42" Full HD do 10tys. zł

Blair123

New member
Witam,

jestem zainteresowany kupnem jakiegos telewizora LCD 42" ( odleglosc od ogladajacego bedzie wynosila okolo 2,7m wiec to jest chyba najwiekszy tv na jaki moge sobie pozwolic, jezeli jestem w bledzie to mnie poprawcie ). Widzialem duzo komentarzy na forum zeby ludzie sie bezsensownie nie rzucali na Full HD i ze nie widac roznicy przy takich wielkosciach telewizorow jak 42" jednak ja korzystam duzo z komputera ( a ten telewizor bedzie do niego podlaczony ) i w przypadku np. gier komputerowych roznica pomiedzy 1080i a 1080p sadze, ze bedzie zauwazalna. Wiadomo, ze jezeli znalibyscie produkt za 12tys. ktory bylby naprawde godny polecenia to pewnie uda mi sie wyskrobac te dodatkowe 2 tys zeby nie zalowac pozniej. Wiec prosze o wasza rade i z gory dziekuje !

Ps. Aha, zapomnialem, ze czas reakcji matrycy jest w tym przypadku bardzo wazny ( w koncu podlaczam go do kompa, nie chce wiec zadnego smuzenia ) 8ms to minimum
 
Ostatnia edycja:

Blair123

New member
Dzieki wielkie za pomoc, mialbym jeszcze w takim razie 2 pytania:

1. Czy 46" nie bedzie za duze na odleglosc 2,7m ( czy nie bedzie sie meczyl wzrok po dluzszym ogladaniu, czy nie bedzie trzeba wodzic wzrokiem za obrazem )

2. Czy roznica 4 cali jest na tyle odczuwalna zeby byla warta 2tys. zloty ?
 

jaroslavus

New member
KIKI, czy jet znacząca różnica w testach między sharp 6 i 4 ms. Proszę o info. Gdzie w Małopolsce można zobaczyć większy wybór lcd 46 " na żywo, w akcji.
 

blaz

New member
TO jeszcze dodam Sony Bravia
KDL-40W2000
1920*1080
kontrast 1800:1 (taki real)
Kontrast dynamiczny 8000:1
Reakcja 8ms (wystarcza)

Bardzo dobra cena w Centrum Sony w Katowicach
9999,- w jakiejś akcji do końca M-ca
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Tego nie wiem.
Ponieważ testowaliśmy jedynie model 46 XD1.
Ale stały obok telewizory z 6 Ms matrycą , 2 ms i 8 ms.
Jakosć czerni w ekranach Sharpa jest wręcz niewiarygodna. Musili się chwycić jakiej sztuczki. Obraz był czarniejszy niż na 3 LCD full hd Sony 55 KDS a 2000. Rewelacyjnie pokonywał trudności na szybkich akcjach piłki noznej. Wczoraj mielismy nie wiele czasu do głębokich testów. Wszystkie obrazy porównywane były z sygnału HD .
Znakomicie radzi sobie JVC / świetni wyposażony/. Biel ma wręcz rewelacyjną . Ale w tym towarzystwie nie było słabeuszy . Sony znakomita jakość szzgólnie że tylna projekcja .
A Toshiba wL 67 - wręcz wzorowy rysunek. Obraz jak przezroczysty . No i ceny znakomite na wszystkie modele. Jutro więcej szczegółów .
pozdrawiam
 

ww-05

New member
może lepiej poczekać na LaserTV lub TV SED

Blair123 napisał:
Witam,

jestem zainteresowany kupnem jakiegos telewizora LCD 42" ( odleglosc od ogladajacego bedzie wynosila okolo 2,7m wiec to jest chyba najwiekszy tv na jaki moge sobie pozwolic, jezeli jestem w bledzie to mnie poprawcie ). Widzialem duzo komentarzy na forum zeby ludzie sie bezsensownie nie rzucali na Full HD i ze nie widac roznicy przy takich wielkosciach telewizorow jak 42" jednak ja korzystam duzo z komputera ( a ten telewizor bedzie do niego podlaczony ) i w przypadku np. gier komputerowych roznica pomiedzy 1080i a 1080p sadze, ze bedzie zauwazalna. Wiadomo, ze jezeli znalibyscie produkt za 12tys. ktory bylby naprawde godny polecenia to pewnie uda mi sie wyskrobac te dodatkowe 2 tys zeby nie zalowac pozniej. Wiec prosze o wasza rade i z gory dziekuje !

Ps. Aha, zapomnialem, ze czas reakcji matrycy jest w tym przypadku bardzo wazny ( w koncu podlaczam go do kompa, nie chce wiec zadnego smuzenia ) 8ms to minimum
Napisałem to już w innym wątku i tu powtórzę - poszukaj w necie danych na temat tych technologii to może nabierzesz dystansu do obecnych:
1.Sprzęt LCD tanieje dość szybko - jak możesz to czekaj
2.W przyszłym roku być może zadebiutują już nowe technologie LaserTV i TVSED z o wiele lepszym odwzorowaniem kolorów - tym bardziej warto poczekać
3.Jak już musisz to staraj się kupić coś w miarę taniego i dobrego, co zadowoli Cię jeszcze po wejściu tych nowych technologii. Wydawanie teraz dużej kasy na prawdopodobnie "schyłkowe" technologie nie ma moim zdaniem większego sensu.
 

Ru$lan

New member
ww-05 napisał:
Napisałem to już w innym wątku i tu powtórzę - poszukaj w necie danych na temat tych technologii to może nabierzesz dystansu do obecnych:
1.Sprzęt LCD tanieje dość szybko - jak możesz to czekaj
2.W przyszłym roku być może zadebiutują już nowe technologie LaserTV i TVSED z o wiele lepszym odwzorowaniem kolorów - tym bardziej warto poczekać
3.Jak już musisz to staraj się kupić coś w miarę taniego i dobrego, co zadowoli Cię jeszcze po wejściu tych nowych technologii. Wydawanie teraz dużej kasy na prawdopodobnie "schyłkowe" technologie nie ma moim zdaniem większego sensu.
Tyle tylko, że nowe technologie mają to do siebie że na starcie są kosmicznie drogie. Jak sądzisz ile trzeba będzie zapłacić za pierwsze tv SED/OLED czy inne wynalazki ? i ile trzeba będzie na nie czekać ?
Pierwsze tv SED mają trafić na rynek konsumencki w roku 2008 ( jeśli dobrze pójdzie ), no i na starcie napewno nie będą to telewizory na każdą kieszeń. Pozatym będą to pierwsze modele i napewno nie będą pozbawione wad, czyli znów trzeba będzie czekać, tym razem na to aż technologia "okrzepnie". Czyli zakup takiego tv to rok 2009 (?)
Czy opłaca się czekać?
Pewnie tak. Tylko na co?
Pewnie pojawią się zapowiedzi nowych hiper technologii, za którymi będzie warto czekać.
Sorry ale takie myślenie do bieg do nikąd. Nigdy nic nie kupisz, bo za chwile będzie coś lepszego.
Moja dewiza jest prosta, kupujesz sprzęt który odpowiada ci najbardziej TU i TERAZ. I po prostu cieszysz sie nim.
W chwili obecnej jest kilka tv Full HD godnych uwagi ( i drugie tyle mniej znanych marek)
Są już Fulle od Sony, JVC, Toshiby, Samsunga, Sharpa. Jest w czym wybierać.
Od siebie jeszcze dodam, że ciekawą ofertą może być Samsung 40" F71 (przyjmuje/wyświetla 1080p) - kosztuje około 8,5 tys. zł.
 

ADAM2004P

New member
ww-05 a może TV HDTV-3D czemu nie, poprostu czekaj , czekaj, czekaj.
Uważam że nie jest juz problemem doby odbiornik bo tak naprawdę różnice w odbiorze pomiędzy poszczególnymi markami pomału się zacierają.
Teraz potrzebujemy dobrych programów nadawnych w HD, a obecna technologia pozwala na jej doby odbiór. Ale zawsze można czekać bo znowu będzie coś nowszego.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ww-05 - ciekawe że wszyscy się zachwycają a nikt nie widział.
Może na razie zostańmy przy czarnobiałych telewizorach bo kiedyś pojawi się Laserowy.;)
Kiedy ?
Za Ile ?
Jaka ilość?
Ile lat trzeba czekać żeby kupić?
Jaka Trwałość?
Już Sedy miały zabić świat . I co ?
I nic czekamy.
w 2008 roku mają być jedynie wielkości 55" cali i większe / jesli wszystko pójdzie dobrze/ . Jaka będzie ilość produkowana?
Cieszmy sie życiem .
Bo przecież będą Telewizory zwijane , Holograficzne. I co czakać ?
Na co ?
A Sąsiad ma plazmę zwykłą i jest super zadowolony. Wydaje mi się że sie cieszy z życia. :eek:
pozdrawiam
 

Blair123

New member
ww-05 napisał:
Napisałem to już w innym wątku i tu powtórzę - poszukaj w necie danych na temat tych technologii to może nabierzesz dystansu do obecnych:
1.Sprzęt LCD tanieje dość szybko - jak możesz to czekaj
2.W przyszłym roku być może zadebiutują już nowe technologie LaserTV i TVSED z o wiele lepszym odwzorowaniem kolorów - tym bardziej warto poczekać
3.Jak już musisz to staraj się kupić coś w miarę taniego i dobrego, co zadowoli Cię jeszcze po wejściu tych nowych technologii. Wydawanie teraz dużej kasy na prawdopodobnie "schyłkowe" technologie nie ma moim zdaniem większego sensu.


