42PD8600 czy może P42A01

marivs

New member
Byłem ostatnio w MM i widziałem ww modele plazm. Całkiem fajnie to to grało w porównaniu z Samsungami, LG, Philips itp. Obraz milusi dla oka, kolorki, ostrość itp. I tak się zastanawiam czy warto na takie cuda wydawać ~5.500 pln ?
Wcześniej chciałem zakupić panas TH37PV70 - bo wiadomo.. kiedyś był CRT w domu i wszystko mniej lub bardziej pasowało w obrazie więc.. jak coś panas zrobił to musiało dobrze grać ale teraz mam dylemat (różne opinie na forach). Różnica w cenie to blisko 2.000 pln i nie wiem czy warto dopłacać taką kwotę (mało to nie jest!) do Hitachi a może jakiś inny producent i model?
TV będzie służył przede wszystkim do oglądania TV (standardzik) z UPC, filmiki to wiadomo: format divx z DVD może coś lepszego (pełne DVD) lub z PC. O HD, blue-ray itp. to na razie nie myślę. Sygnał z C+ czy też N-ka też mnie nie kusi.
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
do takiego oglądania radzę kupić (jeśli już ma być "płaszczak") jakiś telewizor o rozdzielczości natywnej 853x480 (EDTV).
Unikniesz rozczarowań i wydasz małą (bardzo małą) kasę.
 

marivs

New member
Pewne niedoskonałości sygnału/obrazu jestem w stanie zaakceptować. Widziałem u znajomego obraz na LG42" - modelu nie podam bo nie znam ale cena sklepowa ~4900. Sygnał pochodził z anteny ustawionej na dachu i TVP1 jak dla mnie wyglądał identycznie jak ze zwykłego CRT. Nie sądzę aby z UPC było gorzej a kupno plazmy z 853x480 to tak jak wbijanie sobie samemu noża w plecy, tym bardziej że chcąc niechcąc HD i do nas (PL) kiedyś dotrze. Zakup takiego TV jest raczej na kilka lat a nie tygodni i wyjdzie mi, że za jakiś czas będę zmuszony do wymiany TV i kolejnego wydatku :/
Z tego co napisałeś to najlepszym rozwiązaniem jest kupić 29-32" CRT i przeczekać aż wejdzie sygnał HD jako standard i nowe technologie TV, np. OLED.
 

bankrootghost

New member
marivs napisał:
Pewne niedoskonałości sygnału/obrazu jestem w stanie zaakceptować. Widziałem u znajomego obraz na LG42" - modelu nie podam bo nie znam ale cena sklepowa ~4900. Sygnał pochodził z anteny ustawionej na dachu i TVP1 jak dla mnie wyglądał identycznie jak ze zwykłego CRT. Nie sądzę aby z UPC było gorzej a kupno plazmy z 853x480 to tak jak wbijanie sobie samemu noża w plecy, tym bardziej że chcąc niechcąc HD i do nas (PL) kiedyś dotrze. Zakup takiego TV jest raczej na kilka lat a nie tygodni i wyjdzie mi, że za jakiś czas będę zmuszony do wymiany TV i kolejnego wydatku :/
Z tego co napisałeś to najlepszym rozwiązaniem jest kupić 29-32" CRT i przeczekać aż wejdzie sygnał HD jako standard i nowe technologie TV, np. OLED.

zadam Ci pytanie: po co kupować telewizor HD, jeśli chce się oglądać PAL i jeszcze dodatkowo DivX ???
przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post, gdzie ani słowem nie wspominasz o korzystaniu z sygnału HD.
nie znam powodu, dla którego chcesz kupić TV, ale znam wiele osób kupujących plazmę lub LCD " bo teraz taka moda".
Podałem Ci całkiem poważnie rozwiązanie tanie i dobre (do Twoich wymagań).
Przy aktualnych cenach wymienisz telewizor najdalej za 2 lata.
 

