42LB650V - krotka recenzja

przemek4net

New member
Witam,
kilka dni temu za okolo 1760 (najtansze wg ceneo w tym czasie) kupilem TV jak w temacie
Szukalem TV z wbudowanym tunerem SAT i tzw "smart"... i wyszedl mi ten model jako najtanszy spelniajacy zalozenia.
Z funkcji "sat" jeszcze nie korzystalem.. pozostalem spostrzezenia
- obudowa, ramka: widac ze to budzet... ramka nie jest idealnie spasowana do samego ekranu
- podswietlenia: widac przy ciemnym ze jest podswietlony nierowno (w porownaniu do mojego drugiego TV /samsung jakis bez smart i 3d ale 100hzowy - krok w tyl ale dla jasnosci to nie przeszkadza w ogladaniu TV!... widac to przy jednolitym tle np jak sie chodzi po ustawieniach)
- szybkosc menu: to tv oparty na webos ... nie wiem jak chodza w menu inne LGki np LA ale ten moj chodzi rownie szybko jak tablet na androidzie z promocji w biedronce... nie musze czesto wchodzic i cos ustawiac wiec to niekluczowe... ale duuuzo za wolno (czlowiek zastanawia sie czy nacisnal czy nie przycisk)
- ipla: chodzi plynnie (net na kablu) - balem ze sie bedzie cielo bo tv nie bedzie mial mocy (podobnie youtube tez chodzi dobrze)
- tvnplayer... nie mam apki a przez www to chodzi (pierwsze wrazenie) ze w praktyce nie da sie z tego korzystac (za duzo pitolenia sie)
- obsluga smartow, www itp przy pomocy podstawowego pilota: masakra (jak chce sie tylko cos wlaczyc i juz to ok ale wklepywanie np nazwy strony www - poracha)
- obsluga www przy pomocy klawiatury bezprz: wzialem jakas co mialem i dziala ale cos czasem duplikuje klawisze i roznie reaguje (problem klawiatury czy tv ... jeszcze nie wiem)
- obraz, glos ok (bez szalu ale ok)... jest fajna fcja pokaz sily sygnalu (osobno dla kazdego z kanalow... przydatne do ustawienia anteny)
- ponoc mozna dokupic pilota magic costam500 (najnowszy bo ten 400 niby do LA) za chyba 130zyla i bez zadnego dogla korzystac (nie wiem, nie sprawdzalem, moze warto)
- 3d nie sprawdzalem
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
pierwsza wlaczenie TV i sciezka konf jest taka upierdliwa ze raczej osoba starsza bez stycznosci z komputerami moglaby nie dac rady
 

firekage

New member
Bez reklam
Pisałeś***o nierównomierności - masz na myśli DSE czy niedoświetlone rogi? To drugie ma większość odbiorników powyżej 40 cali.
 

przemek4net

New member
Pisałeś***o nierównomierności - masz na myśli DSE czy niedoświetlone rogi? To drugie ma większość odbiorników powyżej 40 cali.
rogi sa jasniej podswietlone + to podswietlenie nie jest rowno rozlozone (widac to tylko gdy jest ciemno w pokoju i tlo jest jednolite) - nie przeszkadza to w zadne sposob w ogladaniu TV ... tv 40 cali samsunga (moj drugi jakis taki ledowy 100hz) ma tak samo... czyli postepu nie widze
Przemek
 
Do góry