40W5740 a 40W5500

vienna1980

Member
Bez reklam
Różni się tylko kolorem listwy plastikowej na dole koło głośników,i niczym więcej.Była to seria zrobiona pod sklepy firmowe Sony.
 

rudy

New member
Dzięki za odpowiedż,ale czy mógłbyś doprecyzować.W5500 ma listwę mleczno-białą ,a jaką ma W5740 i która seria robiona była pod sklepy sony?
 

ARobert

New member
Według instrukcji modele 5720/30/40 różnią się układem przycisków pilota i być może telewizora.. w każdym razie jest jakieś odwołanie do osobnej broszury. Być może są jakieś różnice w funkcjach. Może infolinia Sony rozwieje wątpliwości. Mój 5710 od 5500 różni się tylko listwą nad głośnikami.
 

mr.magoo

New member
znalazłem coś takiego

Model ten różni się od 40w5500 :
- pleksi pomiędzy głośnikiem a panelem LCD jest czarna
- listwa głośnikowa jest ciemno-srebrna
Parametry techniczne nie ulegają zmianie od modelu podstawowego

co do instrukcji to jest tam napisane, że dla tego modelu (5720/30/40) jest jakaś dodatkowa broszurka co do przycisków
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
003_P1170199.JPG

40w5500


020_P1170190.JPG


021_P1170191.JPG


022_P1170192.JPG
 

marcintest

New member
Seria W5500 różni się od w5740 również pilotami.
Pilocik od W5740 oprócz braku przycisku „SCENE” ma on dodatkowo dołożone podświetlanie przycisków w niebieskawym kolorku i odsuwaną klapkę na dole z kolejnymi przyciskami. Taki sam pilot dołączany jest do serii Z4500.
 

dziabdzik

New member
Przymierzam się do zakupu 40W5xxx. Przeprowadziłem małe śledztwo, z którego wynika, że w5500 i w5710 mają takiego samego pilota, natomiast w5720, w5730 i w5740 mają fajnego pilota model RM-ED012 od zetki z podświetleniem i możliwością programowania, dzięki czemu może obsługiwać i inne urzadzenia, niekoniecznie sony. Nie ma za to przycisku scene, który podobno i tak nie na wiele się przydaje, choć telewizory tę funkcję obsługują.

Oprócz tego kolor listew. Z tego co pamiętam ze sklepów, w5500 ma "lusterkową" lekko cieniowaną, w5710 i w5720 też lusterko, ale bardziej cieniowaną, ciemniejszą, dzięki czemu nie rzuca się tak w oczy. w5730 i w5740 na żywo nie widziałem. Jeden koleś pisze, że różne są kolory listew w w5710 i w5740. Podejrzewam, że w w5740 jest taka jak w w5500 i we wszystkich pięciu modelach jest to ta sam kolor srebrzysty, tylko pocieniowany w różnym stopniu.

Ten sam koleś pisze też, że CHYBA różnią się kszatałtem podstawek, że niby w5500 i w5710 mają kwadratowe, a pozostałe modele mniej kwadratowe. Jak widziałem w sklepie w550, w5710 i w5720, różnych kształtów podstawek nie zaobserwowałem, choć zbytnio nie zwracałem na to uwagi i proponuję tę ewentualną różnicę olać.

Poza tymi szczegółami różnic nie ma.

Ja preferuję w5720 ze względu na dyskretną listwę i podświetlanego pilota.
 
Ostatnia edycja:

s1600

New member
:)

Jak zaprogramować z pilota od Z który jest dodawany do w5720 inne zestawy np. kina domowego sony??
w instrukcji dla W i Z nie znalazłem dokładnej procedury jak to zrobić?/

Podaj model tego pilota??

mam to model RM-ED019
model rm-ed012 jest w sprzedaży na google znalazłem ale tego 19 jeszcze nie i wtedy bym przetestował 3y te tryby działają
 
Ostatnia edycja:

dziabdzik

New member
qwert125

A listwa nad głośnikami w tym 40w5740 jest w miarę dyskretna, czy jak w w5500?

s1600
Na innym forum człowiek chwalił się, ze zaprogramował swojego pilota od w5740 na sterowanie amplitunerem philipsa. Niestety cos nie moge odnależć tego forum. Poszukam w poniedziałek w robocie, w historii, to będziesz mógł sie z nim skontaktować.
 

s1600

New member
:)

Znalazłem to programowanie w instrukcji pilota dołączonej do tv ale niestety strasznie mało tych kodów i mój zestaw nie chce pracowac z tym pilotem ale to juz nie aż tak wazna sprawa wkońcu wymienie na jakiś inny zestaw w przyszłości.