marivs

New member
Równie dobrze mogłem nie wspominać o jakimkolwiek sygnale PAL, HD, DVD Divx itd. ale wspomniałem bo wiem jak działa forum.. pierwsze pytanie w odpowiedzi na posta jakie by padło to: jaki będę miał podłączony sygnał?
Zapytałem dość wyraźnie czy róznica 2.000 pomiedzy np. Panas 37" a Hitachi P42A01 jest warta tych pieniędzy.. i teraz napiszę: niezależnie od źródła sygnału?
Pytam tutaj bo chyba znacie się na tym, że: nie bedzie wypalał się kinol jak to ma miejsce niejednokrotnie u innych producentów, nawet jeśłi podłączę słabszy sygnał to jakość obrazu będzie do przełknięcia, kolory są wiernie odwzorowane, czarny to czarny a nie zielona poświata, obraz ostry itp.
 

bankrootghost

New member
marivs napisał:
Równie dobrze mogłem nie wspominać o jakimkolwiek sygnale PAL, HD, DVD Divx itd. ale wspomniałem bo wiem jak działa forum.. pierwsze pytanie w odpowiedzi na posta jakie by padło to: jaki będę miał podłączony sygnał?
Zapytałem dość wyraźnie czy róznica 2.000 pomiedzy np. Panas 37" a Hitachi P42A01 jest warta tych pieniędzy.. i teraz napiszę: niezależnie od źródła sygnału?
Pytam tutaj bo chyba znacie się na tym, że: nie bedzie wypalał się kinol jak to ma miejsce niejednokrotnie u innych producentów, nawet jeśłi podłączę słabszy sygnał to jakość obrazu będzie do przełknięcia, kolory są wiernie odwzorowane, czarny to czarny a nie zielona poświata, obraz ostry itp.

pierwszego zdania w ogóle nie rozumiem.
Podałeś jaki będziesz miał sygnał i otrzymałeś odpowiedź.
Nie przekonała Cie ona (w końcu to Ty będziesz to oglądał i wydasz na to Twoje pieniądze), więc możemy przejść nad tym dalej - zatem chcesz mieć telewizor HD ready. Kropka.

co do reszty:
gwarantuję Ci, że nie otrzymasz nigdzie na to odpowiedzi.
Dla jednego coś może być warte, dla innego nie (dużo tu zależy od zasobności portfela).
Mam Hitachi 42 cale (w zasadzie we wszystkich jest stosowany ten sam typ panela ALIS o rozdzielczości 1024x1080 lub 1024x1024), na SD po kilkugodzinnym ustawianiu parametrów da się oglądać, DVD b. dobrze, HD jeszcze nie oglądałem.
Moim zdaniem do SD nadaje się b. średnio.
Panasa nie miałem i nie mam, wiem tylko, że PDP tych samych rozmiarów Hitachi są droższe niż Panasonic.
Rozdzielczość plazm Panasonica moim zdaniem lepiej predystynuje je do oglądania SD
 

monti

New member
Witaj miałem podobny dylemat jeździliśmy z żoną po sklepach widzieliśmy tego panasa i też kusił ceną. Ale ostatecznie padło na P42A01 stoi i śmiga narazie na polsacie cyfrowym. Zdecydowanie polsat i tvn na tej platformie nadają najlepszej jakości sygnał. Ale ogólnie to jest ok narazie się dociera. Jeżeli masz taki dylemat a możesz postawić koło siebie te dwie plazmy i porównać na tym smaym sygnale to wydaje mi się że się wtedy na coś zdecydujesz. Udanych zakupów pozdrawiam
 

