42LD565 vs 42LD465 vs 42LD420

Boss89

New member
witam, zastanawiam się nad tymi 3 modelami
1.możecie mi powiedzieć czym się różnią te modele oprócz ilością wejść HDMI i możliwością odtwarzania divix{choć i tak można odblokować w ld420}
bo jak nie byłoby jakiś różnic poza tymi to może nie warto byłoby przepłacać
2. jakie powłoki mają te modele {matowe ,pół błyszczące czy błyszczące }?
 

tdx

New member
Bez reklam
tylko takie różnice jak napisałeś znaczy najważniejsza to ta że modele serii 5 są 100Hz :). Matryce te modele mają matowe.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
To jest ciężkie pytanie. Powiedział bym że radzą sobie. A jaki sygnał zamierzasz pod ten TV podpiąć?
 

tdx

New member
Bez reklam
Pamiętaj że seria 5 to już 100Hz więc powinna być najlepszym rozwiązaniem. Natomiast pomiędzy 420 a 465 w zależności od ceny. Często te modele są w tej samej cenie. To wtedy bez potrzeby wchodzenia w tryby serwisowe masz działające USB. :) pozdr
 

Boss89

New member
chyba zakupie tego Ld565, dobrze że matryce matowe bo mam troche nasłoneczniony pokój
a są gdzieś na forum recenzje modelu sl-8500 ?? bo znaleźć nie moge, nie wiem czy to stary model
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o wierzchnią warstwę matrycy a o matrycę samą w sobie - ips ma średnio czerń na poziomie 0.15-0.20 a va 0.04-0.06, szyby i inne "clear" panele tylko dają złudzenie lepszej czerni. Dodam też że w obecnych seriach Lg montuje matryce ips oraz mva od cmo/cmi. Więcej na avsforums w wątkach o le5300 i ld. Rozróżnić który panel jest zamontowany można po symbolu na pudełku (d to cmo a w to ips od Lg). Tak więc odpowiedz brzmi: tak, jeśli panel ips nie ma local dimmingu to ma słabą czerń w porównaniu do matryc va oraz asv.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wersji z panelem mva nie badałem ale siłą rzeczy ona musi mieć czerń ciemniejszą tak ze dwa razy od ips. Na avs koleś pisał (dawał nawet fotki) że kupił le5300 z panelem ips dla rodziców i jak zobaczył że ten tv nie posiada kompletnie czerni to wymienił na wersję z mva i był zadowolony. Jaki panel wybrać to w sumie zależy kto co woli - lepszą czerń i kontrast czy mniejsze smużenie i dokładniejsze odwzorowanie barw.
 

Boss89

New member
1.czyli,że ten lg ma różne matryce i moge trafić na mva albo ips ? to smużenie jest wyraźne ? ty jakbyś wybierał to którą matryce byś wolał ??

2.S.Harris co byś jeszcze powiedział na temat modelu sl8500 ? bo o nim mało można przeczytać, a jest do kupienia z małą wadą szyby, wiesz jaką może mieć powłokę ? bo z tego co wiem sl8000 nie nadaje się do oglądania w dni słoneczne,a sl8500 ma niby jakąś podwójną
 
Ostatnia edycja:
Do góry