42PD9700 vs P42T01

bankrootghost

New member
wwwojtek napisał:
No i P42T01 kupiony :) teraz tylko dotrzeć http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070
i oglądać ;-)

Witamy w klubie właścicieli T01.
Szkoda czasu na "docieranie" (a propos mozesz mi wskazać w tym olbrzymm wątku ustawienia "docierające" dla T01 ?), normalne loga typu żółty trójkąt czy loga stacji są od razu dobrze likwidowane (jak jeszcze włączysz obniżanie lum inancji w rogach to jest juz bezproblemowo), na gówna typu "pasek TVN24" ŻADNE powtarzam ŻADNE docieranie nic Ci nie da
 

wwwojtek

New member
bankrootghost napisał:
Witamy w klubie właścicieli T01.
Szkoda czasu na "docieranie" (a propos mozesz mi wskazać w tym olbrzymm wątku ustawienia "docierające" dla T01 ?), normalne loga typu żółty trójkąt czy loga stacji są od razu dobrze likwidowane (jak jeszcze włączysz obniżanie lum inancji w rogach to jest juz bezproblemowo), na gówna typu "pasek TVN24" ŻADNE powtarzam ŻADNE docieranie nic Ci nie da
witam,
w tym gigantycznym wątku jest tylko 1 post o P42T01:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070&highlight=P42T01&page=193
:(
nie ma nic o docieraniu go... dlatego będę docierał na ustawieniach z PD9700
piszesz szkoda czasu... jednak go dotrę, dla świętego spokoju ;) może to nic nie dać, ale przynajmniej będę miał czyste sumienie ;)
Pozdrawiam
 

bankrootghost

New member
wwwojtek napisał:
.. dlatego będę docierał na ustawieniach z PD9700
piszesz szkoda czasu... jednak go dotrę, dla świętego spokoju ;) może to nic nie dać, ale przynajmniej będę miał czyste sumienie ;)
Pozdrawiam

nie zazdroszczę Ci oglądania na ustawieniach z PD9700.
T01 ma całkowicie inną skalę regulacji (inny procesor) np. kontrast i jasność w PD9700 jest od -31 do + 31, w T01 od 0 do 100 (kontrast do 110).
jak sobie ustawisz kontrast +1 to będzie po prostu bajka :D.

Poważnie mówiąc, jeśłi już tak bardzo chcesz "docierać" (w sumie to Twój sprzęt i będziesz z nim robił to co chcesz) to musisz porównac skale regulacji obydwu sprzętów i zastosowac proporcje.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku
 

wwwojtek

New member
bankrootghost napisał:
nie zazdroszczę Ci oglądania na ustawieniach z PD9700.
T01 ma całkowicie inną skalę regulacji (inny procesor) np. kontrast i jasność w PD9700 jest od -31 do + 31, w T01 od 0 do 100 (kontrast do 110).
jak sobie ustawisz kontrast +1 to będzie po prostu bajka :D.

Poważnie mówiąc, jeśłi już tak bardzo chcesz "docierać" (w sumie to Twój sprzęt i będziesz z nim robił to co chcesz) to musisz porównac skale regulacji obydwu sprzętów i zastosowac proporcje.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku
chyba, ze tak :eek:
nie wiedziałem że T01 ma inny procesor :eek:
w takim razie dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu ;)
również najlepszego :)
 

kmarcin

New member
Wypalanie

Z tym docieraniem w Hitkach nie ma co przesadzać. Ja od prawie 3 miesięcy "jadę" na ustawieniach NATURAL z obniżonym kontrastem do 0 (fabrycznie 31 i wypala... oczy), podniesionym poziomem czerni na HIGH oraz załaczonymi: Manadżer Luminacji + Wygaszacz Ekranu. Telewizor pracuje dziennie minimum 8h, często syn gra godzinami na X360, a żona na pewno nie zmienia proporcji ekranu :). Efekt: ZERO WYPALENIA. Przez kilka minut po zmianie kanału AXN pozostaje "duszek" z logo i ładnie znika, natomiat po przełączeniu TVN24 nie stwierdziłem najmniejszych "powidoków".

Życzę wszystkim użytkownikom plazm spokojnego oglądania i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
 

bankrootghost

New member
kmarcin napisał:
. Efekt: ZERO WYPALENIA.


wypalanie luminoforu zaleczono w plazmach już jakiś czas temu

kmarcin napisał:
. ....natomiat po przełączeniu TVN24 nie stwierdziłem najmniejszych "powidoków".

jak długo "dolny pasek TVN24" gościł na Twoim ekranie, zanim stwierdziłeś brak powidoków ?
Potrzymaj go z godzinkę, OK ?
Daj znać o efektach.
Oczywiście nie chodzi tu o powidok na wyłączonym ekranie, a o ślad na ciemnym tle np. przełącz TV na niewykorzystane wejście AV.
Czekam na info (może być w Nowym Roku)
 

kmarcin

New member
Wypalanie

Bankrootghost chyba mnie źle zrozumiałeś. Pisząc ZERO WYPALENIA miałem na myśli stały element obrazu (logo stacji, elementy gry, klasyfikator wiekowy itp.) który pozostał na ekranie i jest stale widoczny podczas oglądania innego programu i/lub na jednolitym jasnym bądź ciemnym obrazie (narzekali na to użytkownicy np. Pioneera 436). Logo AXN pozostawia widoczną przez kilka minut, różową poświatę. Na innych kanałach, łącznie z TVN24, takiego efektu nie zauważyłem. Test na ciemnym tle sobie podaruję - sprawdzałem to już na Panasonicu PV60. Zawsze coś zostawało i po paru chwilach znikało. Po roku ekran Panasa był czysty jak łza.
 

motobartcompany

New member
kmarcin

jak oceniasz tą plazme w porównaniu do PV60 ?

