42LK530 - problem z mkv i firmware update

Laukon

New member
Witam serdecznie,

Zakupiłem ostatnio telewizor 42LK530. Po podłączeniu wszystko hula ładnie, pojawił się jednak problem. Z usb nie działają mi filmy w formacie .mkv.
Telewizor nie rozpoznaje pliku ("nie rozpoznano formatu pliku").
Inne formaty chodzą ładnie, a ten na którym mi najbardziej zależało nie działa.

Czy jest możliwość wgrania jakiś kodeków? Jeśli tak to jakie kodeki?

W jaki sposób mogę zrobić update firmware (bo może to wina starego softu?)? Czy można ściągnąć soft na usb i wgrać?

Proszę Was o pomoc bo na prawdę nie wiem już co robić.

pozdrawiam!
 

Laukon

New member
Dobra, dowiedziałem się, że filmy, które próbowałem były w formacie x.264, a ten ponoć nie jest obsługiwany.

Czy jest jakaś możliwość sprawienia, żeby ten format jednak był obsługiwany?
Jest możliwość odblokowania tego, albo dogrania kodeka?

pozdrawiam
 

irek1232

New member
Prolem z odczytem filmów z usb

Witam posiadam tv lg42lk530 i coś nie chce mi czytać filmów coś robie chyba nie tak ???? chodzi pewnie o formaty proszę o jakieś sugestje :niewiem:
 

irek1232

New member
Chodzi o to że jaki film HD nie zgram na na USB pamięć pena to telewizor pisze że niewłaściwy plik jakie to muszą być formaty filmów
 

Laukon

New member
zgodnie ze specyfikacją telewizor 42LK530 odtwarza następujące formaty plików:
DAT, MPG, MPEG, VOB, AVI, DIVX, MP4, MKV, TS, TRP, TP, ASF, WMV, FLV)

Obsługiwane formaty filmów: *.mpg/ *.mpeg/ *dat/ *.ts/ *.trp/ *.tp/ *.vob/ *.mp4/ *.mov/ *.mkv/ *.divx/ *.avi/ *.asf/ *.wmv/ *.flv/ *.avi (motion-jpeg)/ *.mp4 (motion-jpeg)/ *.mkv (motion-jpeg)

Obsługiwane formaty plików wideo: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid1.10 beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264/AVC, VC1, JPEG, Sorenson H.263

Obsługiwane formaty audio: Dolby Digital, AAC, Mpeg, MP3, LPCM, HE-AAC, ADPCM, WMA

Szybkość transmisji bitów: od 32 kb/s do 320 kb/s (MP3)

Obsługiwane formaty napisów zewnętrznych: *.smi/*.srt/*.sub (MicroDVD, Subviewer1.0/2.0)/*. ass/*.ssa/*.txt (TMPlayer)/*.psb (PowerDivX)

Obsługiwany format napisów wewnętrznych: tylko XSUB (format napisów używany w plikach DivX6)
 
Do góry