42cale Philips vs Panasonic vs. LG ostatnie starcie jutro kupuje.

bseweryn7

New member
Witam ponownie można powiedzieć ze zaatakowałem forum ostatnio pytaniami ale w moim Euro byli totalnie nie zooriętowani goście, dlatego porady sięga u Was drodzy forumowicze. Moje pytanie jest teraz takie który z tych TV
LG42LM660 2850zł
Panasonic TX-L42ET5E 2690zł
Philips 42PFL6007 2999zł

I teraz pytanie który z nich posiada TVN Player, Flash i jest najbardziej Internetowy ( oraz odtwarzanie z komputera obsługa)
Wiem ze Panas ma tvnplayer ale reszta??
Dziś usłyszałem ze każdy z nich jakościowo jest taki sam jeśli chodzi o jakość obrazu wiec lepiej brać tańszy.
I pytanie czy można skasować posty na forum jak są nie aktualne? :)
Pozdrawiam.
Ps jutro ostateczny dzień wiec proszę o radę
 

bseweryn7

New member
1. nie wiem:p
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Dwie osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i bokiem (wysięgnik możliwośc regulacji na boki.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć, na wysięgniku.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Bez znaczenia, mam rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Był samsung 32cale lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wifi (wbudowane), możliwość oglądania Youtuba oraz filmów z pendrivea, łącznośc z komputerem pełna, multimedia internetowe.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Na razie naziemna cyfrowa telewizja
10.Jakie urządzenia ?kino domowe komputer xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa, ale błyszcząca mi nie przeszkadza.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak, Tvn player i inne tego typu. nie ukrywam że miło widziane jest obsługa flash na stronach z serialami typu (kinomaniak).
17.Preferencje co do wielkości ? 42'
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Budżet to 3000zł max z tym, że im mniej tym lepiej.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? najprostsze czyli pasywne
 

bseweryn7

New member
Nie wybrałem bo nie było ani Panasonica ani Philipsa dopiero koło środy mają być wiec muszę poczekać. I dalej zachodzę w głowę co i jak wybrać;/
 

bseweryn7

New member
Witam byłem dziś w sklepie dowiedzieć się kiedy będzie Philips no i dowiedziałem się od wszystkich że to jest nie najlepszy wybór wszyscy namawiali mnie na Panasonica wiec dylemat jeszcze większy........ Help..
Kiki wiem ty jesteś zwolennikiem Philipsa :) dziękuje za odpowiedz od Ciebie. ;)
 

szakalq

New member
Od około miesiąca posiadam Panasonica 42et5e, tez miałem dylemat między 6007 a 42et5e po obejrzeniu obu modeli w sklepie, wygrał panasonic:
- bardzo dobry obraz (bardzo dobre skalowanie i jakość sygnału SD)
- dużo lepiej wyglądał obraz z dvbt naziemnej na panasonicu niż na philipsie
- aplikacje tvnplayer (moja druga polówka naciskała na to żeby był tvn player, oglada perfekcyjną pania domu :) ), youtube, ipla, iplex.pl, facebook, skype, eurosport (teledyski w YT w HD super wyglądają) panasonic ma gorszy dźwięk ale nie jest tragedia
- obsługa menu w panasonicu i samego tv bardzo prosta, co w philipsie jest makabryczne (ja jestem z tych ludzi co dużo grzebią,ustawiają,przestawiają więc dla mnie miało to znacznie)
- dużo czyta się o banding i cloudning w tym modelu panasonica (tego najbardziej się bałem przy zakupie) ja u siebie nie widzę plam, pasów itd. oglądając mecze, sport, a dużo sportu oglądam (cyfrowy pakiet z multimedii) obraz jest super
- filmy 3D super się ogląda nie miałem żadnych problemów z odtworzeniem (filmy ściągane z neta)
- bez problemu czyta z pendriva z dysku (dysk 350Gb samsunga)
- DLNA - testowałem serviio działało bez problemu
- dużo tańszy panasonic tutaj chyba najbardziej przeważyło szalę na stronę panasonica (tańszy tv a jakość obrazu ta sama)
- Ambilight nie zrobił na mnie wrażenia (kwestia co kto lubi)

udanych zakupów :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry