42LG6000 problem z pilotem albo TV...

korkodyl

New member
Po jakis 3 miesiacach nagle wystapil problem z pilotem (albo z TV) :(
Telewizor albo nie reaguje albo po kilku nacisnieciach zachowuje sie jakbym caly czas naciskal dany klawisz(sam lata po kanalach itp). Obsluga TV jest praktycznie niemozliwa.
Troche szukalem w internecie i znalazlem kilka dziwnych zachowan tych TV wlasnie z pilotem.
Macie jakis pomysl? A moze ktos juz to przerabial? Czy zostaje tylko serwis? :(
 
Ja zrobiłbym tak: jeśli nie masz możliwości pożyczenia drugiego takiego samego pilota to kup pilota uniwersalnego ( koszt 10-15zł ) wtedy będziesz wiedział czy to wina tv czy pilota. Może dostała sie wilgoć do środka pilota? Nie mówię o zalaniu go. Rozbierałem już kilka swoich pilotów i miały w środku na płytce warstwę jakiegoś płynu choć w życiu nie były zalane.
 

maruco

New member
dokładnie- najprostszy sposób na sprawdzenie czy to tv czy pilot to zakup uniwersalengo pilota - bedzie najszybcej i najtaniej
 

Poganin

New member
Twój problem może nie mieć nic wspólnego z pilotem. Podobny problem miałem w Samsungu (i znowu mam, mimo naprawy) i okazało się, że były to "niekontakty w obwodzie zasilania". Telewizor nie reagował na pilota, sam się włączał, ściszał/podgłaśniał do końca, skakał po kanałach.
 
Do góry