USB, włącz aktualizację wpisze ci się status twojego tv, podłącz do kompa, uruchomi ci strona, skopiuj plik, wsadź do tv, zaktualizuj. To ta dłuższa droga.
DVB-T spróbuj Holandię, mi ładnie znalazło, chyba, że masz kablówkę, wtedy po kablu.


Dzięki - a jakiej używacie anteny - ja mam zbiorczą na bloku i w jakim miejscowości?
 

heniek122

New member
42pfl 8404h/12

Mam od tygodnia 42PFL 8404H/12 z softem z grudnia.Mieszkam koło Rybnika ,antena siatkowa skierowana na odbiór analogówki z Katowic ,cyfrowe programy z Skrzycznego odbieram ,czasem coś mrugnie ale są. Net tv czasami się wyłancza np.w trakcie ładowania filmu na youtube.Odczyt zdjęć z czytnika kart, pendrive ok.
 
Do góry