42G20E - czarny ekran i "pstryka"

seboos

Member
TX-P42G20E - czarny ekran i "pstryka"

Witam, po instalacji modułu wifi Netgear do panasonica i aktualizacji systemu telewizor śmigał ok. Internet działał, filmy i seriale czy youtube śmigało, aż do momentu gdy chciałem włączyć jakąś grę z marketu. Padło na sapera. W momencie uruchomienia gry telewizor wskoczył w tryb czarnego ekranu i zaczął pstrykać tak jak przy uruchamianiu (pewnie ten przekaźnik) i tak do teraz, co chwilę pstryka i nie chce się włączyć. Mógłby mi ktoś doradzić co z tym faktem zrobić?

Pilnie potrzebna pomoc...:blagam:
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Spróbuj zresetować TV.
Druga metoda pewnie nie zadziała ze względu na "niepełne" włączenie telewizora.


1) Wyjmij wtyczkę zasilania ze ściany na 5-10 minut.

2) hold the menu button on the remote and at the same time hold down the volume minus button on the tv, after about 5 seconds you will see a screen with information come up, at this point hold down the power button on the front of the set until it turns off, then unplug the main power for 30 seconds plug back up and it's like you unboxed it for the first time.
 

seboos

Member
Wyjmowałem wtyczki nawet całą noc był odpięty i rano to samo.

Czytałem że jest możliwość aktualizacji/wgrania softu przez czytnik SD. Gdzie znajdę oprogramowanie do tego modelu?

Edit
ale już wiem, że to nie pomoże bo tv musi być uruchomiony...
 
Ostatnia edycja:

seboos

Member
Odpowiadam w temacie, ponieważ telewizor już po serwisie.

Naprawa - wymiana płyty głównej i zasilacza.

Odpowiedź serwisanta na pytanie co było powodem usterki - "Podpinanie urządzeń przy włączonym TV"

Po rozmowie z serwisem z Warszawy i zapytaniem konsultanta dlaczego taki telewizor padł poprzez podpinanie urządzeń m.in. pendrive USB czy lapka przy włączonym telewizorze dostałem odpowiedź, że nie ma pojęcia i po konsultacji z technikami w celu uniknięcia w przyszłości podobnej sytuacji lepiej będzie aby podpinać na wyłączonym. Po zapytaniu dlaczego nie ma takiej informacji w instrukcji obsługi TV aby podpinać wszelkie urządzenia czy nośniki danych na wyłączonym TV konsultant odpowiedział "nie umiem odpowiedzieć na to pytanie."

Teraz moje pytanie do Was.
Czy Wy też wyłączacie TV jak chcecie obejrzeć film/serial/zdjęcia z karty SD lub pendrive USB?
Czy wyłączacie TV jak podpinacie lapka po HDMI do TV?

I jeszcze jedno:
Czy mogę coś z tym zrobić gdy nie ma zapisu w instrukcji a telewizor się z tego powodu zepsuł po gwarancji? (raptem kilka miesięcy po gwarancji)
Niestety serwis nie kosztował mało... ale szkoda było wyrzucać tak dobry telewizor...

Pozdro
 

digitalus

Banned
Witam.
Nie nalezy podlaczac kabli hdmi do wlaczonego telewizora.Dotyczy to kazdego sprzetu elektronicznego.Sprzet wylaczony wylacznikiem sieciowym i dopiero wtedy mozna podlaczac kabelki.
W przypadku podlaczania kabli hdmi do wlaczonego telewizora ryzyko uszkodzenia jest bardzo duze. Z usb jest troche inaczej ale tez mozna uszkodzic port usb.W komputerach jest bezpieczne rozlaczanie urzadzen z usb , podobnie w telewizorach bezpieczne rozlaczanie urzadzen z usb .Tylko w taki sposob najbezpieczniej rozlaczac pendrive, dysk twardy.
To nie jest problem wylaczyc telewizor wylacznikiem sieciowym i podlaczyc kabel lub pendrive.Pozniej wylaczyc telewizor i rozlaczyc kabel hdmi jesli jest taka potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

jontek11

New member
jakim wyłącznikiem sieciowym?
teraz jest niewiele tv które mają typowy mechaniczny wyłącznik
który powoduje całkowite odcięcie zasilania...
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dodatkowo wyłączanie samym wyłącznikiem niekoniecznie może nas "uchronić" przed zwarciem lub skokiem iskry, jedynym w 100% pewnym sposobem jest całkowite odłączenie wtyczki zasilania z gniazda lub z TV i odłączenie wszystkich innych urządzeń od zasilania, dlatego urządzenia ze sobą powinno się najpierw połączyć a dopiero na samym końcu podłączyć kable zasilania.
 

slimak

New member
Bez reklam
Łącze HDMI ma zabezpieczenie mechaniczne (masa łączy się jako pierwsza) oraz elektroniczne (diody przepięciowe na kilka KV). Niestety nawet te zabezpieczenia czasami zawodzą. Głównym winowajcą jest złe zerowanie gniazd elektrycznych, a szczególnie gniazd antenowych kablówek, gdzie masa na kablu antenowym może mieć i 60V w pomiarze z "kaloryferem".

Na zagranicznych forach, pierwsze przykazanie przy łączeniu HDMI, to odłączyć w tym czasie kabel antenowy.

.
 
Ostatnia edycja:
Do góry