42 cale, cena do 6tys?

majki84

New member
Witam. Mam problem chyba jak każdy z kupnem TV. Napewno rozmiar 42-46cali, bo większy nie wejdzie. Odległość tv od oczu to ok 2,8m max. Boję się, że 46 może być za duży jak na taką odległość oglądania.

Obraz to głównie telewizja UPC z kanałami HD. Najważniejsze priorytety: musi mieć bardzo dobra elektronikę, czyli upscalownie obrazu z niższych rozdzielczości, czyli żeby zwykłe kanały nie wyglądały jak kupa, żeby divix'y i dvd z kompa wyglądało dobrze, no i musi być full hd. Mam mocnego kompa więc chciałbym sobie pograć w full hd na dużym ekranie. Musi mieć obsługę hdcp, żeby nie było problemu z puszczeniem sygnału z pc do tv po hdmi (ewentualnie mam DVI jeszcze i jakiś gameport). Dobrze by było żeby nie zużywał ogromnej ilości prądu, bo będzie często chodził, ale to mniejszy problem.

Napewno najważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu przy słabym sygnale SD, dvd i hd (podejrzewam że full hd zawsze ładnie wygląda). Ma mieć szybką matrycę do grania na pc. Dobrze by było żeby nie było odbić światła. Na dalszym planie są jakieś bajery typu bluetooth. Przydatny byłby czytnik usb żeby można było oglądać divixy z napisami(nie wiem czy któryś obsługuje napisy)z pendrive'a.

Nie wiem czy brać lcd czy plazme. Jest mi to chyba obojętne, ma mieć świetny obraz telewizyjny i przy podłączeniu pc ma się da na nim grać w full hd bez smużenia, duchów czy innych pierdół i divixy mają dobrze wyglądać. Cena obojętna. Tak myśle na start napewno 4tyś trzeba dać. Może to być też 6 tyś, zależy czy warto dopłacić.

Słyszałem niezłe opinie o panasonicach serii g10 i g15, poza tym nie wiem za wiele nt. innych modeli, wszystkie są podobne parametrami. Doczytałem jeszcze jakies opinie, ze Panasonic TX-PF42S10 ma lepsze niby skalowanie z SD do Full hd, wiec chyba bardziej by mi odpowiadal od ogladania analogowej narazie jeszcze upc?

PS. dobrze by bylo gdyby tv byl cichy i nie grzal jakos masakrycznie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twoim nastawieniu 46" będzie zdecydowanie za duży !!!
Zostałbym optymalnie przy 42" .
Poprosiłbym o prezentację w domu i wybrał sam najlepszą widzianą naocznie jakość :D.
Do prezentacji powinieneś uwzględnić model które mają największą płynność
i najlepsze skalowanie nawet słabszej jakości sygnału SD :
JVC 42 DV1
Sharp 42 DH77
Panasonica 42 G 10
 

adam-ant

New member
Kiki, a można wiedzieć dlaczego polecasz w tym przypadku G10 a nie S10? W końcu o skalowaniu sam pisałeś niezbyt pochlebnie. Czyż nie po to był test G10 vs S10, żeby osoby takie jak @majki84 nie rzucały się od razu na G10 "bo droższy, to zapewne lepszy" ? Poza tym @majki84 sam pisał, że o lepszym skalowaniu S10 już czytał, a tu bęc... w proponowanych modelach G10
:hmm:
 
Do góry