42 cale sharp czy toshiba

markens

New member
Witam!!!
Pragnę kupić LCD 42 cale,mam na oku Sharpa 42WD1E lub Toshibe 42C3500.
Proszę o wasze opinie na temat tych telewizorów.Ceny są prawie identyczne i wahają się około 4500 zł.Do telewizora będzie podłączona kablówka oraz cyfra+,oglądane będą też filmy DVD.
Proszę o pomoc!!!!!!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 32 Wd1 gra ostrzej i wyraźniej , ma też lepsze kąty niż Toshiba c 3500.
Sharp ma szybszą matrycę i dzieki procesorom ruchu skalowanie jest wyraźniejsze w Sd.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

DanielKK

New member
Mamy w domu dwa tv Sharp WD1E i w żadnym nic nie buczy i nie strzela... Może mamy szczęście? A tak serio to polecam ten model. Do sygnału SD jest w sam raz (HD jeszcze nie mam).
 

czago

Banned
mystic napisał:
No tak tu tez jesteś, a przecież nawet nie masz sharpa w domu. 8)

Sharpa nie mam, ale jeszcze niedawno miałem zamiar kupić model HD1E. Przyznam, że zniechęciłem się do firmy jak poczytałem o wadach Sharpa na tym forum.
 

Paczek27

New member
Czago... Ile Ci płacą za te komentarze? Jak masz tego Sonego (świetny telewizor), to idź coś pooglądać. Już wiemy, że ty nie lubisz Sharpa i że jest to Twoim zdaniem wadliwy LCD. Może nie jesteś przekonany o świetności swojego i musisz dowalić innym? Ja się zastanawiam między XL2 E a PFL9732D i Twoje komentarze już w tym momencie omijam. Sorry.
 

czago

Banned
Paczek27 napisał:
Czago... Ile Ci płacą za te komentarze? Jak masz tego Sonego (świetny telewizor), to idź coś pooglądać. Już wiemy, że ty nie lubisz Sharpa i że jest to Twoim zdaniem wadliwy LCD. Może nie jesteś przekonany o świetności swojego i musisz dowalić innym? Ja się zastanawiam między XL2 E a PFL9732D i Twoje komentarze już w tym momencie omijam. Sorry.

Wiem, że prawda w oczy kole, ale żeby do tego stopnia? Po co ta agresja?
Jeśli nie chcesz czytać o wadach sprzętu to nie musisz. I nie musisz za to przepraszać. To Twój wybór.

Ja jednak o wiele chętniej czytam o wadach (bo zalety widzę sam) ponieważ daje mi to szansę, że nie natnę się na kupnie czegoś z czego później nie bedę zadowolony. A wady niestety często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

I nie lubię jak sprzedawcy zatajają ewidentne wady sprzętu robiąc mniej doświadczonym ludziom wodę z mózgu - również na tym forum.

PS.: Za ostrzeganie przed zakupem bubli nikt mi nie płaci, ale mam podejrzenia czy kilka osób na tym forum nie dostaje kasy od Sharpa.
Sonego jeszcze nie mam - może kupię za kilka miesięcy jak nie pojawi się nic lepszego.
 

Paczek27

New member
czago napisał:
Wiem, że prawda w oczy kole, ale żeby do tego stopnia? Po co ta agresja?
Jeśli nie chcesz czytać o wadach sprzętu to nie musisz. I nie musisz za to przepraszać. To Twój wybór.

Ja jednak o wiele chętniej czytam o wadach (bo zalety widzę sam) ponieważ daje mi to szansę, że nie natnę się na kupnie czegoś z czego później nie bedę zadowolony. A wady niestety często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

I nie lubię jak sprzedawcy zatajają ewidentne wady sprzętu robiąc mniej doświadczonym ludziom wodę z mózgu - również na tym forum.

PS.: Za ostrzeganie przed zakupem bubli nikt mi nie płaci, ale mam podejrzenia czy kilka osób na tym forum nie dostaje kasy od Sharpa.
Sonego jeszcze nie mam - może kupię za kilka miesięcy jak nie pojawi się nic lepszego.

Ja nie jestem ani agresywny, ani nie sprzedaje Sharpów. Ba, nawet nie wiem czy kupię XL2 E, bo dużo bardziej podoba mi się Philips PFL9732D.
Chodzi tylko o to, ze ciągle piszesz o czasie przelączania programów i złym serwisie. Ja uważam, że X3500 jest świetnym telewizorem, ale nie stać mnie na niego. Nie wiem jak radzi sobie z tenisem czy grami (8ms), ale obraz ma świetny. Philips jest tańszy, ma krótszy czas reakcji (niektórzy mówią, że to oszustwo, ale ja nie widziałem smużenia czy czegoś takiego) i Perfect Pixel HD. Sharp jest najtańszy, produkowany w Japonii i mało awaryjny (informacja z wielu źródeł). Obraz ma płynny i bardzo ładny.
 

czago

Banned
Sharp mało awaryjny? Hmm, może i tak ale sądząc po postach użytkowników na forum tego nie widać.

Jeśli bardziej Ci się podoba Philips to go kupuj. Oprócz innych zalet będziesz miał z pewnością najpłynniejszy obraz jaki można uzyskać w LCD.
U mnie Philips jest na drugim miejscu (tuż za X3500) tylko dlatego, że kompletnie mi nie pasuje jego design. Jesli chodzi o obraz to dla mnie jest idealny.
 

Paczek27

New member
czago napisał:
Sharp mało awaryjny? Hmm, może i tak ale sądząc po postach użytkowników na forum tego nie widać.

Jeśli bardziej Ci się podoba Philips to go kupuj. Oprócz innych zalet będziesz miał z pewnością najpłynniejszy obraz jaki można uzyskać w LCD.
U mnie Philips jest na drugim miejscu (tuż za X3500) tylko dlatego, że kompletnie mi nie pasuje jego design. Jesli chodzi o obraz to dla mnie jest idealny.
Brałbym Philipsa, gdyby nie problemy z lagiem w grach (grałem i nie zauważyłem, ale dużo osób na ten temat pisało), niepewne 3ms i płynność (też ktoś o tym wspominał) i awaryjność (z tego Philips słynie:D). Ja nie zauważyłem problemu z grami i płynnościa (grałem w sklepie), ale może trafiłem na dobry egzemplarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips :blagam::blagam::blagam::blagam: to renomowana firma światowa. Potrafi się zachować i szanować klientów na targach IFA zdecydowanie lepiej niż Sony .

Ale co do wątku . Sharp to znakomita światowa korporacja.
Tu są wpisy osób zadowolonych z Sharpa :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13239&page=13
I Można opisywać "różne" rzeczy nie mając nawet wglądu do ilości produktów awaryjnych do sprzedanych. To tak jakby opowiadać że było sie na Marsie.
Ale to wolny kraj .
 

czago

Banned
Tak, Sharp to światowa korporacja. Tym bardziej dziwi jego lekceważący stosunek do polskiego klienta. Przecież stać ich na prowadzenie choćby tylko kilku salonów firmowych w Polsce. Dlaczego więc ich nie ma?

Philips i Sony to już inny standard. Lubię firmy, które szanują klientów.
 
Do góry