42PDL6907k dyskretne miganie

Barty

Member
Witam
posiadam od tygodnia tv jak w temacie. Zauwazylem ze czasami (nie zawsze) w środkowej części ekranu przez całą jego długość przy zmianie kadru kamery w filmach dyskretnie mrugnie. Cos tak jakby sie przestawialy jakies ustawienia do zmiany obrazu ???
NIe wiem czy to cos ulatwi, ale zauwazylem, ze podobna rzecz dzieje sie gdy wchodze w konfiguracja-prezentacje-micro dimming. Podobne migniecie pojawia sie wlasnie jak ogladam ta prezentacje, pojawia sie taki szary ekrany i zaraz po nim jak wchodzi obraz tv to jest takie migniecie.

Prosze o rady,Pozdrawiam
 

Tika

New member
Bez reklam
Witam
posiadam od tygodnia tv jak w temacie. Zauwazylem ze czasami (nie zawsze) w środkowej części ekranu przez całą jego długość przy zmianie kadru kamery w filmach dyskretnie mrugnie. Cos tak jakby sie przestawialy jakies ustawienia do zmiany obrazu ???
NIe wiem czy to cos ulatwi, ale zauwazylem, ze podobna rzecz dzieje sie gdy wchodze w konfiguracja-prezentacje-micro dimming. Podobne migniecie pojawia sie wlasnie jak ogladam ta prezentacje, pojawia sie taki szary ekrany i zaraz po nim jak wchodzi obraz tv to jest takie migniecie.

Prosze o rady,Pozdrawiam

może to dynamiczne podświetlenie?
 

Barty

Member
Moze. Nie mam doswiadczenia. Tzn to zaleta czy wada ? I w razie czego trzeba z tym walczyc ? Szczerze mnie to irytuje. Da sie wylaczyc ? Pozdrawiam
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno masz włączone dynamiczne podświetlenie wyłącz je i nie będziesz miał tego migotania, to jest wina softu, może to poprawią a może i nie :p

kakulkas tak jest zachwalany jak i ganiony i to samo jest z innymi markami :) tu raczej nie ma ekspertów tylko są zwykli użytkownicy a to że jest chwalony to źle zawsze znajdzie się ktoś komu będzie odpowiadał albo ktoś komu nie. Poczytaj o poszczególnych modelach innych marek jest to samo :p
 

Tika

New member
Bez reklam
jak masz możliwość możesz wgrać soft z września gdzie ten problem nie występuje
 

Barty

Member
Przestawiłem na razie "redukcje szumów" i "zakłóceń MPEG" na "maximum". Dynamiczne podswietlenie mam na "standard". Zobaczymy czy pomoże. Jakby co to wylacze tez dynamiczne podswietlenie.
Dziekuje. Opisze czy pomoglo.
Oprogramowanie mam najnowsze.
 

kuba426

New member
Ja mialem tak samo, i po zmianie dynamicznego oswietlenia na "wylacz" problemu nie ma.
Ogolnie zrobilem tak jak pisali koledzy na forum, zeby wszelkie ulepszacze obrazu powylaczac calkowicie, zostawilem tylko Clear Motion na minimalnym.
 

Tika

New member
Bez reklam
Przestawiłem na razie "redukcje szumów" i "zakłóceń MPEG" na "maximum". Dynamiczne podswietlenie mam na "standard". Zobaczymy czy pomoże. Jakby co to wylacze tez dynamiczne podswietlenie.
Dziekuje. Opisze czy pomoglo.
Oprogramowanie mam najnowsze.

najnowsze czyli najgorsze :)
 

Barty

Member
Tak jak sugerowaliście wyłączenie dynamicznego podświetlenia poprawiło sprawę.
Dziękuję i pozdrawiam!

W razie nawrotu dolegliwości odpisze :)
 
Do góry