40HX720 vs 40HX750 vs NX720

matiss88

New member
Witam pilnie potrzebuje odpowiedzi na pytanie , który z podanych tv warto zakupić . Tv głownie do ogladania filmów plus sport oraz grania w ps3 (np. fifa) . Na chwile obecną kablówka prosto z kabla ;). Odległość ok 3-3,5 metra . Ogólnie chodzi mi o porównanie tych modeli . Widziałem jak chodzi nx720 i bardzo przypadł mi do gustu. HX720 natomiast to chyba model PRO więc może warto wziąć go pod uwagę . HX720 mogę mieć za ok 2550 zł , natomiast HX750 za ok.2850 czy warto dopłacać do tego modelu? Czy może być coś lepszego w tych cenach ? Dziś muszę podjąc decyzje odnośnie HX720 , jeśli się nie zdecyduje to przepada. Wtedy uzupełnię pytania odnośnie wymagań telewizora , gdyż teraz nie mam już siły.. ! Proszę o nie sugerowanie się wyglądem oraz w pierwszej kolejności napisać o Waszym wyborze na moim miejscu. Pozdrawiam
 

matiss88

New member
Czyli słabszy jest ten HX720 ? A to ,że posiada XR PRo to nic nie pomaga? A jak te Soniaki mają się do Samsunga 40C650 ? Bo obecnie od ponad roku takiego używałem , jednak się wyprowadzam ,a on zostaje na starym mieszkaniu .
 

gosc_niedzie

New member
Mam od pół roku Sony 40HX720 i muszę powiedzieć, że obraz jest rewelacyjny. O HX750 się nie wypowiadam bo po zakupie przestałem się interesować tematem. Ale zapewne w nowszym modelu coś poprawili, dodali może jakieś funkcje...
 

matiss88

New member
Dzieki za odpowiedź :) narazie odpusciłem tego hx/nx720 choć ciągle obserwuje ceny . Chyba zdecydowalem się na kilka modeli ostatecznie .Jak z podanymi modelami wyglądają zestawione Toshiba 40TL939 (promo w euro 2600) , Panasonic tx-l42et5e ( 2500zł) , sony 40hx750 (2850zł) , Philips 40PFL5007 (2200 matryca Sharpa ) i czy warto dopłacić do philipsa 42 pfl6007 albo poczekać może też będzie w jakiej spromocji (3100) . Zależy mi na dobrym telewizorze LED na którym raz nieraz bedę grał na ps3 , rozmiary wieksze niż 42 wydaje mi sięzbyt duży . Tv będzie raczej na wprost . Doświadczenie mam z samsungiem le40c650 (lepsza matryca) oraz 46nx720 i obraz w obu mi odpowiada. Nie wiecie czy te teleizory będą tanieć jeszcze? Bo nieraz zaczynają schodzić z ceny , a za chwile nie ma już ich prawie nigdzie .
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź :) narazie odpusciłem tego hx/nx720 choć ciągle obserwuje ceny . Chyba zdecydowalem się na kilka modeli ostatecznie .Jak z podanymi modelami wyglądają zestawione Toshiba 40TL939 (promo w euro 2600) , Panasonic tx-l42et5e ( 2500zł) , sony 40hx750 (2850zł) , Philips 40PFL5007 (2200 matryca Sharpa ) i czy warto dopłacić do philipsa 42 pfl6007 albo poczekać może też będzie w jakiej spromocji (3100) . Zależy mi na dobrym telewizorze LED na którym raz nieraz bedę grał na ps3 , rozmiary wieksze niż 42 wydaje mi sięzbyt duży . Tv będzie raczej na wprost . Doświadczenie mam z samsungiem le40c650 (lepsza matryca) oraz 46nx720 i obraz w obu mi odpowiada. Nie wiecie czy te teleizory będą tanieć jeszcze? Bo nieraz zaczynają schodzić z ceny , a za chwile nie ma już ich prawie nigdzie .

