42PDL6907- jaką klawiaturę/mysz podłączyć ?

koalaa

New member
niedługo na moją chatę wjedzie 42PDL6907. Chcę sobie smigac po necie, do tego dobrze jest podpiąć klawiature lub mysz. W instrukcji obsługi Philips informuje, że potrzebna jest mysz/klawiatura usb w standarcie HID (Human Interface Device). Bardzo ładnie, tylko w sklepie nie wiedzieli o co chodzi. napisałam do Philipsa, to udzielili mi smiesznej odpowiedzi:

"W odpowiedzi na Pani e-mail informujemy, że do telewizora można podłączyć bezprzewodową myszke i klawiature w standardzie HID (Human Inteface Device). Proponujemy unikać sprzedawców, którzy nie wiedzą o co chodzi.
Nie ma możliwości zastosowania innego rodzaju pilota niż ten, który jest dołączony do danego modelu telewiozora." :hmm:

Dlatego prośba do forumowiczów - jaka firma produkuje takie ( w miarę niedrogie) myszy ? (być może jest to dość powszechne, ale ja zupełnie nie mogę się połapać )
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Też borykam się z podobnym problemem. Na Allegro spotkałem się z taką klawiaturką ART HANDY KEYBOARD AK-66. Mi głównie chodziło aby była kompaktowa i z trackballem lub tachpadem. Też nie jestem pewny, czy będzie działać z Philipsem. Na youtubie znalazłem filmik działania z samsungiem, więc jest szansa. Pozdrawiam.
 

koalaa

New member
kupiłam bezprzewodową mysz USB - Logitech, ale tv odpowiada, że USB jest puste. Nie widzi myszy. nie wiem co zrobić, aby mysz uaktywnić :(
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Wracając do tematu zakupu myszy i klawiatury do naszego Philipsiaka. Jednak zaryzykowałem i kupiłem sobie tą klawiaturkę ART HANDY KEYBOARD AK-66. Nie jest może to najwyższa półka ale nie jest też tak źle. Wygląd jest ok, działanie klawiszy i trackballa też bez zastrzeżeń. Telewizor(PFL6007K) wykrywa ją bez problemu. Jedynym mankamentem jest gubienie sygnału przez klawiaturę, telewizor skutecznie ekranuje sygnał do nanoodbiornika. Ja zastosowałem przedlużacz do USB i umieściłem w miejscu bardziej widocznym i teraz jest ok. Wiec jak ktoś chciałby sobie kupić klawiaturę ze "zintegrowaną" myszą, może śmiało taką brać. Pozdrawiam.
 
Do góry