42b530

timonek

Member
Bez reklam
Dolacze sie do teamtu sam sie zastanawialem na samsungiem al ejescze bralem pod uwage lg , kiedys czytalem test samsinga nie pamietam jakiego to wypadl lepiej niz panasonic wiec nie wiem jak to ejst tera zczy samsungi si epogorszyly czy moze nie a sprzedawca pewnie wydal opinie tak swoja prywatna czyli jak widomo ze nie ktorzy konkretnyhc marek nie lubia a jezeli spzredawca nie porownywal tych tv po skalibrowaniu i w dobrychj warunkach to sam raczeje tez nie bedzie wiedzial ktory jest lepszy, i pytanie dlaczego nikt nie beirze pod uwage lg tylko samsung lub panasonic.
 

goto

New member
Vivien napisał:
No, ale ten sprzęt ma grać i działać dobrze.
Piszesz, jakby z góry było wiadomo, że Sam nie będzie działał dobrze. A przecież sama pisałaś, ze bardziej Ci sie podobał, nawet obraz podobnie, a to że Panasonic podaje dane a Samsung nie to przecież tylko słowa...
Nie twierdzę, że Samsung jest lepszy, tego nie wiem, ale gwarancję ma, więc te 100 tys. godzin na mnie wrażenia nie robi, tak samo jak wypowiedzi sprzedawców. W razie czego się wymieni.
Co mnie skłoniło do Samsunga?
Tuner MPEG4, cena i wygląd. Nie wiem czy w tej akurat kolejności, ale te trzy sprawiły że od dwóch dni gra u mnie Samsung.
Moim okiem laika obraz na obu wyglądał w zasadzie tak samo, a Samsung był po prostu ładniejszy (tu coś miała do powiedzenie żona). Cena też grała rolę, bo za różnicę może sobie zafunduję cyfrowe UPC i jeszcze starczy na kilka miesięcy abonamentu ;)
A poza tym to ja nie traktuje TV jako inwestycji na całe życie. Oczywiście wydatek jest spory, ale jeśli coś chcę mieć to idę i kupuję, może nie z marszu, ale nie namyślam się nad tym tygodniami. Od decyzji o kupnie (jakiegoś niesprecyzowanego 37-42") do kupna minęło dosłownie 4 dni. Szybki research i już wiedziałem że ma to być plazma i niekoniecznie FullHD. Po chwili (m.in. z info z tego forum) już miałem te dwa modele. Obejrzałem i po prostu kupiłem to co mi się podobało. Bo jakbym zaczął analizować wszysykei za i przeciw czytać nie wiem co i ile, to do końca życia bym się onanizował (sorry) parametrami a oglądał starego 26" LCD na którym już nic nie widziałem (tez to był Samsung zresztą).
 

Vivien

New member
goto napisał:
Piszesz, jakby z góry było wiadomo, że Sam nie będzie działał dobrze. A przecież sama pisałaś, ze bardziej Ci sie podobał, nawet obraz podobnie, a to że Panasonic podaje dane a Samsung nie to przecież tylko słowa...
Nie nie, źle mnie widocznie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że o Panasonicu słyszę wszędzie same dobre opinie (co nie znaczy oczywiście, że mogę trafić na jakiś wadliwy egzemplarz, tfu, tfu). O Samie wszędzie cisza głucha. Ja na serio bym chciała mieć Samsunga, gdybym tylko wiedziała, że to słuszny wybór. Ja się nie znam na sprzęcie, więc mogę polegać tylko na opiniach innych i swoich upodobaniach.

goto napisał:
ja nie traktuje TV jako inwestycji na całe życie. Oczywiście wydatek jest spory, ale jeśli coś chcę mieć to idę i kupuję
No właśnie ja to pewnie też bym tak właśnie zrobiła, ale mój mąż jest nieco mniej spontaniczny niż ja i bardzo dobrze. Nie sztuką jest wydać pieniądze, ja po prostu chcę mieć dobry sprzęt, dlatego szukam pomocy np. na tym Forum. Tu ludzie się znają bardziej niż ja i mogą doradzić. I to robią, za co im bardzo dziękuję. :mrgreen:
 

timonek

Member
Bez reklam
Raczej nowe modele nie powinny byc gorsze od poprzdnich tylko zauwazylem ze sa jakby mniej wyposazone w dodatkowe funkcje np. pip czy odtwarzanei 24 p a czy nikt nie beirze pod uwage lg i dlaczego bo jakos si eciekawie prezentuja maja np. usb.
 

ivf

New member
Vivien napisał:
Generalnie facet stwierdził, że nic do Samsunga nie ma, ale nie ufa po prostu. I dodał na koniec, że jak kupiłby Panasa, to by wiedział, że kupuje "Majbacha", a Samsung to taki "Mercedes".
hehehe, w takim razie ciekawe jak zakwalifikowałby plazmy marki pioneer..

