42" z 3 metrów

dziubek123

New member
Ciągle kombinuję co by tu kupić i w tej chili mam pomysł żeby 42" Samsunga, mam pokój o szerokości 3,75m i ogladał będę z około 3,5, czy te 42" to nie za dużo?
 

Dawidowski1000

New member
Będzie ok

Witam

Ja mam Sony 40 X 2000 i oglądam z 2,8m i jest idealnie. Mniejszego sobie nie wyobrażam. Także spoko i atakuj w 42 cale.


Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
potwierdzam , plazma 42" nawet przy słabszych programach radzi sobie dobrze z tymi warunkami.
A jeszcze plazma Pioneera czy Hitachi - znakomicie.
pozdrawiam
 

IceBreaker

New member
W żadnym razie nie będzie to za dużo - będzie super. Ja kupiłem 40" i oglądam z odległości 4m. Niestety żeby choć trochę poczuć "głębię filmu" muszę się przysuwać o te 1-1,5m.
To że 40" ogląda się najlepiej z 4-ch metrów nie dla każdego musi być wyznacznikiem. Moim zdaniem z tej odległości dobrze się ogląda wiadomości czy prognozę pogody ale nie film w wysokiej rozdzielczości.

Przykład:
W pracy zajmuję się trochę tematyką kin i zrobiłem taką kalkulację:
Ekran w dużej sali kinowej ma ok. 760". Sugerując się powyższym prawidłem (40" z 4m) należałoby usiąść 76 metrów od ekranu czyli pewnie gdzieś na ławce w parku sąsiadującym z kinem :) W praktyce miejsca które najchętniej zajmujemy w kinie, zlokalizowane są w jakichś 2/3 odległości dzielącej salę projekcyjną od ekranu czyli jakieś 15m od ekranu.

pozdrawiam i proszę się nie bać cali :)
 

smoku666

New member
dziubek123 napisał:
Ciągle kombinuję co by tu kupić i w tej chili mam pomysł żeby 42" Samsunga, mam pokój o szerokości 3,75m i ogladał będę z około 3,5, czy te 42" to nie za dużo?
z odległości 3,5m nawet 50' nie byłoby złym rozwiązaniem:krol:

mam podobna odległośc do tv co ty, i rok temu kupiłem PDP 42',
....i wiesz co ?
chętnie bym sie teraz zamienił z kimś na 50 cali:-D:-D:-D

42' to wcale nie jest niewiadomo jaki ekran.. zreszta moge sie założyć ze po kilku miesiącach będziesz miał takie samo zdanie jak ja:mrgreen:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś ćwiczyliśmy tv 70 " z odległości 3 metrów , tyle że z blu raya.
Nie mogę powiedzieć że był za duży. Jakość zatyka oddech w piersiach.
 

smoku666

New member
kiki napisał:
dziś ćwiczyliśmy tv 70 " z odległości 3 metrów , tyle że z blu raya.
Nie mogę powiedzieć że był za duży. Jakość zatyka oddech w piersiach.

heheh 70" to byłoby coś:bober:
szkoda tylko że na widok ceny 70" można dostac zawału:evil:
 

IceBreaker

New member
kiki napisał:
dziś ćwiczyliśmy tv 70 " z odległości 3 metrów , tyle że z blu raya.
Nie mogę powiedzieć że był za duży. Jakość zatyka oddech w piersiach.

No tak 70" - wtedy można oszczędzić na malowaniu jednej ściany w pokoju :)
 

dziubek123

New member
Byłem w sklepie MULTI mają tam tą plazmę samsunga c91, poprosiłem by podłączyli zwykły sygnał nie HD to pokazali mi przez zwykłe chich'e sygnał z DVD i rzeczywiście lepiej to wygląda niż na LCD, teraz tylko poczekam na kasiore i zamawiam sprzęt.
 

Markcox

New member
Ja również posiadam plazmę 42", w pokoju o nieco mniejszych gabarytach niż Twój-szerokość pokoju to nie całe 3,5 metra, więc czasem odległość oglądania schodzi poniżej 3m i przyznam że ogląda się rewelacyjnie. Szczerze mówiąc gdybym miał wybierać jeszcze raz to skusiłbym się nawet na 50-tke:D
 

ronin

New member
dziubek123 napisał:
Ciągle kombinuję co by tu kupić i w tej chili mam pomysł żeby 42" Samsunga, mam pokój o szerokości 3,75m i ogladał będę z około 3,5, czy te 42" to nie za dużo?

Szczerze ? Za mało :). Oglądam 42 calową plazmę Pioneera (podłączone Humax2000 + moduł cyfry, Ferguson 7018, dvd Denon1930) z odległości 2,8 - 3,2 metra. Po tygodniu z żoną stwierdziliśmy ... trzeba było brać 50 cali. Dziś napewno wziąłbym 50'.
 
Do góry