42/37" Sharp XL2 czy Toschiba Z3030 czy Philips 9732/9632

jgradon

New member
Witam serdecznie.
Jak wielu poprzedników mam problem z wyborem LCD z mocno już zawężonej listy ekranów:
Sharp XL2
Philips 9732 lub 9632
Toshiba Z3030
Nie ustaliłem jeszcze czy 37" czy 42" będą optymalniejsze do oglądania z 4,5 - 5 m.
Nie umiem kompletnie porównać interesujących mnie modeli LCD nie widząc ich koło siebie. Każdy z nich widziałem na żywo ale w odstępach kilku dni i .. każdy wygląda poprawnie. Ponadto w sklepach zazwyczaj podlaczony jest inny rodzaj sygnału do każdego odbiornika i jest to w skrajnych przypadkach demo HD lub TVP1 z siatki rozdzielone na 50 odbiorników.

Sygnał będę podawał z "n"(50%), DVD(40%)(narazie jakis staroc po euro w niedalekiej przyszłości jakiś dobry odtwarzacz po HDMI(DVD lub BR)) i komputera (10%).

Jakie byłyby Wasze typy i dlaczego?

Wielu sprzedawców chwali Sharp, ale wydawało mi się, że Philips miał ładniejsze(chociaż wciąż naturalne) kolory.
Toshiba jest za to najnowszym z tych modeli i pewnie ma najwięcej systemów/skrótów, które mogą mi się przydać.

Czy te Philipsy mają swoje matryce czy są to produkty Samsunga?


Dzięki za wszelkie opinie.

Kuba
 

jgradon

New member
No wiecej niz 42" to na pewno nie. Z profilem ogladania w duzej mierze sygnalu PAL nie wytrzymalbym ogladajac obraz jak zbudowany z klockow LEGO. Do 42", już powoli się przekonuję.
Po postach na forum widzę, że interesujesz się podobnymi modelami jak ja(Sharp, Toshiba). Masz już jakieś typy? Jeśli tak to co za nimi przemawia?
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
HDTV z 5 metrów? To i 52 cali za mało !!
Najlepiej zamów sobie prezentację u siebie w domu tych modeli i sam wybierzesz co Ci najbardziej pasuje.
 

baba

Member
jgradon !!!!!!!!!!! dobre porównanie tych modeli.Jestem też na rozdrożu tych modeli.Byłem już zdecydowany na scharpa a tu pojawiła się Tosia i mam mętlik w głowie.Może ktoś pokaże zalety i wady tych aktualnie najlepszych ostatnio na rynku modeli.Chodzi o jakość a nie o kase. A tak przy okazji to z takiej odległości to polecam 52".Mam obecnie 42" i oglądam z 4 m i po miesiącu oglądania(przyzwyczajania się do czegoś dużego) wydawał mi się za mały.Więc poluje na 52 " i podejżewam że i to po jakimś czasie będzie mało.Pozdro
 

jgradon

New member
Ale moj profil oglądania w dużej mierze składa się z sygnału o miernej rozdzielczości(PAL czy zwykłe DVD). Nie zacznę oglądać jakiegoś MGM czy Discovery HD tylko dlatego, że TV ma takie możliwości. Chcę móc oglądać sygnał PAL tak, żeby nie widzieć że jest zbudowany z wielkich plam bo niby co jest po wyswietleniu takich 768x576 na ekranie o bokach 130x80 cm(52"). Może się czepiam, może mam lepszy wzrok ale na bank nie kupie dla tej odległości czegoś większego.
Wracając do wyboru modelu bo to jest ciekawsze i nie koliduje z wyborem wiekości :) - może macie (baba, ja67) jakieś preferencje z tych 3/4 modeli, które wymieniłem.
Samsungi, LG i Sony odpadły mi przez zbyt cukierkowe kolory(kwestia gustu). O JVC mało słyszałem(i może dobrze bo miałbym może szerszą listę) a inne mało znane produkcje są albo mało renomowane albo bajerancko drogie przez swój design czy markę(np Loewe). I tak doszedłem do tej listy(Sharp, Philips, Toshiba).
Na konkurencyjnym forum jest pochwalny test Toshiby z serii Z, natomiast trzeba wziąć na niego poprawkę, ponieważ sponsorem tamtego forum jest sklep, którego dużą część asortymentu stanowią LCD Toshiby :)
Tu znowu wygląda jakby Sharp był sponsorem bo bardzo mało krytycznych uwag się pojawia.
Philips powoli wychodzi z kręgu mojego zainteresowania bo nie ma złącza PC, chociaż jeśli miałby być zdecydowanie lepszy(pod względem obrazu) niż konkurencja to oleje podłączanie kompa(lapa mam tylko z D-SUB).

Kuba
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli mowa o jvc to rozważ model 42p80. To świetna seria! Powinieneś być bardzo zadowolony.
Ale powtarzam- zamów sobie prezentację u kikiego i z pewnością dokonasz właściwego wyboru.
 

bulek

New member
Mam 46XL2E, oglądam z 3-3,5 m, sygnał PAL z kablówki, pikseli nie widzę (tym bardziej z DVD). Wzrok jeszcze ciągle mam dobry :). Nie, żebym cię przekonywał, ale widziałem już na forum trochę ludzi, którzy chętnie przeskoczyliby na rozmiar większy niż kupili. Jeśli odstraszają cię piksele w sklepach, to najlepiej wziąc prezentację do domu, bo na prawdę wszystko inaczej wygląda w domowym zaciszu.

