[42" ; <4000zł ; FullHD] ?

Przemek211

New member
Preferowany rozmiar TV - 40"/42" (100 Hz)
preferowane marki - znane ;)
jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 24m2
jaki sygnał ? Satelita (niedługo także DVB-S2), HTPC, DVD
jaka odległość od ekranu ? - ~3,5-4,0m
jaka klasa cenowa? - do 4000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - dzień/wieczór
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okno od północy - nasłonecznienie średnie
przeznaczenie - Telewizja SD, HD
ile osob zasiada przed telewizorem? – 1-3 (zdarza się, że więcej)
ma stać czy wisieć - na razie stać, chociaż w przyszłości może pójdzie na ścianę
Zależy mi też na >|3xHDMI, FullHD, dobre kąty oglądania i (z czym mam problem) jakość obrazu. W MM, Saturn jest mnóstwo tych telewizorów, ale ja nie wiem na co się zdecydować. W niektórych widać duże różnice w jakości obrazu itd. Aha, bo niektóre telewizory mają kąt widzenia na poziomie 176 st. a inne 178 st. Czy różnica jest zauważalna? Wiem, że w monitorach w przypadku matryc TN (160st.) przy oglądaniu nie na wprost ekranu można nic nie zobaczyć, a w przypadku matryc MVA (178st.) można praktycznie patrzeć skąd się chce.. Dlatego pytam czy jest to jakaś inna technologia czy jak?
Polecono mi Sony 40w4500 - ciekawy model, choć nie chciałbym się napalać, szczególnie, że już delikatnie przekracza 4000zł. Ostatnio widziałem też w MM 42lg7000 - demo HD prezentowało się ładnie, a cena o 1000zł niższa. I nie wiem czy to jakaś technologia, ale był on podłączony do miernika prądu i przy ciemnym obrazie schodził poniżej 100W (było to dynamiczne, a w necie widzę raczej stałe wartości poboru prądu więc nie wiem jak to jest?)
Pozdrawiam.
 
Do góry