42PD9700 vs P42T01

bankrootghost

New member
robertp74 napisał:
dołóż 500 zl wez TP01 - ładniej wyglada (błyszczące wykonczenie)

de gustibus non disputandum - jak mawiano w dawnych czasach

ja bym w życiu nie dołożył za błyszczące wykończenie - powiem więcej - dopłaciłbym, żeby nie był błyszczący (na szczęscie T01 jest tańszy od TP01)
 

teodor2424

New member
widzę zę wątek o Hitachi P42TP01 się rozwija:) Chciałbym dołączyć do szczęśliwych użytkowników tego modelu (właściwie tak się stanie dnia 12.12.2007) kupiłem go w MM za 5999zł nie mówcie ze przepłaciłem to wiem, ale wziełem go na raty 0% więc liczyłem się z tym:)

Teraz kwestia ustawień i wygrzewania:)
Czytałem posty wyżej o ustawieniach ale czy ktoś mógłby mi przybliżyć ten temat i podpowiedzieć gdzie można kupic lub od kogo pożyczyć płytkę kalibracyjną??

no i jak przedewszystkim zabrać się za ten telewizor od pierwszego uruchomienia żeby długo i szczęśliwie podziałał??

Jestm zdecydownay chwytać się różnych sposobów łącznie z włączaniem go na noc:)

Dodam że sygnał w tej chwili pójdzie przez dekoder Ferguson 7318UCI z platformy C+ więc o podłączeniu przez chociażby component nie ma mowy jedynie prze SCART>>>Component. jednak wychodząc na przeciw televizorowi mozę w przyszości zakupię decoder Ferguson 8800 z HDMI.

Czy ktoś mógłby mi doradzić jak postępować z nowym Hitachi?? Jakieś procedury??
 

Jarzeb

New member
tylko nadal nie mam odpowiedzi - który model wybrać??? ;-((

9700 mozna teraz dostać za 5.000PLN
T01 za ok. 500 pln wiecej

czy ktoś wie czym się różnią? I jak to się przekłada na wrażenia z oglądania tv?? - panel ten sam, wzornictwo- wiadomo kwestia gustu,

A moze A01? Nie ma siłowników w nodze ale kosztuje poniżej 5.000PLN

poradzcie proszę
 

aro21

New member
Jarzeb napisał:
tylko nadal nie mam odpowiedzi - który model wybrać??? ;-((

9700 mozna teraz dostać za 5.000PLN
T01 za ok. 500 pln wiecej

czy ktoś wie czym się różnią? I jak to się przekłada na wrażenia z oglądania tv?? - panel ten sam, wzornictwo- wiadomo kwestia gustu,

A moze A01? Nie ma siłowników w nodze ale kosztuje poniżej 5.000PLN

poradzcie proszę

Co do A01 to płacisz 800zł mniej (ok4800) ale nie obsługuje 1080p i nie ma czytnika kart SD więc to co dla Ciebie ma zasadnicze znaczenie (zasadniczo jak juz sie wydaje te kilka tysiecy to mozna dorzucic jeszcze cos...ale tak to można skonczyc na 50 calowej full hd za 11 tys.)
 

Jarzeb

New member
zdecydowałem się w końcu na 9700
wzornictwo jak dla mnie o niebo lepsze, lepszy dzwięk
gorszy przetwornik (niby)
cena ta sama ~~~200PLN

aro21 - ja tak dorzucałem od 3.oooPLN ;-(())
 

Jarzeb

New member
bankrootghost napisał:
o czym piszesz ?
procesor graficzny - w TO1 jest nowszy, obsługuje 1080p i rzekomo lepiej wyświetla - nie widziałem - opinia przedstawiciela Hitachi
ale wielu podobnych opinii nie spotkałem więc u mnie przeważyło wzornictwo i głośniki
pzdr
 

bankrootghost

New member
Jarzeb napisał:
procesor graficzny - w TO1 jest nowszy, obsługuje 1080p i rzekomo lepiej wyświetla - nie widziałem - opinia przedstawiciela Hitachi
ale wielu podobnych opinii nie spotkałem więc u mnie przeważyło wzornictwo i głośniki
pzdr

Ooooooo????
To bardzo ciekawe i na swój sposób znamienne.
Ktoś Ci powiedział, że lepiej wyświetla i nie sprawdziłeś tego ?
Ta cecha jest Twoim zdaniem mniej ważna niz design i dźwięk ?
Nie warto dołożyć 200 zł dla lepszego obrazu ?

wybacz, ale nie rozumiem

całkowicie, powtarzam CAŁKOWICIE abstrahuję tu od faktu, czy rzeczywiście wyświetla lepiej czy gorzej. Ja bym sprawdził
 

Jarzeb

New member
bankrootghost napisał:
Ooooooo????
To bardzo ciekawe i na swój sposób znamienne.
Ktoś Ci powiedział, że lepiej wyświetla i nie sprawdziłeś tego ?
Ta cecha jest Twoim zdaniem mniej ważna niz design i dźwięk ?
Nie warto dołożyć 200 zł dla lepszego obrazu ?

