42pfl 6007 (oznaczenie matryc)

luksand

New member
Witam serdecznie jestem zainteresowany zakupem tego modelu, ale nurtuje mnie jedno pytanie.
W sieci można napotkać się na testy tego modelu ale z rożnymi matrycami tj. symbol 323, 398, 400, 425.
Jaka matryca będzie najlepsza w tym modelu. Czy kąty boczne zastosowanych matryc różnią się bardzo od siebie.(dla mnie bardzo ważne). Proszę o rozkodowanie producentów matryc według numerów.
Bardzo proszę o opinie i trafny wybór, oraz o ewentualne typy konkurencji Philipsa.
Obecnie posiadam plazme Panasonic pv80. 3d traktuje jako miły lecz nie konieczny dodatek.(bardziej ważnym dodatkiem jest USB(dts i pcm, srt txt w mkv). Choć z pewnością tak dokupię odtwarzacz BR. Na początku poważnie zastanawiałem się nad plazmą g30(trudno dostać), lub nad panasonikiem e5. (matryca ips)- dla mnie istotne dla kątów oglądania.
Proszę o pomoc w wyborze.
 

emer

Member
Bez reklam
lepiej pomyśl nad ST50 ... niedrogo i lepszy niż G30 :)
Kupiłem 47PFL6007, miałem 42PY80 i żałuje jednak - plazma to plazma, lepsze kąty (przyzwyczajony do plazmy czeka Cię niemała niespodzianka), a software Philipsa ... szkoda gadać. W Panasach takie coś jest nie do pomyslenia.
Co do 3D , to faktycznie pasywne Philipsa jest bardzo dobre i dają 4 pary okularków ...
Statyczny obraz i niewielki ruch w 47PFL6007, to świetny obraz i ostrość - trzeba przyznać, ale obraz w ruchu szybkim - IMO masakra.
Co do radzajów matryc - nie pomogę Ci, ale jeżeli mówisz że zależy Ci na kątach, to po co pchasz się w LCD ?
Mnie aaaż tak bardzo nie zależy, ale przyzwyczajony do kątów plazmy baaardzo mi przeszkadza, gdy lekki kąt w LCD-eku powoduje szarość czerni i wyblakłość kolorów ...
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
a ja napisze ze jestem zadowolony z pfl6007 55 cali,nie mam na mysli softu bo jest troszke spaprany,ale jakosc obrazu statycznego jak i w ruchu oceniam bardzo dobrze,a mialem poprzednio plazme.Dramatu w roznicy nie zauwazylem,a nawet zadowolony jestem.Co do kątow w tym modelu to ani razu nie zdarzylo mi sie narzekac ze zle widac,bez przesady.Co do modelu matrycy to nie wiem bo nie zwracalem na to uwagi:)

luksand,jezeli myslisz o czyms powyzej 50cali to polecam ten model,jak 42cale to szukaj plazmy,ja ze wzgledu na to ze chcialem 55cali to tylko lcd,raz ze pobor pradu,dwa ze 55cali plazma to raczej wyboru niema
 

Tika

New member
Bez reklam
jak masz zamiar podpinać TV do kompa, to bierz LCD

co do Philipsa to soft jest do kitu, więc jeśli masz zamiar używać zewnętrznego dekodera sat/kablówka, nie zależy Ci na SmartTV, bardzo zależy Ci na Ambilight, to wtedy możesz zainteresować się Philipsem
 

emer

Member
Bez reklam
nie podejmę dyskusji nad kątami i zmian w obrazie w LCD i plazmą ... dla mnie ta sprawa jest zbyt oczywista i WIDOCZNA.

Natomiast luksand pisze "dla mnie istotne dla kątów oglądania." - więc dla niego jeden z priorytetów to kąty. A katy to wg IMO tylko plazma.

I tak wybór należy do luksanda :)
 

luksand

New member
Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Czy plazmy samsunga są warte uwagi? Dzisiaj byłem w sklepie i oglądałem tego 6007. Nie patrzyłem z tyłu na tabliczkę jaki jest numer matrycy, ale kąty miał dobrę. Pewnie różnią się w zależności jakiego producenta matryca została użyta w danym modelu. Oglądałem plazmę ST50 Panasonica, jest tam filtr odblaskowy i pod pewnym kątem lekko zmienia jasność ( nie spotkałem się z tym jeszcze w plazmach). Ciekawe co wprowadzi seria st60. Telewizor będzie użytkowany z dekoderen N oraz BR, sporadycznie laptop, internet wifi w telewizorze.
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy 6007. Czy występuje efekt teatru na filmach, i jak z płynnościa.
pozdrawiam
 

Tika

New member
Bez reklam
przy włączonym HDNM masz teatr, jak wyłączysz HDNM nie masz teatru :)

u mnie na tabliczce z tyłu TV jest 425
 

luksand

New member
425 - czyli ten który jest testowany na tym portalu i jest bardzo chwalony.
Jak wyglądają filmy, jak z płynnością
 

maniek530

Banned
Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Czy plazmy samsunga są warte uwagi? Dzisiaj byłem w sklepie i oglądałem tego 6007. Nie patrzyłem z tyłu na tabliczkę jaki jest numer matrycy, ale kąty miał dobrę. Pewnie różnią się w zależności jakiego producenta matryca została użyta w danym modelu. Oglądałem plazmę ST50 Panasonica, jest tam filtr odblaskowy i pod pewnym kątem lekko zmienia jasność ( nie spotkałem się z tym jeszcze w plazmach). Ciekawe co wprowadzi seria st60. Telewizor będzie użytkowany z dekoderen N oraz BR, sporadycznie laptop, internet wifi w telewizorze.
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy 6007. Czy występuje efekt teatru na filmach, i jak z płynnościa.
pozdrawiam

