40W5500 - i brak DVB-T+ dlaczego

dzejoo

New member
Witam jestem od 74h szczęśliwym posiadaczem 40W5500 :)

1 day - rozpacz - programy analogowe z kablówki po wielokrotnej kombinacji ustawień i redukcji zakłóceń nadal są dalekie od ideału.
2 day - euforia - odkryłem po scanie sygnałów naziemnych - sygnał cyfrowy

Tu kanały w mpg-2 są są akceptowalne :) (np Viva, TVN i TVN24 obraz i fonia na tle analogu rewelka)

TV wykrywa TVP1,2,Kultura itd które lecą w mpg-4 (info od operatora kablówki) ale niestety obrazu i foni niet :(

Spotkał się ktoś z Was podobnym problemem?
 

Sych

New member
Skąd łapiesz sygnał? zresetuj ustawienia tv, (wyzeruj wszystko, ustawienia fabryczne - opcja w menu). Spróbuj poprawić antenę. Nie spotkałem się z czymś takim, ale tv naziemna jest w fazie testów - moze coś testują.
 

dzejoo

New member
Sych napisał:
Skąd łapiesz sygnał? zresetuj ustawienia tv, (wyzeruj wszystko, ustawienia fabryczne - opcja w menu). Spróbuj poprawić antenę. Nie spotkałem się z czymś takim, ale tv naziemna jest w fazie testów - moze coś testują.

Sygnał leci z kablówki - z 15 kanałów (połowa to TVP z mpg-4 i tu kicha , reszta w mpg-2 bez problemu)
Wyzeruję i dam znać.

P.S - mam nadzieję, że zerowanie nie wywali mi poukładanych 50 analogów :D - bo sortowanie ponowne kanałów rozwala mnie ;)
 

dzejoo

New member
Sych thx :)

Sych napisał:
Skąd łapiesz sygnał? zresetuj ustawienia tv, (wyzeruj wszystko, ustawienia fabryczne - opcja w menu). Spróbuj poprawić antenę. Nie spotkałem się z czymś takim, ale tv naziemna jest w fazie testów - moze coś testują.

2 resety i załapał :)

Czasami naprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze :D
EOT
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeśli chodzi o kablówkę to cudów nie ma co wymagać polecam zainwestować w jakąś platformę cyfrową najlepiej cyfrę bądź Nkę wtedy obraz na pewno sprosta wymaganiom. Jeśli chodzi o transmisje testowe to pamiętaj, że nie bez powodu się tak nazywają :). Ale grunt, że teraz działa.
 
Do góry