42LF652V - nagrzewanie się?!?

config84

New member
Witam, kilka dni temu kupiłem w dobrej cenie LG 42LF652V.
Ogólnie telewizor sprawuje się b.dobrze ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie duże nagrzewanie się obudowy.
Obudowa tylna nagrzewa się do 50℃ około 10 cm na lewo od slotu PCMCIA (patrząc od tyłu). Na infolinii powiedzieli mi że to normalne bo tam znajduje się płyta główna (zapewne procesor).
Czy tak wysoka temperatura (50℃) jest rzeczywiście normalna? Przykładając nadgarstek da się poparzyć. Czy nie spowoduje to np. wysychania kondensatorów albo innych awarii??
Pozdrawiam
 

chasm

New member
Właśnie obmacałem mojego ;) i jest lekko ciepły mniej więcej w tym miejscu. Kilka godzin pracy i temp w pokoju 26.5.
 

config84

New member
Lekko ciepły to nie gorący. No i nie wiem czy mam to zgłaszać jako usterke czy nie.
Może ktoś jeszcze jest w stanie pomierzyć temperatury tv u siebie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W plazmach notowałem takie temperatury ale w telewizorach LCD - nie.
Nie mam pojęcia jaka jest norma dla LG ale problem przegrzania w wysokich temperaturach powietrza przy nagrzanych ścianach to większy problem.
Brak odpowiedniej wentylacji w plazmach LG swego czasu powodował właśnie w lecie masowe uszkodzenia. Ale w telewizorach LCD nie powinno być takich temperatur.
 

config84

New member
Dodam jeszcze że w obudowie jest brak otworów wentylacyjnych, a obudowa jest cała metalowa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry