42 cale HD READY?

robert723

New member
Zamiarzam kupic JVC p80 42 cale, którego polecił mi KIKI. Telewizor ten nie posiada opcji full hd, a jedynie hd ready. Czy przy takim rozmiarze ekranu hd ready bedzie ok? Jak myślicie?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jak będziesz oglądał z 1-1,5 m to będzie różnica,
jak z 3-4m zapewne nie zauważysz różnicy.
Sam wybierasz.
ps. full HD czy też HD ready nie jest opcją, albo matryca jest full DH albo nie jest
 

viera

New member
42 cale hd ready

jak hd ready to tylko plasme 42 " a lcd kup full hd do tego np.onkyo 806 lub nizszy model i mozesz np .odtwarzac plyty cd w jakosci 1080p nie musisz miec odtwarzacza blue ray/z daje sie ze manta taze ma odtwarzaczae ktore skanuja obraz do formatu 1080i lub p nie pamietam dokladnie ,lecz widzialem jak to dziala wrecz rewelacja ,tak wiec jesli chcesz miec dobry obraz kup full hd 1080p .np ktorys zmodeli lg ,6000,6100,lub 7000.zobaczysz jak pieknie odbieraja .. nie masz kasy nie kupuj drogich za 3000 zl kupisz juz niezly .. widzialem nawet na aalegro po 2 400 lg 42 lg 6000 nie ma pipow ale za to obraz rewelacja nawet z kablowki..tylko dobrze nalezy ustawic ...
 

viera

New member
42 cale hd ready

zapomnialem dodac gdy bedziesz kupowal czego ci nie polecam z hd ready powiedzmy plasme to aby ten odbiornilk byl wyposazony w procesor faroudia ktory zastepuje miedzy innymi poprawe konturow i przyczynia sie do pokazania dynamicznych scen bez zadnych smuzen itp..
 

gatar

Active member
Bez reklam
viera napisał:
j i mozesz np .odtwarzac plyty cd w jakosci 1080p nie musisz miec odtwarzacza blue ray
:):):)
Czy Ty wiesz co wypisujesz ?
Cd (czy nawet DVD) i jakość 1080p ?
I BR niepotrzebny ?
Poczytaj trochę i dopiero doradzaj.
Skalowanie do 1080p nijak się ma do pełnego-prawdziwego 1080p np. z BR.
Ps. skanować to można skanerem :)
 

pintr

New member
viera napisał:
jak hd ready to tylko plasme 42 " a lcd kup full hd do tego np.onkyo 806 lub nizszy model i mozesz np .odtwarzac plyty cd w jakosci 1080p nie musisz miec odtwarzacza blue ray/z daje sie ze manta taze ma odtwarzaczae ktore skanuja obraz do formatu 1080i lub p nie pamietam dokladnie ,lecz widzialem jak to dziala wrecz rewelacja ,tak wiec jesli chcesz miec dobry obraz kup full hd 1080p .np ktorys zmodeli lg ,6000,6100,lub 7000.zobaczysz jak pieknie odbieraja .. nie masz kasy nie kupuj drogich za 3000 zl kupisz juz niezly .. widzialem nawet na aalegro po 2 400 lg 42 lg 6000 nie ma pipow ale za to obraz rewelacja nawet z kablowki..tylko dobrze nalezy ustawic ...

Ufff..... chyba ktoś coś nie doczytał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak jak napisał gatar .
Zależy co i jak będziesz podłączał. Ale to już analizowaliśmy.

 

viera

New member
hd ready

piszę to co wiem i widzialem przeliterowac kazdemu się zdarza ,i nie byc zlosliwy ... zamiast doradzzic potrzebujacemu to wytykasz komus nieistotne literowki...a skanowanie to nie tylko na scanerze ...poczytaj sobie albo zobacz jaki sprzet jest posiada funkcje skanowania...ja mam taki sprzet ktory skanuje obraz do 1125 lini i nie jest to scaner..
 

viera

New member
hd ready

dodam jeszcze szukac takiego ze swiecą,kto umie dobrze obslugiwać najnowszy sprzęt szczegolnie ustawienia ...pisze ktos tam że obraz z plyty dvd puszczony przez jakis tam model onkyo /875 nie daje sobie rady ze skalowaniem do 1080p...panowie rozczarowujecie mnie czasami..
 

viera

New member
hd ready42''

z poszanowaniem dla tego forum dla kiki i gatara wlasnie gdzieś wczoraj przeczytalem ze nosniki blue-ray szybko nie potanieją więc zostaje tylko nam używać inne nosniki wyposażone w funkcje które dadzą nam dobry obraz 1080i lub 1080 p ...plyta nagrana w systemie blue-ray kosztuje w anglii 30 funtow nie jest to tanio ..tymczasem ja dla siebie widzę takie rozwiazanie... odtwarzacz dvd ,amplituner onkyo 806 ,telewizor fullhd 1080 p ... wzglednie jakis model odwarzacz dvd z dyskiem hdd i skalowaniem 1080 p mam na mysli ktoryś z modeli lg aby mogl w społpracowac z tv lg
...niestety nie znam ceny w katalogu ceny niestety nie ma / jest to model LG RH 299H lub RH 388H / ...
 

mp89

New member
viera napisał:
dodam jeszcze szukac takiego ze swiecą,kto umie dobrze obslugiwać najnowszy sprzęt szczegolnie ustawienia ...pisze ktos tam że obraz z plyty dvd puszczony przez jakis tam model onkyo /875 nie daje sobie rady ze skalowaniem do 1080p...panowie rozczarowujecie mnie czasami..

no bo rzeczywiście w porównaniu do BR to efekt z tym przeskalowaniem to raczej mizerny. Jakiś tam model onkyo/875 doskonale daje sobie z tym radę ale niestety diabeł tkwi w nagraniu samego materiału filmowego, a nie w braku wiedzy n/t ustawień najnowszego sprzętu.
 
Do góry