marivs

New member
Dzięki monti za informację.
Wiem, że Hitachi to full Japonia (produkcja) ale coś mi się zdaje, że do momentu ustabilizowania się technologii nadawania sygnału przeczekam bum na full HD itp i lekko ostudzę swoje zapędy do zakupu jakby nie było drogiego sprzętu. Mam nadzieję, że do tej pory wejdą nowe technologie reprodukcji obrazu, które będą pozbawione ułomności obecnych produktów.
Na okres "przeczekania" chyba jednak skuszę się na sprzęt "rodzimej" produkcji LG 42PC51. Użytkownicy są z niego zadowoleni, z jakością sygnału SD radzi sobie przyzwoicie, no i kosztuje sporo mniej bo już od ok. 3100pln jest do wyciągnięcia. Nawet jeśli obraz nie jest (nie będzie) idealny w porównaniu do Hitachi to i tak rożnica w cenie zrekompensuje te mankamanty.
Wcześniej chciałem CRT 32" Samsunga SLIM ale nawet jeśli obraz, kolory, ostrość sa ok to niestety geometria pozostawia wiele do zyczenia a cena bliska 2300-2500 jest trochę zaporowa gdy za niewiele więcej można otrzymać 42" na ścianę :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Hitachi gra lepiej zarówno od LG jak i Panasonica.
Ale opinie opieram na ekranie 42 PDP 9700.
Wątek też o tym świadczy dobitnie. Nie znam niezadowolonych z jakości Hitachi , a jest trochę osób którze nie są zadowoleni z LG.
Ale decyzja należy do Ciebie.
Już wówczas wolałbym Samsunga c 91.
 

marivs

New member
Jeżeli chodzi o wygląd to Samsung ma zdecydowanie lepszy design i to nie tylko w porównaniu do LG, więc w tym porównaniu wygrywa na starcie. Ceny są porównywalne a jak jest z ich niezawodnością, duszkami, odwzorowaniem kolorów itp. Widziałem w akcji LG a obok stał Samsung (modeli nie pamiętam ale cena obu w ~4500-5000) film puszczony w jakości HD i kolory lepiej wyglądały na LG. Obraz na samsungu był podkolorowany. Ciężko powiedzieć cokolwiek nt. ustawień obu modeli ale samsung wypadł mało naturalnie.
 

kubek2

New member
hit

właśnie sie zdecydowałem na plazme hitachi p42A01, obraz na prawde naturalny, uważam ze bez porównania z lcd, mówię tu o sygnale z platformy n, lub dekodera vectry, panel nie wali po gałach, sygnał HD z dekodera tez bardzo dobry, nie przekoloryzowany, leciutki, wg mnie na lcd obraz jest "plastikowy, sztuczny, przekoloryzowany", nie miałem możliwości porównania sygnału puszczobego z blue ray
 

michal7

New member
Ja bym umył, nie tylko przed oglądaniem - nie lubie jak mi sie łapy kleją albo jakiś kurz swedzący ;)

Dyskusja umarta miesiąc temu co dla mnie znaczy że jednak hitachi jest dla bardziej wtajemniczonych. Śmiesznie sie ten wątek rozwinął bo forumowicz pyta o hitachi - a dostał m.in. piekne porównanie LG i Samsunga.
A ja po kilku wizytach w sklepach, rozmowach z użytkownikami i dzieki temu forum opinie mam taką: w sklepach hi-fi kupisz tylko pioneer, hitachi, w droższych loewe, w MM etc. ludziska zabijaja sie miedzy LG i samsung, panas dla tych co znaja wartośc marki i z zaufaniem wchodza w dobra jakośc do super ceny. Dodatkowo poparte wybałuszonymi gałami wszystkich kumpli co maja LCD a planując kupno w sposób naturalny wpadli w temat "tv płaskich" i nikt nie pomógł w uświadomieniu ze istnieja plazmowe telewizory - moja klasyfikacja producentów plazm:
1. Pioneer
2. (...)
2.1. Hitachi, Loewe
3. Panasonic
długo nic...
6. LG, Samsung
7. Wszystko pozostałe (tu oczywiście dopiero zaczynaja sie LCD ;) )

Pozdroooo !
 
Ostatnia edycja:
Do góry