wybacz, ale nie rozumiem

całkowicie, powtarzam CAŁKOWICIE abstrahuję tu od faktu, czy rzeczywiście wyświetla lepiej czy gorzej. Ja bym sprawdził

moje podejście:

design i dzwięk jest dla mnie b. istoty a tu TO1 odpada
mozliwości tego tv i tak wychodzą sporo naprzód w stosunku do oferowanego sygnału
nadto niemożliwym jest porównanie tych dwóch modeli jednocześnie bo 9700 wystepuje w Poznaniu w jednym miejscu (tyle udało mi się znależć)
a tam akurat nie mają TO1
pozostawał panasonic 700 - ale modele na wystawach oferowały obraz poniżej oczekiwań no i opinie na forum mnie nie przekonały, ze w domu bedzie lepiej

pozostał 9700 i jak tylko dowiozę do domu zacznę walczyć
 

futrzak75

New member
HitachiTP01

Witam wszystkich użytkowników hitków.
Mam Hitka 42TP01 od soboty jestem zadowolony, mam podłączony polsat cyfrowy ale na zwykłym euro-euro (jest ok), dvd po componencie jeszcze lepiej.
Mam pytanie. Jaki kupić kabel euro-euro żeby było jeszcze lepiej (jakiej firmy co polecacie)
Pozdrasy
 

Jarzeb

New member
Ja znalałem w Poznaniu w audioplaza - kupiłem ostatni, jest jeszcze w pod wrocławiem w olesnicy - wegatv.pl
W Poznaniu mieli 20 PD9700 i zeszły prawie "od ręki"

ledwo wtachałem go z dzonką do domu - 54kg
jest naprawdę wielki - wydaje się jeszcze większy niż jest
jakosc w polsacie cyfrowym od miernej po nawet dobrą - zwłaszcza sport
-trzeba tylko podłączyć pod av2 lub 3 aby szło RGB
kolory fantastyczne

pierwsze wrazenia b. pozytywne
teraz tylko dekoder HDTV i programy na nim....
 

Jarzeb

New member
futrzak75 napisał:
Witam wszystkich użytkowników hitków.
Mam Hitka 42TP01 od soboty jestem zadowolony, mam podłączony polsat cyfrowy ale na zwykłym euro-euro (jest ok), dvd po componencie jeszcze lepiej.
Mam pytanie. Jaki kupić kabel euro-euro żeby było jeszcze lepiej (jakiej firmy co polecacie)
Pozdrasy

witaj
osobiscie polecam prolink- zupełnie dobre kable w akceptowalnych cenach
jaki masz dekoder?

pzdr
 

futrzak75

New member
cytat: Jarzeb
witaj
osobiscie polecam prolink- zupełnie dobre kable w akceptowalnych cenach
jaki masz dekoder?


Dekoder mam echostara 606, chce w przyszłości zmienić go na tego nowego HD samsung.
Jeżeli chodzi o kabel to myśliszy że prolink będzie odpowiedni?

A jeżeli chodzi o tv to plecam www.wegatv.pl w Oleśnicy tam można zakupić TP01 poniżej 5k (trzeba do nich zadzwonić bo na stronie internetowej nie mają wszystkiego wystawionego)

Pozdrasy Futrzak75







 

wwwojtek

New member
Witam, od jakiegoś czasu przeglądam to forum i jestem pod wrażeniem.
Szukam plazmy, padło na Hitachi i mam identyczny problem 42PD9700 czy P42T01...
Chyba jednak wybiorę 42PD9700, ponieważ ma 10 cm głębokości, a P42T01 aż około 35! :eek: Czy to prawda? Niestety nie mieszkam w dużym mieście, więc nie mam okazji sprawdzić tego w sklepie, a ten parametr jest dla mnie bardzo ważny. Przy okazji: jaki polecacie wieszak ścienny na te plazmy i czy jest taki model wieszaka w którym można skręcać telewizor w prawo i lewo? Bo z tego co widzę można go tylko przesuwać... :(
Pozdrawiam ;)
 

bankrootghost

New member
wwwojtek napisał:
i mam identyczny problem 42PD9700 czy P42T01...
Chyba jednak wybiorę 42PD9700, ponieważ ma 10 cm głębokości, a P42T01 aż około 35! :eek: Czy to prawda? :(
Pozdrawiam ;)

pewnie prawda jak policzysz 9700 bez podstawy, a T01 z podstawą :D

a tak poważnie 9700: 108 mm bez podstawy 350 z podstawą
P42T01 120 bez a 366 z podstawą

Wesołych Świąt
 

wwwojtek

New member
bankrootghost napisał:
pewnie prawda jak policzysz 9700 bez podstawy, a T01 z podstawą :D

a tak poważnie 9700: 108 mm bez podstawy 350 z podstawą
P42T01 120 bez a 366 z podstawą

Wesołych Świąt
Ahaa, no to teraz już nie ma problemu, dzięki za odpowiedź i również Wesołych Świąt :)
 

radek220

New member
a ja szczerze powioem ze zaluje ze kupilem ten tv w wersj 42calowej jest dla mnie za maly po malym remoncie pokoju bende mial do tv ok 6,5metra a jesli zawisnie na scianie to ok 7,5metra wie ktos czy sa jeszcze dostepne wersje 55calowe ? i w jakiej cenie i gdzie ?
 

bankrootghost

New member
radek220 napisał:
a ja szczerze powioem ze zaluje ze kupilem ten tv w wersj 42calowej jest dla mnie za maly po malym remoncie pokoju bende mial do tv ok 6,5metra a jesli zawisnie na scianie to ok 7,5metra wie ktos czy sa jeszcze dostepne wersje 55calowe ? i w jakiej cenie i gdzie ?

z 7,5 metra 55 cali to też za mało.
Widziałem w MM Marki k/W-wy.
Ceny nie pamiętam.

może tutaj: http://www.nokaut.pl/szukaj/hitachi-9700.html
 
Do góry