42 cale do salonu

d_omin

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 2,5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od lewej strony, światło zachodnie tylko latem (okna pn-zach)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Od 4 lat plaza 42 cale Panasonic
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwość nagrywania na USB, Internet WiFi, serwisy multimedialne tj. YT, Ipla, itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVBT/DVBC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS3 (gry dla dzieci, żadnych dynamicznych), klawiatura bezprzewodowa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4 tydzień, 5-6 weekend
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TVP ABC, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tylko w zakresie serwisów audio-video (np. YT)
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niska jakość obrazu, brak odczytu plików wideo, brak dostępu do serwisów typu YT, szeroka ramka
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pierwszy telewizor,
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Obecnie nie bo już nic nie mam ale chciałbym, YouTube, Spotify, Ipla
23. Czy telewizor ma mieć 3D Nie
 

janusz

New member
Bez reklam
W tak dużym pokoju brałbym TCL U55P6046. Zapytaj Kikiego, ale jest w granicach Twojej ceny. Masz wszystko co chcesz (poza nagrywaniem na USB). Dobra matryca VA z HDR-em i super obraz jak na tą cenę (mam osobiście i jestem zachwycony), wszystkie dostępne multimedia bo jest android (szybki bo ten TV na dobry procesor w przeciwieństwie do starszych TV na androidzie), obudowa aluminiowa jak w dużo droższym TV, do tego pilot głosowy. Jedyna konkurencja w tej cenie to Samsung serii 6000 (bardziej znana marka, brzydsza plastikowa obudowa, bardzo szybki Tizen z nieco mniejszą ilością aplikacji)
Jak się uprzesz i nie chcesz 55 cali to weź mniejszego 49 cali, ale na mniejsze nawet nie patrz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być tylko wyłącznie 43" - to Philips 43PUS6561 za 2399 zł z kalibracją.
Ale faktycznie większy Ci się nie mieści ?
 

d_omin

New member
Cześć,
Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o funkcję PVR (nagrywanie na urządzenie zewnętrzne USB) to jest ona konieczna ponieważ m.in. z powodu jej braku zmieniam obecny TV. CVhodzi o to że nie zawsze daje radę obejrzeć jakiś film od początku, ew. do końca i chce sobie je nagrywać.
Co do 55' to nie myślałem o takim rozmiarze ponieważ mam ograniczoną ilość miejsca. Ale jeśli TV będzie miał wąską ramkę to nie musi być wcale dużo większy od mojego obecnego (Panasonic TX-P42S30- 100x65x7 cm)

Pozdrawiam,
 

d_omin

New member
Sprawdzałem tego: Philips 55PUS6432 i on ma ok 134 cm szerokości. Na styk wejdzie ale to będzie na styk. Powiem szczerze że nie zależy mi na jakiś super doznaniach audiowizualnych, chodzi o codzienne oglądanie TV więc chyba postałbym w okolicach 42 cali ew. czymś co ma maks 110 cm szerokości.
 

janusz

New member
Bez reklam
Bo masz duży pokój. Uważam, że 49 cali to bardzo rozsądne minimum, jednak wiele osób w takim pokuju wstawiłoby 65 cali. Na szczęście oględasz TV z 2,5 metra więc 49 powinno robić już całkiem fajne wrażenie. Powyżej 3 metrów już by było słabo.
 

d_omin

New member
Rozumiem. Nimo wszystko pozostane przy 49" bo oprocz mnie TV oglada syn lat 4 a w duzy TV latwiej trafic pilka ☺️ A wiec jaki model z 49" i jaka cena z kalibracją?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- Philips 49puS6561 za 2699 zł
- TCL 49C70 za 2499 zł
- TCL 49P60 za 2199 zł
Zaloguj się proszę w Klubie HDTV to masz jeszcze
- kalibrację gratis
- pilota do obsługi głosowej gratis
- dostawę gratis
 
Do góry