Jeśli chodzi o kąty to u mnie jest ok - oglądam nieraz tv pod 45st. i jest dobrze.Mam podpietą N-kę - teatr na filmach jest (trzeba wył. HDNM),przy sporcie można załączyć i jest jeszcze lepszy obraz niż bez HDNM,płynność u mnie bardzo dobra,czerń i kolory równiez choć skopane dynamiczne podświetlenie (a raczej soft który to skopał) nie pozwala narazie na jeszcze lepszą czerń - mam nadzieję że kolejne wydanie FW to naprawi.
Ogólnie jestem zadowolony z tego TV i go polecam - w przeciwieństwie co do niektórych :-D
Co do nr matrycy to nie wiem jaką mam - sprawdzę dziś i podam.
Jak byś miał jakieś pytania pisz na PW.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o jakość obrazu i filmy, to nie ma się do czego przyczepić, jakość i płynność jest świetna, tylko ten marny soft...
 

murzyn997

New member
Dokladnie jak koledzy wyzej,tv godny polecenia, skopany tylko soft albo az soft:)sam widziales ze Kąty nie sa zle wiec bierz philipsa.
 

emer

Member
Bez reklam
u mnie już przy około 20 stopni czarne jest szare, a kolory wyblakłe - będę w domu, to sprawdzę tą matrycę (nawet nie wiedziałem że takie jest info na tabliczce z tyłu ).

Jeżeli włączenie HDNM i w związku z tym teatr i (w szybkim ruchu obrazu) artefakty, zniknięcia jakis elementów, logo kanału - nie przeszkadza, to .... OOOK :)
Przy wyłączeniu HDNM teatr znika, ale płynność obrazu w ruchu pozostawia wieeeele do zyczenia.

Co do softu - skopany, bugi, a żeby było smiesznie, to często na poszczególnych egzemplarzach tego samego modelu przy tym samym FW, działa ... inaczej.
Mam podejrzenia, że przy róznym wyłączaniu, nie wyłączaniu TV po upgradzie, telewizor róznie "przyjmuje" nowe FW ... ale to takie moje "mądre" tłumaczenie tej anomalii.

A zachwalaczy i zainteresowanego zapraszam na forum międzynarodowe Philipsa i poczytanie sobie o cudownym działaniu telewizorów Philipsa ze softem 150.83 - nieładnie jest aż tak zachwalać, bez podania przypadłości i wad. Myślę, że na tych 8 stronach topica jakie 95% posiadaczy tych TV są delikatnie mówiąc niezadowolonych.
To są FAKTY, a nie wymysły jakiegoś emera.
FW 150.83 - for 6/7/8/9000 Series - 2012
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
A Mnie dziwi tylko jedno, do czego temu TV zamonotowano 2 rdzeniowy procek ? Jaki sen tego był ? skoro soft nie daje mu się rozpędzić ??
 

Tika

New member
Bez reklam
z tego co piszą na stronie LG, to matryce IPS (czyli te co w Philipsie 6007) mają odchylenia max do 2% (kontrast, kolor, gamma, jasność) przy patrzeniu pod kątem

osobiście uważam (oglądam TV często pod różnych kątem), że problem wypranych kolorów nie dotyczy tego modelu, kontrast i kolor jest dobry pod każdym kątem patrzenia
 

murzyn997

New member
dziwne wlasnie ze jedni maja takie problemy a inni roznego rodzaju inne problemy z tym samym modelem.U mnie jest kicha np ze naie chce zapisac mi ustawien sieci wifi.Czasem wl tv i sie polaczy normalnie z siecia a nastepnym razem musze znowu przechodzic przez kreatora konfiguracji sieci,wybor sieci,hasło routera itp.Napisalem w tej sprawie do philipsa to mi najpierw sie pytaja jaki router i od jakiego operatora internet a potem radza zaktualizowac soft do najnowszej wersji,tylko problem w tym ze juz mam najnowsza wersje:)nie chce juz mi sie do nich pisac bo nic madrego pewnie nie wymysla.
Druga rzecz to HDNM,niby wylaczone a czasem samo sie załacza
 

emer

Member
Bez reklam
no widzisz - ja mam podobnie :D
Choc po ostatnim upgrade do 150.83 z WiFi mi sie uspokoiło.
Co do HDNM miałem te same problemy - po wył/zał telewizora HDNM zawsze mi powracało (teatr), mimo że niiiby w menu było wyłączone. Musiałem załaczyć go u powtórnie wyłączyć (oczywiście do następnego wył/zał telewizora). Uporałem się z tym (chyba) poprzez wgranie 133.5 i z powrotem wpakowałem 150.83 - na razie nie włącza mi się ....
 

emer

Member
Bez reklam
Sprawdziłem - na tabliczce mam 426 - coś to mówi ?
Czyzby ten mój model matrycy był aż tak beznadziejny ?
Powtórzę - około 20 stopni w poziomie i już nie widzę czerni tylko szarość, a kolory są wyblakłe ...
Albo mam pecha, albo ... wyczulony wzrok ;)
 

maniek530

Banned
Sprawdziłem - na tabliczce mam 426 - coś to mówi ?
Czyzby ten mój model matrycy był aż tak beznadziejny ?
Powtórzę - około 20 stopni w poziomie i już nie widzę czerni tylko szarość, a kolory są wyblakłe ...
Albo mam pecha, albo ... wyczulony wzrok ;)

Chyba masz pecha - mam tą samą matrycę 426 i czerń jest dobra (nie mylić z bardzo dobrą !!!) pod kątem 45 stopni.Obraz jest ogólnie nieznacznie gorszy pod takim kątem jak na wprost.
 
Do góry