Jeśli lubisz czekać na okazje, to takie pewnie znajdziesz w grudniu.
Porównując do sonego
Toshiba TL938 (939 to jest to samo, ale na wyłączność EURO) - bardziej multimedialna, trochę mniej płynny obraz, ale lepsze kolory i skalowanie obrazu, lepiej też radzi sobie z sygnałem z PC / Konsoli.
Panasonic ET5 - też bardziej multimedialny, lepsze kolory, lepsze kąty, ale gorsza czerń i mniejsza płynność
Philips 5007 - gorsze kolory, mniejsza płynność, brak 3d, podobnie multimedialny, choć wolniej działają funkcje internetowe i przeglądarka
 

matiss88

New member
Raz już napisałem to w innym wątku , ale wkleje tutaj ponownie gdyż to mój wątek . Mam jeszcze pytanie da się zmienić tytuł główny ? Bo teraz raczej nie jest jednoznaczny.

1. Odległość od ekranu: ~2.5 max 3
2. Jak słońce świeci w pokoju: świeci z boku , nie pada bezpośrednio na ekran , ok 3,5 od okna
3. Jak duży jest pokój: ~19m2
4. Preferowana technologia: LCD/LED'
5. Jaki masz obecnie telewizor: samsung40c650 (znam dobrze 46nx720) dlatego proszę o porówanie do tych modeli
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: żona: seriale , ja sport plus dobre filmy ,dzieci bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pół na pół
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry (żeby znaczki programów nie były rozmazane :/ )
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora: min 40' -42'
12. Preferowana marka: nie mam preferowanej
13. Czego nie lubisz w telewizorach: zamulania, słabej jakości obrazu, słabej jakości przy analogowym sygnale
14. Jakie urządzenia będą podłączone: za pół roku dekoder upc lub nki , ps3 , kiedyś kino domowe ale to odległy temat .
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% ( w tym vod jeśli tv ma tą opcje ) 20% konsola, multimedia
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: w większości na wprost
17. Czy ważne jest wifi: dobrze by było .
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jak będą to tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: niekoniecznie , choć jak będzie taka opcja to pewnie skorzystam .
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
22. Ma mieć 3D: nie musi ,może, nie jestem fanem choć na dobych filmach lub koncerach fajnie wygląda
23. Ma mieć slot na karty SD: może mieć
24. Ma mieć tuner DVB-S: chyba bez znaczenia?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, dekodery, ps3
27. Ile programów HD: kilka - narazie brak w przyszlosci z 10-20
28. Ma stać czy wisieć: stać, ale również może wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak chyba wszystkie nowe już posiadają
31. Na czym najbardziej Ci zależy: by sprzęt był bezawaryjny, dobra jakość obrazu, dobra jakość dźwięku , ogólnie mówiąc dobry tv za rozsądną cene , nie ważny jest aż tak designe choć podoba mi się w philipsie oraz nowszych tv z małą ramką.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4-6 godziny dziennie weekendy ok 6-9 godzin
33. Budżet: Chciałbym do kwoty 2500 maxymalnie ale ( 200 mogę dołożyć ) , używam konta alior sync więc od większości ofert na internecie odliczam 5%.


Z wyglądu podobają mi się nowe Philips ,Sharp oraz Samsungi , Toshiba także jest wporządku . Nie rozumiem czemu unika się Samsungów oraz LG . Kolory w tv raczej zawsze nastawiam lekko stonowane , ciemniejsze nie na mega jasności . Brałem pod uwagę modele które podałem wyżej . Za pierwsze kryterium biorę pod uwagę jakość obrazu a nie dodatki. Tv jak da radę znaleźć poniżej 2500-2700 to oczywiście też wchodzi w grę
 

muddy_pl

New member
Cześć,
Masz już chwilkę ten telewizor. Możesz jeszcze napisać jak wygląda sprawa płynności obrazu na nim? Ogólne interesuje mnie działanie menu, epg itd. Ktoś pisał w innym wątku, że podobna masakra jak na Phillipsach. A telewizor będzie też używany przez trochę starsze osoby i nie chcę, żeby je to drażniło :)
Dzięki i pozdrawiam
 
Do góry