42LM660S - streaming przez Wifi Direct tylko z telefonami LG?

bugger

New member
Na moim 42LM660S połączyłem się z moim Galaxy S2 z Androidem 4.1.2 przez Wifi Direct. Ale co dalej? W Smart Share na TV nie pokazuje się z mojego telefonu. Na tym video LG Smart TV : SmartShare WiFi Direct - YouTube uzywaja programu SmartShare na smartfonie z LG. Nigdzie nie znalazłem wyraźnej instrukcji że ten ficzer TV działa tylko z tym programem. Ściągnąłem SmartShare.apk, instaluje się ale przy uruchomieniu jest "MANUFACTURER NOT MATCH" i tyle.


Na co mi Wifi Direct jak jest DLNA? Myślałem że streaming przez Wifi Direct z telefonu na TV będzie szybszy niż przez DLNA bo sygnał będzie szedł bezpośrednio z jednego urządzenia do drugiego bez przechodzenie przez router i z powrotem. Odtwarzanie video Full HD z telefonu na TV przez DLNA to jak oglądanie filmu z reklamami - co chwila przerwa. Ale odtwarzanie bezpośrednio z dysku podłączonego do routera juz idzie prawie bez przerw. Używam minidlna na OpenWRT.
 

tdx

New member
Bez reklam
włącz udostępnianie plików dla telefonu Ustawienia>>więcej ustawień>>urządzenia w pobliżu

Dalej chyba sobie poradzisz ;)
 

bugger

New member
włącz udostępnianie plików dla telefonu Ustawienia>>więcej ustawień>>urządzenia w pobliżu

Dalej chyba sobie poradzisz ;)

Ok, dzieki, udało się i cały nagrany kilkuminutowy film w Full HD przeleciał bez zakłóceń.

Niestety, Wifi Direct to jakaś loteria - raz Galaxy S2 łaczy się z TV a raz "Connection failure". Raz połączenie się rozłączyło jak już leciał stream. A na przykład Nexus 7 z tamtego roku z Androidem 4.4.2 w ogóle nie może się połączyć z TV. Soft na TV 04.52.07
 
Ostatnia edycja:

rayo

New member
Co do wifi direct to walczę na androidzie 2.3 urządzenia się widzą ale nic nie można wysłać.Podobno and 2.3 nie wspiera wifi direct tylko pytanie po co sa opcje do tego w telefonie.W and 2.3 brakuje opcji aktywacji udostępniania plików.Macie może jakiegoś sposoba
 
Do góry