Najbardziej interesująca sprawa to czy na modelu w5720 zadziała przycisk scrine z pilota w5500 i z5500.
poz.
 

qwert125

New member
listwa

listwa w 5740 jest mniej rzucająca się w oczy, przycisk scene w pilocie z z5500 działa prawidłowo wszystkie tryby dostępne jak w modelu w5500.
 

s1600

New member
:)

hehe czyli poprostu jakiś wynalazek sony że nie dali przyciski SCENE dla w57xx shock ale jak działa to naprawde super, teraz to jestem zadowolony że wybrałem własnie sony choć na poczatku drazniło mnie dlaczego akurat w modelach 57xx nie ma ustawiań jak w5500 a tu popa3 super.

Pozostaje jedynie zakup pilota z tym przyciskiem więc najlepiej z Z5500 ale jeszcze go w sprzedaży nie widze chwile poczekam a potem sie kupi.


Do pełni szcześcia trche brakło mozliwości programowania pilota z innym sprzetem audio, niby mozliwości sa ale niestety strasznie ubogie!!

dzieki za info i pozdrawiam
 

Mateush

New member
Witam, mam maly dylemat dotyczacy wyboru z tych dwoch modeli. Wiem ze roznia sie podstawka, kolorem listwy i pilotem i to jest wszystko tak ? i czy ten brak przycisku Scene w pilocie od w5740 utrudnia uzytkowanie, bo rozumiem ze tym przyciskiem zmienia sie tryby filmowe ?
Roznica w cenie jest 100zl na korzysc 5740 i nie wiem co wybrac.
I jak to jest ze w centrum sony 37 w5740 kosztuej juz po 3% rabacie 4199 a w vobisie 40 3399 ? jakis haczyk
 

Ares78

New member
A gdzie haczyk? Różnica w cenie pomiędzy 37 calami, a 40 w przypadku rodziny w5500 zawsze była niewielka, co do propozycji vobisa dość atrakcyjna aczkolwiek w sklepach internetowych taki poziom jest już od dłuższego czasu.
 

snopcio

New member
funkcja "scene" na pilocie

Czy w modelu w5740 funkcję Scene, która jest na pilocie dolączonym do modelu w5500, da się wywołać jakoś inaczej np. z Menu Tv? Tv co prawda mam miec za 3dni i bede go testowal ale przyda sie na zapas taka informacja.
 

s1600

New member
:)

niestety raczej nie ma takiej opcji sam sie na to nie nadziałem.
ja kupiłem sobie pilota od w5500 i działa wszytko elegancko
pozdrawiam
 

snopcio

New member
pilot w5740

Czyli rozumiem że masz 2 piloty teraz? Ja juz mam za duzo tych pilotów wiec chyba podaruje sobie funkcję Scene. A Ty jak często korzystasz z tej funkcji?
 

s1600

New member
:)

Powiem tak często nie często
poprostu napoczatku bawiłem się z ustawieniami z forum ale teraz wrzucam na kino jak nie chce teatru to wtedy 100 hz wyłoczone, wcześniej ogladałem na teheatr z pilota ale jakos teraz mam ustawione kino. Sport tez ciagne z tego ustawienia z tym że ogólnie nic nie grzebie bardzo fajnie to smiga w euro hd oglądam raczej w 80% tenis reszta to sporty motorowe.

Wsumie ja chciałem korzystać z tych opcji i takie miałem cel od poczatku gdy kupiłem tv i byłem strasznie zły że nie mam tego w tym modelu 7520 ale jak tylko się okazało że jest to kupiłem pilota i mam.

A dla Ciebie jest tak że jak na to nie zwracasz uwagi to nie ma problemu ale jak delikatnie choć malutko w podświadomości myslisz o tych ustawieniach to niestety musisz kupic pilota 60 zeta kosztuje i nie zwlekaj bo sony to sony a człowiek lubi jak ma wszystkie opcje w tym tv:)

pilota poszukaj od modelu Z będzie podświetlany taki mam ja tyle że bez scrine ale jest taki sam i ma ten przycisk model podany jest wcześniej w tym samym watku.
pozdrawiam
 
Do góry