ja kupując poprzednika A451 nie widziałem różnic pomiędzy nim, a bezpośrednim konkurentem tego modelu - panasonic'iem PV80. widziałem różnicę w tej samej klasie LG czyli PG_bodajże_6000 na minus LG (dziś jednak sądzę, że to była wina zbyt mocnego światła). wszystkie były w podobnych cenach, pozwoliłem więc żonce wybrać najbardziej podobający się (poza LG), wybór był więc prosty i nie sądzę, abym z panasonic'a był bardziej lub mniej zadowolony ;)

może panasonic'i lepiej przyjmują światło, nie wiem, ale jeśli ma to znaczenie, warto sprawdzić..

EDIT:
aha, ja po prostu oglądam TV i filmy z kompa, nie mam wzroku dostosowanego do zauważania jakichś GG, FC, czy innych takich.. niektóre rzeczy widzę, ale jak za blisko siądę.. sport mógłby być lepszy, na nim najbardziej widać z jak różną jakością nadają nam transmisje..
 
Ostatnia edycja:

Vivien

New member
ivf napisał:
hehehe, w takim razie ciekawe jak zakwalifikowałby plazmy marki pioneer..
Bolid Kubicy :mrgreen:

Tak, tak, o to chodziło, coraz więcej zadowolonych użytkowników Samsungów. Może się jednak opłaca jeszcze chwilkę poczekać. Ja też chcę tylko oglądać tv. Żaden ze mnie ekspert. W sumie racja - gwarancja jest.
:roll::roll:zgłupieję chyba niedługo... Trzeba się decydować, bo nadejdą kolejne modele i zacznie się od nowa.
 

ivf

New member
wg mnie, przypominając sobie poprzedni rok, warto poczekać. jak 42" A451 weszły na polski rynek kosztowały około 4500zł. po zaledwie miesiącu! kosztowały już około 3500zł, a po kolejnych dwóch miesiącach spadły do minimalnej ceny około 2200zł i takiej minimalnej dość długo się trzymały. czyli dość szybko ceny spadły do tych dobrych ;) podejrzewam, że z modelem B450 będzie podobnie..
 

timonek

Member
Bez reklam
Wtedy to jescze ceny mialy z czego spadac teraz tak nie bedzie bo jak co sna poczatku jets drogie to z czasem musi stabniec al ezawsze do jakeigos poziomu i koniec potem bardzo pomalu tanieje bo jzu nie ma z czego wiec raczej nie przewiduje rzeby nowe 42 spadly ponizej np. 2000 bo stare modele sa po 1800 1900 , moze na jesien by doszla cena do 2000 ale nie mneij wiec z drugiej strony czekac pol roku rzeby kupic 200zl taniej nie ma sensu,wiec jak na nowy model np. samunga b450 cena 2300 to nie jets za duza.
 

ivf

New member
pisałem powyższe nie sprawdzając jakie są aktualnie ceny. sugerując się początkiem na rynku zeszłorocznych modeli, myślałem, że cena nowego modelu zacznie się raczej około 3500, a nie 2300 - z taką ceną pewnie że nie ma na co czekać.. ewentualne 100-200zł po 2 miesiącach olać..
 

woy_taz

New member
Czesc,

zastanawiam sie nad tym Samsungiem 42B450. Moze ktos cos napisac o odbiciach bocznych w sloneczne dni? Mam duze okno od poludnia z boku telewizora.

Porownywaliscie obraz z Panasem TX-P42X10? Panasa widzialem na zywo, samsunga nie.

Dzieki
 

msmyla

New member
Wg mnie powłoka anti-glare spisuje się w B450 bardzo dobrze.

Ja co prawda nie mam okien z boku, ale po załączeniu telewizora (bo jak jest wyłączony, to wiadomo, jak lustro ;) ) jest na prawdę dobrze. Dużo, dużo lepiej niż na CRT. Nie ma cudów, to nie będzie to, co plastik LCD, ale jeśli byłeś przyzwyczajony do telewizorów CRT, to ten Samsung może mile zaskoczyć. Nie wiem niestety, jak wypada w porównaniu do innych plazm (nie wiem też, jak wypada w porównaniu z Panasem).
 

maczb

New member
ja też długo się zastanawiałem nad telewizorem niskobudżetowym i w kwietnia byłem już bliski kupna panasa X10 ale potestowałem samsunga ps42B450 i mile mnie zaskoczył obraz jak za tą cenę OK wg mnie nawet lekko na przewagę samsunga , żadnych dźiwnych dźwieków buczeń iitp jak ludzie straszą samsungiem na razie mam 3 tygodnie i jest Ok obraz mam z tunera satelitarnego jak i z naziemnej telewizji syfrowej ze Sremu i jest OK
 
Do góry