42lg5000

jaffa22

New member
Witam chciałbym się spytac o taką rzecz. 2 dni temu kupiłem telewizor 42" LG model 5000 i co sie okazało natrafiłem na 3 subpiksele ale to podobno jest w normie do 7. Ale niepokoi mnie jedna rzecz jaśniejsze jako na środku patrycy zajmujące 3/4 ekranu ok. i mam pytanie czy to jest normalne i czy subpiksele sie trafiają czy ja mialem pecha. i co z tym jajkiem jak zadzwoniłem do serwisu powiedzieli ze to nierowne podswietlanie matrycy czy to to?
 

jaffa22

New member
zdjecie

Ze zdjecie bedzie trudno bo nie mam mnie teraz w domu. Ta plama to jaśniejsza cześć matrycy jakby. na 3/4 ekrana widac ja rowniez jak jest ktos na czarno ubrany i dziwi mnie to ze mowia ze podswietlanie bo po ramce jest ok a w srodku i do 3/4 ekranu jest jasniejsza matryca. kolory tez mi sie takie przymglone wydają. Pytam bo moze komus tez sie taki tv trafił. A co do subpikseli to norma czy tez mam pecha ze sie trafiły
 

Robertus64

New member
Bez reklam
To zrób zdjecie jak bedziesz w domu i wrzuć , każda usterka jest inna , sam opis nie wystarczy - żeby coś doradzić trzeba zobaczyć z czym mamy do czynienia.
 

mbx

New member
Witam,
miałem podobny problem z monitorem jasna plama szczegolnie widoczna w pewnym odcieniu szarosci. Monitor wymienili na gwarancji.
 

jaffa22

New member
re

Witam, dziś własnie zabrali TV do naprawy. Serwisant juz na wstepie powiedział ze nie spotkał sie z taka plama. I ze sa nikle szanse ze LG to uzna. Zobaczymy okarze sie jutro jak zadzwonie do serwisu i zobaczymy co powiedzą. Zdenerwował mnie jednak fakt ze sewisant widział plame powiedział ze nie moze okreslic dlaczego taka jest i ze bieze do serwisu a jak bedzie sprawny to obciazy mnie kosztami transportu?
 

jaffa22

New member
i po naprawie

Witam, dzis Panowie z serwisu stwierdzili ze LG nie zgodziło się na wymiane matrycy. nie wiem jak mam to interpretować, czyli zdaniem serwisu jest uszkodzona. I prawdopodobnie dostali nakaz aby wymienić frimwere telewizora i podobno po jakiejś proceduże trwającej 72 godziny stwierdzili że plamy nie ma. czy takie coś mozna usunąc wgrywając nowe oprogramowanie? I dlaczego jak jest nowy LCD i jest uszkodzony to nie chca matrycy wymienić?
 

jaffa22

New member
I po naprawie- co sądzicie

:hmm: Dziś technicy przywieźli telewizor. Producent czyli LG nie zgodził się na wymianę matrycy i kazał wgrac nowy frimware i podac 72h wygrzewania. i podobno wg techników problem został rozwiązany. Nie ma jasnej plamy ale jest cos takiego czy to normalne? Bo wg mojej opini to nie zabardzo:(

zdjecia dodam jak mi admin odblokuje ze bede mogł dodac linka bo jak narazie to nie moge
 
Ostatnia edycja:

jaffa22

New member
zdjecie na fotosik

Moze ktos zobaczy na fotosiku, trzeba linka złożyć bo inaczej nie moge wstawic

www. fotosik. pl/ pokaz_obrazek/ 8eda8a6232e7b1ec .html
www. fotosik. pl/ pokaz_obrazek/ dffd32a9d4220ea4 .html
www. fotosik. pl/ pokaz_obrazek/ 54bcb5f205475b75 .html
 
Ostatnia edycja:

jaffa22

New member
Re

po 2 wizycie w serwisie LG zgodziło się na wymiane TV na nowy. Wiec to chyba nie było normalne dla tego modelu. Pozdrawiam
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
tv

Witam
No kurde, od razu mieli wymienic tv, a nie krecic przy nim. Widac polak za wszelka cene nie chce dac nowego egzemplarza tylko probuje naprawic sstary. Ewidentnie widac na zdjeciach ze matryca jest źle podwietlana. Jakby LG nie chcialo wymienic tv to bys zglosil sie do UOKIK i na 100% bys wygral. Dobrze jednak ze nie bylo to konieczne.
Jak nowy egzemplarz dobrze jest podswietlony ?
 

jaffa22

New member
Re

Nie wiem bo tv bede miał dopiero w srode jak mi go serwis przywiezie. Narazie mam tylko informacje z serwisu że jest wymiana na nowy. I sam jestem ciekaw jaki przyjdzie. A i mam nadzieje ze nie bedzie miał badpikseli i subpikseli.
 

kemot123

New member
kurde zastanawiam się nad kupnem takiego lub podobnego TV, ale jak czytam takie przygody, za takie piniądze takie problemy, to chyba tylko w Polsce! Współczuje...
 
Do góry