42lg5000 problemy-co może być uszkodzone

Anna2012

New member
Mam pytanie. Chodzi o tv 42LG5000.
Opis problemu: na początku długo trwało zanim pojawił sie obraz, później 50% ekranu było czarne, a 50% wyświetlało normalny obraz (dźwięk wtedy był). Następnie na tej czarnej połowie pojawiły się pionowe paski. Obecnie ekran wygląda tak jak na zdjeciu. Po podłączeniu do euro DVD nie ma też audio. Przy włączaniu czerwona dioda mruga 3 razy zanim odpali matrycę. TV nigdy nie spadł. Matryca nie ma wylań ani niczego podobnego. przypuszczam, że to jakaś elektronika. Proszę o pomoc w diagnozie co to może być. Niestety chciałam wkleić fotki, ale mam je w kompie a nie gdzieś na stronie....jedynie co udało mi się zrobić to umieścić jedna fotkę jako avatar....
 
Ostatnia edycja:

gacek585

New member
Hmm ... jakis czas temu robiłem telewizor rodziców tez sie długo obraz niepodswietlał a głos był rozebrałem i sie okazało ze wszystkie kondensatory od zasilacza sa popuchniete. Spisałem oznaczenie z kondensatorów kupiłem takie same i po przelutowaniu jak reką odioł, koszt kilkanascie zloty. U ciebie to troche inaczej wyglada ale moze cos pomoze moja podpowiedz.

ps. serwis LG wołał za naprawe 150zł z przyjazdem do domu i zrobieniem na miejscu. Okazało sie ze to typowy problem tego modelu odrazu wiedzieli o co biega, lecz modelu teraz nie pamietam.
 

Anna2012

New member
Niestety to nie problem płytki zasilania :-(, a może to pomoże-czy ktoś wie co oznacza przed załączeniem zasilania, że dioda TV zanim załączy mrugnie 3 razy-wygląda to jak kod usterki, tylko za chiny nie mogę dojść do jego znaczenia
 
Do góry