Stoje przed trudnym wyborem i w zasadzie wacham się pomiędzy panasonic PY70, Hitachi T01 lub LG PT81

wcześniej posadałem panasonica PV70, w sumie byłem nawet zadowolony, największe wady to zielone krawędzie jak jest z T01 ? czy są mocno widoczne powiedzmy na filmie czarnobiałym lub w grze Gears Of War?
 

bankrootghost

New member
kmarcin napisał:
Bankrootghost chyba mnie źle zrozumiałeś. Pisząc ZERO WYPALENIA miałem na myśli stały element obrazu (logo stacji, elementy gry, klasyfikator wiekowy itp.) który pozostał na ekranie i jest stale widoczny podczas oglądania innego programu i/lub na jednolitym jasnym bądź ciemnym obrazie (narzekali na to użytkownicy np. Pioneera 436).
dobrze Cię zrozumiałem, bo Twoja definicja jest zgodna z moją.
Nadal twierdzę, że jest to przeszłość w plazmach (Pioneer 436 to dwie generacje do tyłu)

kmarcin napisał:
Test na ciemnym tle sobie podaruję - sprawdzałem to już na Panasonicu PV60. Zawsze coś zostawało i po paru chwilach znikało. Po roku ekran Panasa był czysty jak łza.
Szkoda, że sobie darujesz, ale Cie przecież nie zmuszę ;)
Tutaj z kolei ja uważam, że mnie źle zrozumiałeś. Pasek TVN24 ma te wstrętna cechę, że po wyłączeniu TV widać go przez parę minut i praktycznie znika (mówię o wyłączonym ekranie). Niestety (przynajmniej na moim T01) widać to gówno jeśli pojawia się ciemne tło przy ponownym oglądaniu programu (na jasnych tłach tego nie widać !)).

Być może jest to cecha panelu w T01, byc może w 9700 tego nie ma (śmiem wątpić, bo na 99,9999% zastosowane panele są te same).
Jeśli zatem u Ciebie tego nie ma, to ja mam problem.

Może inni użytkownicy Hitków wykonają ten test ???
Bo jeśli tylko u mnie to występuje, to zgłosze to jako wadę
 

bankrootghost

New member
robertp74 napisał:
ja ten pasek po tvn-ie tez nieststy mam i co tu zrobic???- tez mam TP01
Dosiego Roku!

To potwierdza (oczywiście nie w 100%), że moja teorai na temat paska TVN24 jest całkowicie słuszna.
Poczekajmy na opinię kogoś z 9700 (poza opinią kmarcina, która już znamy - zero powidoków)

PS. napisałem do TVN w sprawie tego paska, przekazano sprawę gdzieś wyżej - czekam na odpowiedź
 

Jarzeb

New member
kmarcin napisał:
Z tym docieraniem w Hitkach nie ma co przesadzać. Ja od prawie 3 miesięcy "jadę" na ustawieniach NATURAL z obniżonym kontrastem do 0 (fabrycznie 31 i wypala... oczy), podniesionym poziomem czerni na HIGH oraz załaczonymi: Manadżer Luminacji + Wygaszacz Ekranu. Telewizor pracuje dziennie minimum 8h, często syn gra godzinami na X360, a żona na pewno nie zmienia proporcji ekranu :). Efekt: ZERO WYPALENIA. Przez kilka minut po zmianie kanału AXN pozostaje "duszek" z logo i ładnie znika, natomiat po przełączeniu TVN24 nie stwierdziłem najmniejszych "powidoków".

Życzę wszystkim użytkownikom plazm spokojnego oglądania i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
takie same ustawienia bez docierania na 9700 - zero powidoków poza jednym wyjątkiem - przez kilka chwil miałem po menu serwisowym

pzdr i miłego oglądania

ps: dodam, ze TVN24 nie oglądam - ale sprawdzę
 
Ostatnia edycja:

robertp74

New member
Jarzeb napisał:
takie same ustawienia bez docierania na 9700 - zero powidoków poza jednym wyjątkiem - przez kilka chwil miałem po menu serwisowym

pzdr i miłego oglądania

ps: dodam, ze TVN24 nie oglądam - ale sprawdzę

a jak wchodzi sie do menu serwisowego?
 

gsa

New member
mhm

Cytat:
Napisał robertp74
a jak wchodzi sie do menu serwisowego?


a szukałeś w przyklejonym wątku o 9700 ?
50 pare stron przegladac??
Tez jestem ciekaw jak wejsc do tego trybu - ten z 9700 nie dziala...
 

admat

Member
Witam,

Uprzejmie proszę o podanie odpowiedzi na zadane już pytanie o wejście w tryb serwisowy 42TP01. Sposób z 429700 nie działa.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry