40pfl5007 + nagrywarka DVD problem z nagrywaniem

sq2omd

New member
Witam serdecznie
Mam problem z podłączeniem do tego telewizora nagrywarki DVD. Model nagrywarki to Philips DVDR3400/05. Podłączyłem nagrywarkę przewodem Scart przez przejściówkę scart do telewizora i gniazdem scart EXT1 w nagrywarce. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to nie ma problemu. Kłopot jest z nagraniem programu gdyż wybierając w nagrywarce źródło na EXT1 nie ma tam sygnału z telewizora i nagrywanie nie rusza z braku sygnału. Najpierw myślałem że może mój kabel Scart Jest uszkodzony więc wymieniłem na inny, jednak nadal jest to samo. Wydaje mi się, że tv przez scart nie daje sygnału wyjściowego.
Pytanie czy tak ma być czy Coś u mnie jest nie tak.
W instrukcji obsługi TV jest napisane, że można podłączyć nagrywarkę przez Scart.
Proszę o radę co z tym fantem zrobić aby można było nagrywać na nagrywarce DVD obraz z tv.
Pozdrawiam
[FONT=&quot]Marcin/sq2omd
[/FONT]
 

sq2omd

New member
Witam.
Dostałem wiadomość z obsługi technicznej Philips to jej treść:

"Szanowny Panie, Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że telewizor posiada złącze SCART jednokierunkowe (wejściowe), w związku z czym nie ma możliwości "wypuszczenia" sygnału wideo z telewizora na nagrywarkę DVD. Za pośrednictwem złącza SCART telewizor jest w stanie przyjąć sygnał audio/wideo. Jest to związane ze specyfikacją telewizora. Schemat połączenia opisany w instrukcji ma na celu pokierowanie użytkownika jak podłączyć nagrywarkę do telewizora (nagrywarka jako odtwarzacz audio/wideo)."

Pozdrawiam
 
Do góry