42" TX-P42UT50E prosba o ocene

mariusz 7908

New member
Dzięki kupiłem w media bez vat 42 za 2070 zł chyba dobra cena i zawsze to panasonic . Mam pytanie bo nie mieli okularów jaki model okularów dedykowany jest do tego modelu każde aktywne z panasa podejdą? I jeszcze mam jedno pytanie ma ktoś jakieś swoje ustawienia do tego modelu albo tylko i wyłącznie płyta z kalibracja ? ustawienia fabryczne poprawiłem ale daleko do ideału obraz na plazmie samsunga u taty chyba ciut lepszy . Z góry wielkie dzięki za pomoc
 

azybura

New member
Witam,

kolego możesz napisać coś więcej o tym TV też szukam nowego TV i biorę ten model pod uwagę. Ale mam dylemat czy wybrać plazmę czy LED, bo szczerze mówiąc póki co nie miałem do czynienia z LED-ami, z tego co wiem to plazmy biły na głowę LCD-ki a nie wiem jak teraz jest z LED-ami.
Jeżeli chodzi o LED-a to biorę pod uwagę Samsunga 40-46" z serii 5500 czyli SmartTV chociaż szczerze mówiąc nie do końca jestem przekonany do SmartTV ale raczej już trzeba to mieć :).
Brałem też pod uwagę plazmę samsunga ale w tym rozmiarze jest tylko 43" i nie jest FullHD a to juz raczej teraz standard.
Telewizor będzie mi służył głównie do oglądania filmów i spotu, sygnał to N ew. kablówka cyfrowa + multimedialny odtwarzacza Asusa a na nim oglądam praktycznie wszystko: HD, DVD, RMVB, X.264 i czasami jakieś gorsze rozdzielczości.
Na Tv chce przeznaczyć nie więcej jak 2500 brutto.
Wspomnę tylko że do tej pory używam LCD (kupiłem go bardzo tanio i dlatego LCD) Samsunga z tego co pamietam to chyba model 37d450 i spisuje się nie najgorzej.
Więc drodzy koledzy proszę o pomoc w tym trudnym dla mnie temacie :)

Pozdrawiam,
AZ
 

bodiniusz

New member
Ja go oglądam w wielkości 50".
Cena jednak wyższa niż LG (50PA6500) i pytanie czy warto dodać parę złotych do UT50, czy pozostać przy LG?
(inna rzecz, że sprawdzam, czy jednak nie stać mnie na ST50, ale to zupełnie inny temat :) )
 
Ostatnia edycja:

bodiniusz

New member
Dotychczas posiadam LG 42ST353 i odblaski mi nie przeszkadzają. Domyślam się, że w żadnym z powyższych nie powinno być gorzej.
A powyższy post oznacza, że nie warto pchać się w Panasonica ST50, tylko pozostać przy UT50? I za zaoszczędzone 750 zł nakupić dużo popcornu na przyjemne seanse :)
 
Do góry