42le 5300& 42ld 650

marek72

New member
Wymiary pokoju: 3x4.8
Preferowana wielkość matrycy:42do 46
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: nie mam
Jaki sygnał: UPC pakiet cyfrowy
Jaka odległość od ekranu: 3m
Jakie urządzenia do podłączenia:pS3 ,dekoder UPC
Jaka klasa cenowa: do 3600
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy:w dzień i wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna z zachodniej strony (rolety) jasno nie jest
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 do 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku:raczej na wprost może 20 stopni z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz: bajki przez dzieci a tak to w zależności co jest ciekawego jskiś sport lub filmik,konsola PS3
Ma stać czy wisieć: wisieć jak LED a jak CCLF to raczej stać ( za gróby na wieszanie)
Czego oczekuję:dobrej relacji do ceny
Full HD czy HD ready:Full HD
Jaki masz telewizor: Filips 32 cale CRT



Witam .Oglądałem model 42LE 5300 w różnych sklepach .W jednych leciało demo LG w innych jakiś film Blue Ray.Nie widziałem jak świeci 42LD 650 .Ale z godnie z opinią o LE 5300 czerń jest granatowa .Ale miałem wrażenie że w porównaniu do np Samsunga C 650 i C 6500 gdzie czerń była o wiele lepsza .To w LG na filmie Blue Ray obraz był mniej szczegółowy szczególnie na czarnych scenach .Mam pytanie jak to jest w domu czy jest to zauważalne .I czy jest to wina matowej matrycy.
I czy LD 650 można porównać do LE 5300 z jakością obrazu sygnał UPC SD przez HDMI czy HD.
Tak najbardziej to podobał mi się obraz w Samsungu 46C650 ale czy warto dopłacić te 1500zł do 46C650 w stosunku do LG LD 650.
 

digitalus

Banned
witam
jesli masz dylemat ktory telewizor jest najlepszy. mam na mysli jakosc obrazu sd bo to tez jest wazne, nie tylko demo z blu-ray ktore jest w sklepie.blu-ray to mydlenie oczu. przeciez nie ogladamy tylko telewizji z blu-ray.
mozesz pobrac dwa pliki z tych linkow. skopiowac na pendrive i sprawdzic w sklepie,jesli telewizor posiada odczyt plikow z usb bedzie mozna dobrze to ocenic.
mniejszy plik to fragment tvn 24
wiekszy plik to fragment koncertu
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way


najlepiej zwrocic uwage na szczegoly.jesli sprawdzisz lcd to na koniec mozesz sprawdzic jak prezentuje sie jakosc obrazu w taniej plazmie np LG 42pj550. posiada odczyt plikow z usb.
jesli sprzedawca bedzie sie pytal czy pliki sa legalne to pliki sa legalne. tvn 24, nrj hits
pozdrawiam:)
nawet jesli bedziesz ocenial tylko lcd to tez warto zabrac pendrive z plikami
 
Ostatnia edycja:

marek72

New member
Czytasz w moich myślach.Właśnie myślałem o jakichś pliczkach do zgrania na pendrive i odtworzeniu w sklepie .Czytałem dziesiątki postów i za uwarzyłem ,że ludzie tak robią ale nie miałem pojęcia co nagrać i czym przetestować .Jeżeli mógł bym prosić o podpowiedź co można jeszcze nagrać do przetestowania obrazu .Czy mają to być pliki w HD czy zwykłej rozdzielczości SD .Może jakąś plansza testowa.Nie mam pojęcia co mogę nagrać .Więc proszę o jakąś podpowiedź.
 

digitalus

Banned
proponowalbym skopiowac zwykle pliki divx i moze jakis plik hd.wiadomo ze pliki hd beda prezentowac sie bardzo dobrze w nawet kiepskim telewizorze.
tvn 24 i nrj hits to format 16:9 czyli powinny prezentowac sie dobrze. moze jeszcze jakis plik z kanalu sd w formacie 4:3.
tvn24 i nrj hits to stream z karty dvb bez konwersji tzn prawie tak jakbys podlaczyl tuner satelitarny w sklepie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry