40TL838 - kasowanie z listy programow DTV

vitoldo

New member
Witam,

Mam problem tak banalny, że aż wstyd :-?
Ponieważ co jakis czas poszerza się oferta darmowych programów naziemych, więc ja co jakiś czas zapuszczam auomatyczne skanowanie DTV aby nowe lub zmienione programy mi się dodaly do listy programów. Ale po ostatnim skanowaniu programy się odrobinę zdublowaly. Wiele z nich występuje więcej niż raz, pod numerami od 32 wzwyż. Te zdublowane z reguly bardzo marnie się odtwarzają, bo sygnał jest za słaby.
Najprostsze co mi przychodzi do głowy to USUNĄĆ te nadmiarowe programy z listy ale po prostu zglupiałem, bo nie potrafię. Sortować się jakoś da, pomijać się da. Ale na twardo usunąć nie potrafię.

Mam klapy na oczach?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
W menu konfiguracji jest opcja automatycznej aktualizacji listy kanałów(lub aktualizacja w stanie czuwania) polecam tą opcję wyłącyć.
Może być też ona w ustawiniach systemu i ustaiwenia DTV.
pozdrawiam:)
 

Felini

New member
Również chciałbym usunąć niechciane kanały, ale ani usunąć, ani pominąć nie daję rady.
Jest opcja pomijania kanałów w: Ustawienia systemu > ATV Strojenie Ręczne.
Niestety, u mnie "ATV Strojenie Ręczne" jest wyświetlane na szaro i nie mogę tam wejść.

Aktualizację w trybie czuwania mam wyłączoną, ale chcę usunąć/pominąć część kanałów, które już mam.
Wie ktoś, jak to rozwiązać?
 

vitoldo

New member
Wyłączenie aktualizacji automatycznych listy programów niczego nie zalatwi ponieważ te programy zostały dodane do listy gdy ręcznie uruchomiłem skanowanie.
TL838 jest chyba jedynym modelem TV na świecie, który nie pozwala usunąć kanału z listy :p
Podłączam toto do netu i o dziwo brak jest również aktualizacji firmware. Toshiba zapomniała o tym bublu :-(
 

Jacenty68

New member
Ja posiadam 47VL963 i miałem taki sam problem. Rozwiązanie to program TOSHIBA CHANNEL EDITOR.
Instalujesz w komputerze, zgrywasz listę programów z TV na Flasha, edytujesz w komputerze i wgrywasz na nowo do TV. Program i instrukcja na stronie Toshiby.
 
Do góry