Z tego co widziałem na mojej prezentacji JVC 47V80 ma bardziej naturalne kolory (czytaj nie cukierkowe), z drugiej strony więcej szumu widziałem i mniej czerni.

Gdybym miał zdecydować się patrząc na to co w MM i Saturn, i jeszcze chciałbym trochę dopłacić, to brałbym Philipsa 9732. Różnica jakości dla SD jest wyraźna (zarówno kolory jak i jakość obrazu). Niestety tego modelu nie miałem na prezentacji do porównania, dopłacać też nie chciałem. Wybrałem Sharpa mimo, że obecnie tez w większości oglądam zwykły PAL, ale TV nie kupiłem na 2 lata i mam nadzieję, że HD się upowszechni prędzej czy później.
 

ragless

Member
A prezentacja w Łodzi modeli :
Toshiba 42Z3030D
Samsung LE40F86BD
Philips 42PFL9632D

Oczywiście w rozsadnych cenach.
Jeśli tak to prosze o wiadomosc na priv.
 

deniro24

Member
Bez reklam
ragless niestety nie masz szans na prezentacje tych modeli. Sam chciałem zamówić prezentację z tym Philipsem i Samsungiem, niestety kiki nie handluje wogóle Philipsem, a tego Samsunga podobno miał i ale już mieć nie będzie. Tak więc w moim przypadku prezentacja nie ma żadnego dla mnie sensu, gdyż musiałbym ograniczyć ogólny wybór tv do Sharpa, JVC i Toshiby, a to nie cały rynek telewizorów lcd.

Pozdrawiam.
 

jgradon

New member
Dzis trafilem na bardzo pozytywne opinie o toshibie. Wg sprzedawcow w 42z3030 da sie zapisywac ustawienia dla kazdego z wejsc osobno co bylo jednym argumentow przeciwnikow toshiby.
pytanie jeszcze czy ktos juz korzystal z gwarancji toshiby, bo nie wydaja oni drukow gwarancji i gwarancje egzekwuje sie jedynie poprzez sklep a nie bezposrednio w serwisie.
narazie najwiecej słabych opinii zebral sharp tyle ze nie pokrywa sie to z moja obserwacja bardzo dobrego obrazu na sygnale hd w jakims saturnie.

macie jeszcze jakies rady przy wyborze z tej listy:
sharp 42xl2
philips 42pfl9632
toshiba 42z3030?
 

deniro24

Member
Bez reklam
jgradon a czy wspomniani przez Ciebie szanowni sprzedawcy podzielili się z Tobą jak w jaki sposób można zapisywać ustawienia dla poszczególnych złączy? Reszta świata też by chętnie skorzystała.

Pozdrawiam.
 

emeryt21

New member
Trudnosci wyboru

Kupilem Sharpa 46".Ogladam z odleglosci 4 m i wcale nie uwazam,ze jest zbyt duzy.Mysle,ze nastepny kupilbym 52".Najlepiej wyglada z odleglosci 2 m.Wybralem Sharpa dlatego,ze jest naprawde japonski,produkowany na rynek brytyjski.Nie obawiam sie cudow w stylu "Polak potrafi",tak na wszelki wypadek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Analizujac z grubsza Twoje warunki też przychylałbym się do modeli wielkości
52" - o ile nie jest to kwestia kasy.

Ale po kolei.
Najpierw preferowana Twoja wielkość:
47 Toshiba Z 3030
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
47 JVC V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
46 Sharp XL2
46 Toshiba XF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550
sprawdź testy - musisz być "niebieski" /klub hdtv/.


I teraz to Co ja miałbym dla Ciebie:
50 Pioneer 5080
52 Xl1 Sharp
52 Xl2 Sharp
=========================
I się dobrze zastanów.
A najlepiej poproś o prezentację i wybieraj i wielkość , i jakość sam :D.
pozdrawiam
 

jgradon

New member
deniro24 napisał:
jgradon a czy wspomniani przez Ciebie szanowni sprzedawcy podzielili się z Tobą jak w jaki sposób można zapisywać ustawienia dla poszczególnych złączy? Reszta świata też by chętnie skorzystała.

Pozdrawiam.
Nie, jeszcze tego nie wiem, natomiast przed zakupem na pewno sie dowiem. Umowilem sie z nimi na porownanie Philipsa i Toshiby.

Co do wielkosci to pozostane przy 42". I tak jest to większy z 2 nad którymi się zastanawiałem. Wieksze ekrany w pokojach rzedu 20-paru m2 mi sie nie podobaja. To jest tylko tv i nie moze byc najwazniejsza rzecza w pokoju. Ponadto, widzialem sygnal z SD("n") na 46" (chyba to był sharp xd1) i z jakichs 3m nie wygladal zachecajaco. Ja niby będę oglądał z 4-5m ale i tak do wiekszego przy przewadze sygnału PAL sie nie zdecyduję.
 

KIELAQ

New member
Philips najlepiej odtwarza sygnał SD . Ani Samsung ani Sharp nie mają lotu pod tym względem . Szkoda że Kiki nie ma Philipsów . Gdyby miał pewnie jego opinie trochę by się różniły . Z tych modeli które podałeś Philips jest najlepszy i niestety najdroższy
 
Do góry