Jakbym chciał nowoczesną technologię to bym kupił monitor Dell'a albo Apple 30" który obsługuje rozdzielczości XHD ( 2560 x 1600 ) ale niestety takie monitory kosztuja okolo 9tys. ( ech, gdybym tylko mieszkal w stanach... tam za cena wynosi 1280$ , smiesznie nie ? )
Dzieki za propozycje ale ja jednak ostane przy tym co jest tu i teraz, nie bede czekal latami zeby sobie dobra telewizje poogladac, nie bede czekal latami zeby pograc na PS3 jak wyjdzie i nie bede czekal latami zeby zoszczedzic 3tys zlotych.
 

ww-05

New member
Blair123 napisał:
Jakbym chciał nowoczesną technologię to bym kupił monitor Dell'a albo Apple 30" który obsługuje rozdzielczości XHD ( 2560 x 1600 ) ale niestety takie monitory kosztuja okolo 9tys. ( ech, gdybym tylko mieszkal w stanach... tam za cena wynosi 1280$ , smiesznie nie ? )
Dzieki za propozycje ale ja jednak ostane przy tym co jest tu i teraz, nie bede czekal latami zeby sobie dobra telewizje poogladac, nie bede czekal latami zeby pograc na PS3 jak wyjdzie i nie bede czekal latami zeby zoszczedzic 3tys zlotych.
Widzę, że "wsadziłem kij w mrowisko"...Nikogo nie zamierzam odwodzić od zakupu "obecnie" najnowszych technologii - dostępnych w sklepach LCD czy plazm. Twoje pieniądze, Twoja wola... Sam od kilku lat pracuję na LCD (20" monitor komputerowy + tv lcd). Ale widząc co się na rynku dzieje nabieram do tego wszystkiego coraz większego dystansu. Kiedy monitor uległ niedawno awarii, a jego naprawa -jak się okazało polegająca na wymianie całej matrycy - potrwała cały miesiąc i zmuszony byłem przeprosić się z odstawionym (na szczęśćie) do piwinicy starym CRT to zacząłem się zastanawiać czy było warto wydawać tak duże pieniądze i pomimo 3-letniej gwarancji czekać teraz tyle czasu na naprawę. Z CRT były o wiele mniejsze problemy, ale to znowu może jest tylko moje prywatne zdanie.
Wziąwszy jeszcze pod uwagę fakt, że w ciągu np. niecałych 2 lat "mój" monitor LCD staniał o 50%, czuję dodatkową frustrację - z jednej strony fajnie było przez te 2 lata pracować na LCD (choć mając 20" CRT odczuwałem jedynie drobny brak miejsca na biurku, bo pozostałe parametry i odwzorowanie kolorów były dużo wyższe), a z drugiej czy warto było wydawać tyle pieniędzy na kaprys...? Dobrze, mam pieniądze to spełniam swoje kaprysy i innym, życzę tego samego. Ale jeśli to tylko kaprys (nie realna, przemyślana potrzeba), a z pieniędzmi już trochę gorzej, to może moje rady na przeczekanie nie wydają się takie "nie na czasie"?
 

Blair123

New member
ww-05 napisał:
Dobrze, mam pieniądze to spełniam swoje kaprysy i innym, życzę tego samego. Ale jeśli to tylko kaprys (nie realna, przemyślana potrzeba), a z pieniędzmi już trochę gorzej, to może moje rady na przeczekanie nie wydają się takie "nie na czasie"?

A tu juz akurat musze przyznac calkowita racje, ale akurat w tym przypadku jest to owszem moj kaprys ( tak, oczywiscie - moglby nie byc full HD, moglby miec mniej niz 42", nawet moglbym sie bez niego obejsc, bo telewizji duzo nie ogladam, a z 19" monitorem tez da sie zyc, w koncu nieco ponad rok temu zaczalem dopiero studia ) ale jezeli sie wygralo pokazna sume w turnieju pokerowym, to czemu sobie zycia odrobine nie umilic ? Badz co badz za jakies 3 lata bede myslal o wlasnym mieszkaniu, na pewno wtedy tez sie ten telewizor przyda. Oczywiscie bez przesady, nie jestem tez z tych co lubia wyrzucac pieniadze w bloto, dlatego tez zastanawiam sie czy 4" wiekszy telewizor jest warty 2tys. zl i chcialbym uslyszec wasza opinie na ten temat.
 

p00h

Member
ww-05 napisał:
1.Sprzęt LCD tanieje dość szybko - jak możesz to czekaj
2.W przyszłym roku być może zadebiutują już nowe technologie LaserTV i TVSED z o wiele lepszym odwzorowaniem kolorów - tym bardziej warto poczekać
3.Jak już musisz to staraj się kupić coś w miarę taniego i dobrego, co zadowoli Cię jeszcze po wejściu tych nowych technologii. Wydawanie teraz dużej kasy na prawdopodobnie "schyłkowe" technologie nie ma moim zdaniem większego sensu.

Nie wypisuj proszę takich bzdur. LaserTV i TVSED mają szanse pojawić się w ludzkich ilościach _najwcześniej_ za 5-10 lat. OLED może trochę wcześniej, ale też nie w wielkościach telewizyjnych. Na obecną chwilę prawdziwe częściowo jest stwierdzenie 1), ale jak ktoś ma pieniądze i chce/potrzebuje nowy TV to nie ma sensu czekać na niewiadomo jakie technologie, tylko kupić najlepszy telewizor na jaki go stać i tyle.
 
Do góry