42" w cenie ponizej 2500zl

DiLGT

New member
Witam,stojac przed wyborem tv chcialem sie zapytac czy slusznie wybieram:

odległość od ekranu: 3m
jak słońce świeci w pokoju: Okno na poludnie, bardzo duzo swiatla
Jak duży jest pokój: 3,5 x 5
jaki masz obecnie telewizor: JVC 21"
jakie programy najczęściej oglądasz: Discovery, AXN, TVP1 (seriale), F1
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% w dzień 70% wieczorem
preferowana wielkość telewizora: min 42"
preferowana marka: brak
czego nie lubisz w telewizorach: widoczne podswietlenie po bokach matrycy, kiepskie kolory, juddingi, smuzenie i inne pierdoly
jakie urządzenia będą podłączone: ps2 czasem
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%/20%
jakimi złączami: hdmi, usb, chinch
jaki masz sygnał: UPC cyfrowy
ile programów HD: 4
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: do 2500


Na poczatku myslalem o plazmie LG 50PK350 ale jednak blyszczacy ekran mnie odstraszym w pokoju z oknami jak moje, co prawda beda rolety ale niechce spedzic pol zycia w krypcie z powodu TV. Wiec teraz wybor padl na LG 47LD450 (ale podobno nizsze modele maja gorsze matryce czy oprogramowanie, to prawda?) wiec pozostaje mi LG 42LD650 lub na 42LE5300. Samsungami i toshibami sie juz nie interesuje bo maja mniejsze matryce - 40.
 
Ostatnia edycja:

DiLGT

New member
Dobra to mam jeszcze pytanie, jest jakis film albo zestaw zdjec aby sprawdzic czy TV ma subpxele? Czym przetestowac tv w sklepie aby nie wyjsc z telewizorem pelnym sub lub bad pixeli.
 

lipton90

New member
witam podepnę sie pod temat bo tez poszukuje tv do 2500 zl. Myślałem nad LG 42LE5300 i sie zastanawiam czy jest to dobry wybór do tej kwoty czy może coś innego ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dobra to mam jeszcze pytanie, jest jakis film albo zestaw zdjec aby sprawdzic czy TV ma subpxele? Czym przetestowac tv w sklepie aby nie wyjsc z telewizorem pelnym sub lub bad pixeli.

Umów sie ze sprzedawcą na 2-3 testów i że jakbyś coś znalazł to że Ci od razu wymieni na nowy a Ty nie ściagniesz folli. W sklepie nie za bardzo są warunki żeby sprawdzic wszystko ... :)
 

lipton90

New member
hym to już sam nie wiem ale le5500 jest ok. 500 zl droższe! A co z tym le 5300 nie jest wart swoje ceny? lepiej nie przepłacać i kupić ld650/565
 

lipton90

New member
wiem ze te le to Led a tamte LCD. A teraz się zastanawiam nad le 5300 czy wybrać ld 650 który waszym zdaniem jest lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu i czy warto dopłacić do tego le 5300 ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
wiem ze te le to Led a tamte LCD.
Przypominam, że nie ma czegoś takiego jak podział telewizorów na LCD i LED. Telewizor, który ty nazywasz "LED" to jest najzwyklejszy ekran LCD tylko zamiast stosowanych do jego podświetlenia świetlówek, zastosowano diody LED. A więc różnica tkwi jedynie w podświetleniu matrycy.
Osobiście uważam, że podświetlenie diodami LED (EDGE LED), w tanich modelach telewizorów daje obraz gorszej jakości lub co najwyżej porównywalny jak w odpowiedniku ale z podświetleniem świetlówkowym (CCFL / WCG-CCFL).

Dopiero podświetlenie LED LOCAL DIMMING umożliwia otrzymanie obrazu o którym możemy śmiało powiedzieć, że daje lepszą jakość od tych ze świetlówekami. Ekrany z takim podświetleniem to jednak najwyższa półka cenowa. I nawet o tych ekranach nie możemy powiedzieć LED bo to jest dalej LCD!
 
Ostatnia edycja:
Do góry