42 cale dla mamy bez 3d bez smart 0 bajery do 2500

bazini

New member
czesc wszystkim,

przeczytalem sporo postow

szukam tv 42 cale do 2500 (moge dolozyc)

tv ma byc dla mamy ktora ma 52 lata i nie uzyje nigdy zadnego smarta ani 3d

oglada na wprost z 2,5m okno po prawej stronie tv, tv stoji bedzie podlaczony do nc+ ogladana telewizja 10h dziennie w nocy tez sporo 90% sd.

z tego co wyczytalem najlepszy w tych pieniadzach bylby 42et60e tylko szkoda mi brac 3d i smart skoro nigdy nie zostana uzyte czy nie ma alternatywy ze bez zadnych bajerow a jeszcze lepszy obraz?

prorytetem jest jakosc, szybkosc obrazu i bezawaryjnosc oraz prostota obslugi

z gory dzieki za sugestie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie do tych warunków wystarczy nawet Panasonic 42E6 i mama będzie bardzo zadowolona. Z tym że Panasonic 42ET60 to pierwszy model Panasonica w klasie który ma matrycę natywną 100Hz.
 

bazini

New member
Wg mnie do tych warunków wystarczy nawet Panasonic 42E6 i mama będzie bardzo zadowolona. Z tym że Panasonic 42ET60 to pierwszy model Panasonica w klasie który ma matrycę natywną 100Hz.

a cos co mialoby 100hz i taka sama jakosc lub lepsza obrazu ale nie posiadalo kompletnie zbednych bajerow typu smart i 3d? serio panasonic deklasuje konkurencje? ta marka nie kojarzy mi sie z jakoscia i bezawaryjnoscia chociaz pewnie sie myle
 

bazini

New member
widze ze panas 42e6 tez jest smart tyle ze ma 50hz i dlatego jest tanszy

a czy jest cos oprocz panasonica bez smarta i 3d za to z lepsza jakoscia obrazu? jak widzialem w markecie tego 42e6ek to na sd swiecil moim zdaniem gorzej niz sony kdl 42 czy to moje subiektywne odczucie czy obiektynie sony jest gorszy?
 

bazini

New member
podsumowując wychodzi na to ze do 2000zł najlepszy tv to 42e6 a do 2500zł 42et60

natomiast zeby jednak rozwazyc inna opcje to:

SONY KDL-42W655A

vs

PANASONIC TX-L42ET60E

czym one sie roznia co jest lepsze w jednym a co w drugim?

z gory dzieki
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W655 ma lepszą czerń, równiejsze podświetlenie, natomiast jest to 50hz. Jakościowo to jednak podobny telewizor do Panasonica.
 

bazini

New member
to tak na chlopski rozum to 50hz vs 100hz za co odpowiada w obrazie telewizora? żywszy obraz? bardziej ostry? lepsze kolory?

jak sie dogrzebac ile realnie hz ma tv bo na stronach producntow widnieja wartości 200, 600?
 

tdx

New member
Bez reklam
Sam zobacz tylko oglądaj do końca

50Hz

[youtube]Ok8s87Kjnr4[/youtube]

100Hz

[youtube]r1mertCKfd8[/youtube]
 

Traper44

New member
czesc wszystkim,

przeczytalem sporo postow

szukam tv 42 cale do 2500 (moge dolozyc)

tv ma byc dla mamy ktora ma 52 lata i nie uzyje nigdy zadnego smarta ani 3d

oglada na wprost z 2,5m okno po prawej stronie tv, tv stoji bedzie podlaczony do nc+ ogladana telewizja 10h dziennie w nocy tez sporo 90% sd.

z tego co wyczytalem najlepszy w tych pieniadzach bylby 42et60e tylko szkoda mi brac 3d i smart skoro nigdy nie zostana uzyte czy nie ma alternatywy ze bez zadnych bajerow a jeszcze lepszy obraz?

prorytetem jest jakosc, szybkosc obrazu i bezawaryjnosc oraz prostota obslugi

z gory dzieki za sugestie

A może Sony 42w655 lub 656 z gwarancją na 5 lat za 1 grosz. W Sony Store do kupienia za około 2400zł.
Co prawda ma matrycę 50Hz .... ale Motionflow XR 200Hz poprawia obraz. W scenach dynamicznym obraz trochę "haczy" .... ale pokolenie 50+, 60+ jest tolerancyjne i cierpliwe a więc matryca 50Hz nie powinna stanowić problemu. Niemniej dobrze żeby mama w sklepie zobaczyła jak on gra.
Obraz bardzo dobry, kolory naturalne, głośniki jedne z lepszych. Wartością dodaną jest gwarancja na 5 lat, która daje nabywcy poczucie bezpieczeństwa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry