42calowy LCD do 5tys - Philips 42PFL9664H czy Toshiba TV LCD 42ZV635DG

Grodzio

New member
Witam.
Proszę o pomoc w wybraniu konkretnego modelu TV LCD

jakie masz warunki - wielkość pokoju to ok. 5x4m
preferowana marka? – nie mam żadnych preferencji
preferowana wielkość ekranu? - ze względu na odległość od TV myślę o 42”
jaki sygnał? – kablówka, niebawem telewizja N, divx z PC , odtwarzacz DVD, Xbox 360, w przyszłości odtwarzacz Blue-Ray,
jaka odległość od ekranu? – około 3m
jakie urządzenia do podłączenia? – dekoder N-ki, DvD, Komputer, xbox360
jaka klasa cenowa? – do 5k
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? – oglądam głównie wieczorami, czasami w dzień, jednak na konsoli gram o każdej porze dnia i nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju? – nasłoneczniony mniej więcej do południa, na oknach żaluzje, okno z lewej strony TV
ile osób zasiada przed telewizorem? – 1-2 osoby
jaki masz telewizor? – 19” LCD Samsung
ma stać czy wisieć? – raczej stać
czego oczekujesz od telewizora ? – musi dobrze współpracować z konsolą gdyż będzie podłączony do niego X-Box, dobrej jakości obrazu na kanałach SD, a w przyszłości na N-ce , oraz przy odtwarzaniu filmów Divx, DVD, B-Ray; sporadycznie będzie podłączony do niego PC
co jest oglądane ? – wszystko, z naciskiem na filmy i sport
Full Hd czy HD ready ? – Full Hd
W przyszłości jakieś zestaw kina domowego lub chociaż głośniki 5,1


Wstępnie po studiowaniu forum wybrałem sobie dwa modele:
1)[FONT=&quot] [/FONT]Toshiba TV LCD 42ZV635DG
2)[FONT=&quot] [/FONT]Philips 42PFL9664H

Toshibę można już chwycić za niewiele ponad 3tysiaki, natomiast Philips jest znacznie droższy bo kosztuje prawie 5k. Jednak ma to być telewizor, który będzie służył praktycznie do wszystkiego, filmy, relacje sportowe, gra razem z x-boxem, przeglądanie zdjęć ,a także czasami jako monitor mojego PC. Planuję, że TV ma mi posłużyć kilka latek. Czy warto zatem dopłacać 1,5k za Philipsa czy też bardziej opłaca się łykać Toshibę? A może coś innego w tym przedziale cenowym?

Za wszelkie odpowiedzi stokrotne dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/44330-toshiba-tv-lcd-42zv635dg-test-otwarty.html
Z radością patrzyliśmy na obróbkę sygnału z dvd . Dał znać o sobie system Kinowej Płynności Ruchu. Każda z 24 bazowych klatek jest trzykrotnie powtórzona. Przed wyświetleniem kolejnej klatki ze źródłowego materiału procesor dwukrotnie powtarza nową, wygenerowaną przez siebie klatkę. Nowa klatka jest tworzona w wyniku procesu 360 stopniowej estymacji, który generuje nowy obraz na podstawie sąsiadujących klatek.
001_P1210844.JPG


007_P1210860.JPG
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Hmm, obydwa 200Hz, tyle że u Toshiby jest technologia, którą Sony dopiero w tym roku wprowadza- mianowicie dodawanie naprzemiennie w przejścia pomiędzy klatkami czarnych pasów, co daje większą ostrość. Philips jest bardziej multimedialny, choć jeśli chodzi o dźwięk i jakość upscallingu, myślę, że nie ma szans.

http://www.toshiba-av.pl/pliki/Resolution_Plus.pdf

Płacisz więc za opcje multimedialne, które są dostępne np. po zakupieniu za około 500zł WD Media Player Life z dostępem do internetu, a także odtwarzaniem wszystkich formatów video. Philips ma jednak trochę niższy kontrast, który uważam za porównywalny u obu producentów.
Doradzam Toshibę.
 

misiek222

New member
KIKI - doradzasz ludziom Toshiby ZV, a jak sie zapytalem o cene to napisales, ze jest to stary model ktorego juz nie produkuja i podales mi ceny nowszych ... to o co tu chodzi ??
 

MajkiMajk

New member
Prawdopodobnie nie ma u siebie na stanie tego modelu, i twojej wypowiedzi wnioskuje że ten model już produkowany nie jest, ma zastępstwo między innymi w serii 733, natomiast ten model dostaniesz jeszcze w sklepach jak wszystkich sztuk nie wyprzedali.
 
Do góry